הייתם מוציאים 500 שקל על טיפול?

פורום תמיכה נפשית, בו אתם יכולים לקרוא, לשתף, ולשוחח עם מתנדבי ער"ן

המנהלים: ערן תמיכה 1, רינה מנהלת פורום, ערן תמיכה 3

הייתם מוציאים 500 שקל על טיפול?

הודעהעל ידי Adi_ll » 03 יוני 2018, 22:23

לגיטימי?

בחיי שאני כבר לא יודעת מה לעשות.
אני רק עוברת מאחד לאחד ואין לי שום אמון בזה יותר.

הייתי בטיפול בחינם, הייתי בטיפול פרטי.. אבל כולם חושבים.. משום מה שהם לא הכתובת.
ולאט לאט.. הסכום עולה.. ועכשיו הגעתי שוב למישהו חדש, ואני באמת מיואשת נורא.

זה חונק אותי כלכלית כבר..
זה אכזרי לגבות סכום כזה מאנשים. אבל איזו ברירה יש לי? מרגישה שניסיתי הכל כבר.
Adi_ll

Re: הייתם מוציאים 500 שקל על טיפול?

הודעהעל ידי shi123 » 03 יוני 2018, 22:28

יש טיפולים בחינם וגם קבוצות בחינם אבל זה כרוך באינטראקציה עם אנשים אחרים עם פגיעות נפשיות.
shi123

הודעהעל ידי ערן תמיכה 10 » 04 יוני 2018, 11:45

היי עדי
זה באמת סכום גבוה מאוד לכל מפגש,
אבל השאלה כאן היא לא אם היינו מוציאים סכום כזה או לא,
משום שהשאלה המרכזית היא האם את מסוגלת לעמוד בסכומים כאלה מבלי שזה יעיק עלייך באופן דרמטי לפני ואחרי כל מפגש.
ולכן, כנראה שהסכום שאנחנו יכולים לשלם קשור ליכולת שלנו לעמוד בו מבלי להרגיש את החנק שעליו את מדברת.
במידה ואיש/אשת המקצוע שעליהם את מדברת ממש נראים לך ככאלה שיכולים לסייע יכול להיות שאת יכולה לפנות אליהם ולהסביר כמה את כן יכולה לשלם (למשל 300 או 370 או כל מספר אחר),
יכול להיות שהם לא יסכימו (ויכול להיות שכן), אבל בדרך זו את תבחרי לשלם משהו שיאפשר לך התמדה בתהליך ולא רצון לסיים במהירות אחרי מספר פגישות או חודשים.
כמובן שאם את מצליחה למצוא מסגרות שדרכן ניתן לשלם פחות כדאי לבדוק את האפשרויות,
אגב, מלבד קופות החולים, באוניברסיטאות השונות ברחבי הארץ ישנן מחלקות לפסיכולוגיה,
אמנם מדובר בפסיכולוגים חדשים יחסית במקצוע אך אם את מצליחה למצוא מישהי או מישהו שיש לך חיבור טוב איתם,
זה יכול להצליח והמחירים נמוכים משמעותית מאלו הנהוגים בשוק החופשי.
בהצלחה,
אייל, ער"ן
ערן תמיכה 10
מתנדב ער"ן

הודעהעל ידי Adi66 » 04 יוני 2018, 11:48

תודה :(
Adi66

הודעהעל ידי גוף עם אדם מת » 04 יוני 2018, 15:41

אהבתי את התגובה של אייל.
ישר שקראתי את השאלה חשבתי שהיא השאלה הלא נכונה.
כאשר לאדם יש גב כלכלי חזק של אבא עשיר שמממן לו את הטיפולים - זה לא ישנה לו.
לעומת זאת אדם שעובד ומרוויח 3,000 בחודש...לא יוכל לעמוד בתשלום של 500 ש"ח לטיפול.
זה מאוד אינדיוידואלי ולכן מה שמשנה הוא המצב הכלכלי שלך וכמה את חושבת שהטיפול יכול לעזור לך.
אם הלחץ הכלכלי מעיק מאוד - יכול להיות שטיפול כזה רק יזיק ויוסיף לך לחץ וחרדה מיותרים.

יש פסיכולוגים דרך הקופה בחינם לפחות לתקופה מסויימת (לא יודע אם זה מוגבל) אולי כדאי לך לנסות.
תרגישי טוב יקרה!
גוף עם אדם מת

הודעהעל ידי Adi66 » 04 יוני 2018, 20:03

תודה רבה.

