פרידה - לא יודעת איך להתמודד

פורום תמיכה נפשית, בו אתם יכולים לקרוא, לשתף, ולשוחח עם מתנדבי ער"ן

המנהלים: ערן תמיכה 1, רינה מנהלת פורום, ערן תמיכה 3

פרידה - לא יודעת איך להתמודד

הודעהעל ידי solnichka » 03 יוני 2018, 12:52

אני בת 28. הייתי עם אותו הבחור במשך 8 שנים - מאז גיל 20. הוא היה בשבילי הכל - חבר, מאהב, אמא ואבא. אפשר לומר שגדלנו ביחד, כי בשמונה השנים האלה שנינו עברנו שינויים, מהותיים יותר ופחות. אנחנו לא אותם אנשים שהיינו לפני כן. למדנו לקבל ולהכיל זה את זו למרות שהיו משברים, עליות ומורדות. בכינו ביחד וצחקנו ביחד. תמיד חשבנו שאם שרדנו יחד עד עכשיו, נשרוד יחד לנצח.
אבל החיים לא תמיד באים לקראתך.
אציין שמאז שאני די צעירה היה לי משבר אמון עם הקונספט של ״לחיות״. אני לא מאמינה שצריך לחיות בכל מחיר, ושהמוות הוא פיתרון הגיוני להרבה מצבים. להתאבד תמיד הייתה אופציה - אמרתי שאם משהו ממש רע יקרה לי, אני פשוט אתאבד, בלי חוכמות. גם מעולם לא הייתי אדם שמח ואופטימי, תמיד ריחפתי בין עצב לחוסר טעם. ככה אני.
לעניין הפרידה - הבנתי בכאב ובצער רב, שדווקא עם הבחור הזה שאיתו התבגרתי, אין באמת עתיד. לא איכנס לפרטים, אבל אני פשוט לא רואה את עצמי חיה איתו באושר בשנים הבאות.
והגעתי למסקנה שעדיף להיפרד.
הבעיה היא שאין כלים להתמודד עם זה. אני כבר לא מסוגלת באמת לדמיין את החיים בלעדיו, וכשאני חושבת על זה, אני מתחילה אוטומטית לבכות ולרצות למות, מצידי מסרטן, באמת, אני לא בררנית.
אני יודעת שברגע שאודיע לו על כוונותיי, אני אתפרק. ואני פוחדת מזה כל כך. אני לא אשרוד.
אני חייבת כלים. אני חייבת עזרה להתמודד.
solnichka

Re: פרידה - לא יודעת איך להתמודד

הודעהעל ידי ערן תמיכה 10 » 04 יוני 2018, 11:57

שלום לך
שמי אייל ואני שמח על כך ששיתפת אותנו,
לא מובן מאליו בעיניי שאדם יודע להביט על המציאות ולבקש עזרה בהתמודדות וכלים.
שמונה שנים מאז גיל 20 הם פרק זמן משמעותי ביותר של ביחד והעובדה שאת מסוגלת להסתכל על הזוגיות הזו ולומר שמעכשיו את צריכה משהו אחר בכל זאת מעידה על כך שאת דואגת לעצמך ורוצה שיהיה לך טוב. ברור שתהליך פרידה מבן זוג משמעותי אינו פשוט, זה לוקח זמן ואפשר להתכונן לזה, ובעיקר להבין שאחרי תקופה מסוימת עוברים הלאה וצועדים קדימה.
אני חושב שהדבר הנכון הוא לפנות לגורם מקצועי,
פסיכולוגית או פסיכולוג יוכלו לסייע לך לעבור תהליך ולרכוש כלים כדי לגשת לפרידה באופן נכון מבחינתך,
באופן שיאפשר לך התמודדות עם המצבים הקשים שכרוכים בלומר את הדברים ובהתמודדות שאחרי.
סביר להניח שבתהליך כזה את תבררי קצת יותר לעומק מדוע את רוצה להיפרד, האם זה נכון לך ובאופן כללי תוכלי לחדד את הדברים לכאן או לכאן,
דבר שיעזור לך להתמודד עם כל החלטה שתקבלי.

חשוב להדגיש שאנחנו כאן איתך אם תרצי להתייעץ ולחשוב לאורך הדרך,
תרגישי נוח לכתוב ולשתף אותנו.

