הבן שלי בדיכאון ואני מחפשת מסגרת שיקומית בשבילו

פורום תמיכה נפשית, בו אתם יכולים לקרוא, לשתף, ולשוחח עם מתנדבי ער"ן

המנהלים: ערן תמיכה 1, רינה מנהלת פורום, ערן תמיכה 3

הבן שלי בדיכאון ואני מחפשת מסגרת שיקומית בשבילו

הודעהעל ידי mor28 » 12 יוני 2018, 14:54

הבן שלי עבר טראומה נפשית ומאז הוא בדיכאון בהתחלה הוא עוד היה יוצא מהבית אבל לאחרונה חלה התדרדרות במצבו והוא אפילו לא יוצא מהבית או מתקשר עם חברים.
אני מחפשת בשבילו מסגרת שיקומית שתעזור לו לצאת מהמעגל השלילי הזה שהוא נכנס אליו אני אשמח אם תיתנו לי אינפורמציה בנושא.
חשוב לי לציין שבני הוא בחור מאוד חכם (ואני לא אומרת את זה בגלל שאני אמא שלו הוא אובחן כמחונן) וללא מחלות נפש הוא פשוט עבר אירוע מאוד טראומתי והוא לא מצליח להשתקם מאז כך שאני לא מחפשת מסגרת למוגבלים שיכלית אלא מסגרת שיקומית לאנשים נורמטיבים שעוברים משבר נפשי.
הוא בן 28.
תודה.
mor28

Re: הבן שלי בדיכאון ואני מחפשת מסגרת שיקומית בשבילו

הודעהעל ידי ערן תמיכה 102 » 12 יוני 2018, 15:32

היי. אני קורא ממה שאת כותבת שהבן שלך הוא אדם עם יכולות גבוהות ועם כוחות, שצריך פתרון בגלל מצב נפשי קשה שנקלע אליו. שמח שאת פה ושאת מתייעצת.
בעיניך, הוא בהכרח זקוק למסגרת שיקומית? האם יש סיכוי שיוכל להתמודד עם הקשיים ולהשתקם גם באמצעות טיפול פסיכולוגי, או אפילו טיפול קבוצתי לאנשים שעברו טראומה? אלו חלופות שאולי יוכלו גם כן לתת מענה, אבל זה כמובן תלוי במצב שלו.
אם את מרגישה שהוא זקוק למסגרת שיקומית של ממש, כדאי לבדוק במרפאות לבריאות הנפש (הן כוללות מטופלים נורמטיביים, ויכולות להיות בהן גם מחלקות פתוחות - תלוי במצב של הבן שלך כמובן).
https://www.health.gov.il/Subjects/ment ... inics.aspx
יש גם מוסדות פרטיים שמציעים שירותי שיקום, אבל הם יקרים יחסית - ולכן זה תלוי במצב הכלכלי.
http://www.infonefeshisrael.co.il/15159 ... 7%99%D7%AA

נשמח לעזור אם יש שאלות נוספות. אל תהססי לפנות, אפשר גם במייל של ער"ן!
אמיר
ערן תמיכה 102
מתנדב ער"ן

הודעהעל ידי shi123 » 12 יוני 2018, 19:01

שלום מור היקרה,

אני גרתי במסגרות משקמות וכיום נשואה ומסיימת תואר ראשון.
לא שאני מומחית בנושא אבל עד כמה שאני יודעת המסגרות מקבלות אליהן אנשים שיש להם סל שיקום מביטוח לאומי. וזו פרוצדורה לא קטנה להשיג סל שיקום.
אני מציעה לך לפנות לשי"ל באזור מגורייך וכן לעובדת סוציאלית כדי לקבל מהם עצות מעשיות איך לסייע לבנך.
אני מקווה שבנך נעזר באיש מקצוע, ואם לא, זה הזמן להשיג לו אחד. לי יש פסיכולוגית מדהימה דרך קופת חולים.
תוכלי לפנות גם למיל"ם באזור מגורייך. מילם זה מרכז ייעוץ למשפחות של אנשים במשבר / עם בעיות נפשיות.

זה המייל שלי oe0001112@gmail.com

שי.
shi123

הודעהעל ידי ערן תמיכה 105 » 16 יוני 2018, 18:50

שלום מור יקרה
קראתי בעיון את שכתבת על בנך
מברכת על כך שהגעת אלינו לכאן- כאן נוכל לתמוך בך לעודד ואולי אף לחשוב יחד על פתרונות אפשריים.
אבל אני דווקא רציתי לומר לך שנראה לי טוב שלך תהיה כתובת מקצועית שתוכל לסייע גם לך עם ההתמודדות שלך עם הבן
בכל מחלקות הרווחה בכל הערים/ישובים- עיריות ומועצות מקומיות- יש לכל אזרח זכות לפנות ולקבל עובדת סוציאלית שתלווה אותך ותעזור לך עם ההתמודדות שלך וכאמור אולי גם במידע עדכני במסגרות לבנך
מאחלת לך הרבה כוחות להמשיך
שובי לכאן מתי שתרצי
ואנו נהיה כאן בשבילך
גילה
מתנדבת ערן
ערן תמיכה 105
מתנדב ער"ן

חזור אל ער"ן - פורום פתוח

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 11 אורחים