זהו שאני לא עובדת ובטח שההורים לא מממנים לי את זה.
הבעיה שניסיתי גם דרך הקופה.. גם פרטיים.. אבל כנראה שאני מורכבת מדי ואני יודעת.. או לפחות ככה נראה לי שהפסיכולוג הזה טוב וכנראה שאני צריכה טיפול מסוים. ולא כל אחד מתאים.
אולי בגלל שאני עם 2 מטפלים במקביל זה חונק אותי יותר.
מפחדת לעזוב אחד ואז אולי לא תהיה דרך חזרה.

אוף חזרתי עכשיו מפורקת לגמרי מהמטפל הזה. ואולי זו הדרך.. אבל אומרת לעצמי בשביל זה שילמתי 500? כדי להרגיש הרבה יותר רע?
(מתעקש לדבר על העבר.. אומר שזה מה שתוקע אותי) אבל אני במצב כזה דפוק שאני לא יכולה להתמודד עם זה עכשיו. המטפלים האחרים לא נגעו בעבר. ורק ניסו להוציא אותי מהמצב הזה. אבל כנראה שזו לא הדרך.
חזרתי וכתבתי לו מייל ארוך. חד פעמי אני מקווה. אני פשוט לא מצליחה להתבטא ולדבר מולו מהלחץ.
מקווה שזה לא יהרוס שום דבר. זה כבר הרס בעבר.
אוף אני פשוט מקרה אבוד
Adi66

הודעהעל ידי shi123 » 04 יוני 2018, 20:11

אף אחד הוא לא מקרה אבוד. מספיק שיש מישהו אחד מסביבתך שמאמין בך ואת תאמיני בזה בעצמך. למה יש לך שני מטפלים? אני לא חושבת שמטפל אמור ללחוץ על המטופל שלו לדבר על משהו שהמטופל לא רוצה לדבר עליו. כשהפסיכולוגית שואלת אותי שאלה שאני לא רוצה לענות עליה אני פשוט לא עונה ותוך שנייה מדברת על מה שבראש שלי והיא מקבלת את זה וממשיכה לדבר איתי על מה שאני רוצה, לא על מה שהיא רוצה.

את חושבת שטיפול פסיכולוגי הוא מספיק במקרה שלך? מה יקרה בטיפול הפסיכולוגי שיגרום לך להפסיק לסבול ביום יום, בעינייך? מה את חושבת שאת צריכה מפסיכולוג?
shi123

הודעהעל ידי Adi66 » 04 יוני 2018, 20:21

הוא עצר לרגע כשאמרתי לו לא לדבר על העבר. אבל כנראה שזו הדרך. אבל לא נראה לי שעכשיו זה מתאים. ואז שוב חזר לזה.

אני לא יודעת מה אני צריכה.. הוא עושה גם קבוצות תמיכה בירושלים. אולי זה משהו שהוא יציע בהמשך.

ממש על הפנים כתבתי לן ושפכתי את כל מה שלא אמרתי שם. אבל זו לא הדרך. הייתי בסרט הזה כבר
Adi66

הודעהעל ידי shi123 » 04 יוני 2018, 20:27

את צריכה לשאול אותו אם הוא יכול לאפשר לך לכתוב לו במינון שמתאים לו. המטפלת שלי מאפשרת. אבל היא לא עונה לי. רק בשיחות עצמן היא עונה.

האם יש לך מתאמת טיפול מביטוח לאומי, ואם לא האם חשבת לבקש מהם את זה? את זכאית לכך ואולי יעזור לך שמישהו אחד ינהל את שני המטפלים שלך.
ואולי יהיו לה רעיונות שאין לאנשים בפורום הזה, לגבי איך לעזור לך. האם יש לך חיי חברה?

שי
shi123

הודעהעל ידי Adi66 » 04 יוני 2018, 20:31

מה זה מתאמת טיפול? עוס?
עזבתי את השיקום למרות שהם לא מפסיקים לרדוף אחריי שאחזור. זה פשוט עשה לי רע

כן רעיון טוב.. אולי הוא יאפשר מיילים מדי פעם אבל בצורה מוגבלת? זה מקל לשפוך הכל.
חזרתי במצב נוראי.. היסטרי ממש וזה הדבר היחיד שעזר.
Adi66

הבא

חזור אל ער"ן - פורום פתוח

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו 12 אורחים