איתך,
אייל, ער"ן
ערן תמיכה 10
מתנדב ער"ן

הודעהעל ידי גוף עם אדם מת » 04 יוני 2018, 15:36

היי יקרה,
נשמע שאת בדיכאון תקופה דיי ארוכה - ועכשיו הוא מחמיר בעקבות הפרידה.
אני כמו אייל חושב שטיפול פסיכולוגי יכול לעזור - אך לא פחות חשוב חברה מכילה.
כאשר אדם בקשר זוגי תקופה ארוכה רוב החברים משותפים, ולעיתים זה מה שמחמיר את הבעיה בפרידה.
בכל מקרה, אני חושב שזה הזמן להדק קשרים עם חברות, והכי חשוב - והכי חשוב חברה טובה היא תיקח ממך הרבה מהעומס הריגשי ואת תרגישי טוב יותר.
תרגישי טוב יקרה!
גוף עם אדם מת

הודעהעל ידי ערן תמיכה 55 » 04 יוני 2018, 23:00

שלום יקרה,
פרידה, אומרים- היא סוג של מוות. היית עם אותו בחור 8 שנים, שזה כמעט מחצית מחייך. זה הכי טבעי שיש לך קושי להסתגל לשינוי הזה וגם להתמודד איתו לבד.
אני מתרשמת שאת בחורה בוגרת ומציאותית, וכנראה למרות האהבה שהייתה ביניכם, הבנת באופן ראציונלי שלא תוכלי להיות מאושרת אתו בעתיד. אני סומכת על החושים שלך, כי את חיית אתו ורק את יכולה לחוש ולהעריך אם הקשר הזה יכול להימשך או לא.
כל פרידה היא קשה, במיוחד פרידה אחרי קשר ארוך ומשמעותי.
יחד עם זאת, זה סוג של ניתוח קשה שבו חותכים. חותכים בבת אחת קשר שמבינים שהוא לא טוב עבורך. בדיוק כמו שמנתח מסיר רקמה חולה מגוף המנותח.
וכמו ניתוח, למרות שזה כואב, קשה ואולי בלתי הפיך, אין דרך קלה להיפרד.
ולעתים להיפרד הוא צעד לא פחות חשוב מליצור זוגיות, כי זוגיות שאינה טובה עוד ולא יכולה להיות הרמונית גם בעתיד- מוטב להפסיק אותה, כמו שעשית.
ורק כשתתגברי על האבל שיש בפרידה הזאת, תזכי באנרגיות חדשות כדי לנסות למצוא אדם שתוכלי לקיים אתו זוגיות טובה שיש לה פוטנציאל להימשך לאורך זמן.
עצם העובדה שהייתה לך זוגיות כה ארוכה, מעידה על היכולות שלך (וגם שלו כמובן) לרקוד את הריקוד המשותף של שנים, שהוא לא פשוט ולא מובן מאליו.
אף אחד לא מכשיר אותנו למשימות הכי משמעותיות בחיים: לזוגיות ולהורות. וגם אילו היינו מקבלים הכשרה, מן הסתם היינו עושים לא מעט טעויות בדרך, כי זוגיות והורות אלה משימות כל כך מורכבות, ששום הכשרה לא מבטיחה בצלחה בכל מקרה.
וחשוב שהחלטת על פרידה אם את חשה שאין לקשר הזה עוד סיכוי לשרוד בצורה טובה ומיטיבה לשניכם.
חשוב, כמו שאמר לך אייל, לקבל תמיכה מקצועית בתהליך קשה וכואב זה. אפילו כמה שיחות שיניקו לך כלים כדי להתמודד עם מה שכל כך קשה להתמודד אתו.
עצם ההעזה והעוז להחליט על פרידה כשהקשר כבר לא "עובד" הוא צעד הכרחי כדי לפנות את המקום בלבך לקשר עתידי חדש אחרי שתחלימי מהכאב שכרוך בפרידה זו.
וחשוב גם להקיף את עצמך באנשים שיכולים לתמוך בך ולעודד אותך.
וחשוב גם לחזור לאיזו שגרה של עבודה וגם בילויים כדי למנף את היכולת שלך להתאושש לאט לאט.
שלך בחיבוק ובתחושה שיש לך כוחות להתחיל מחדש ולמצוא את שתאהב נפשך.
רק אהבה יכולה לרפא אהבה קודמת שהסתיימה או קרסה.
עדן, מתנדבת בער"ן.
ותודה על השיתוף שלך. גם הדיבור על הכאב ושיתופו עם אנשים קרובים וגם זרים (כמו כאן בפורום) יש לו יכולת להקל עלייך אפילו במעט את הנטל הכבד שאת חווה.
ערן תמיכה 55
מתנדב ער"ן

חזור אל ער"ן - פורום פתוח

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], nina ו 15 אורחים