בית ספר

פורום תמיכה נפשית, בו אתם יכולים לקרוא, לשתף, ולשוחח עם מתנדבי ער"ן

המנהלים: ערן תמיכה 1, רינה מנהלת פורום, ערן תמיכה 3

בית ספר

הודעהעל ידי _persov_ » 03 יוני 2018, 10:40

בית ספר זה דבר מוזר, שריד מהתקופה הקודמת. מערכת עתיקה, שמשום מה עדיין משתמשים בא.
כל פעם שאני מסתכל בעיתון אני מופתע מחדש לא לראות כתבה שבתי הספר נסגרו, כל כך הרבה בני אדם! כל כל הרבה מוחות! ועדיין לא הצלחנו לחשוב על שיטה טובה יותר?
ניקח לדוגמא את מערכת הרמזורים, לי עצמי יש שיטה טובה יותר! (אם תרצו שאפרט, רק תגידו!)
אבל העניין לא נגמר כאן, בעולם יש עוד הרבה טעויות.
ארצה לדבר על אחד שמפריע לי יותר: המורים. איך זה הגיוני, שאנשים כל כך חשובים מקבלים כל כך מקבלים כל כך קצת? אפילו יותר גרוע, מי שבוחר ומכשיר את המורים! למה חברי לכיתה ואני צריכים לסבול מורה נוראי? ואני לא סתם מדבר, היא באת נוראית! אני לא מדבר על יכולות הלמוד שלה, בזה היא בסדר מינוס.
אני מדבר על האישיות שלה, ואני גם אסביר: אפשר ליראות בבירור אפליה שלה לקבוצת תלמידים, כל הכיתה מכירה בזה, יש תלמידים שהיא מוכנה לענות על שאלות שלהם ויש כאלה שהיא לא, אם מתעמתים איתה על הענין, זה מוביל להורדה משמעותית ומיידית בציון. אנחנו (התלמידים) מצאנו כמה שיטות לטיפול בבעיה:
1. יש לנו קבוצות וואצפ של בקשות, שם כל תלמיד שאין לו אפשרות לשאול אותה שאלות מבקש לשאול שאלה ואחד התלמיד שכן יש לו אפשרות לשאול שאלות שואלה אותה.
2. כל תלמיד "נחות" יושב ליד תלמיד "רגיל" והם מגנים אחד על השני.
3. רוב הלמידה נעשת באינטרנט.
4. עוד דבר שהמורה מעמללת אותנו בגללו: אם תלמיד "נחות" מאחר והיא נתנה עבודה בזמן שהוא לא היה (מה שקורה הרבה) אין לו זכות לקבל את העבודה, או להצטרף לקבוצה. לשאר התלמידים בכיתה אסור להביא לו את החומרים, לכן אנחנו שולחים אותם דרך כל מיני דרכים יצירתים, מכתבים, סרטונים וכדומה.

אני יכול לדבר על עוד מיליון דברים שהיא עשתה לא בסדר, מיליון סיבות למה היא לא צריכה לחנך.
וגם איתם הלכתי להנהלה, היא, כמובן, הכחישה הכל ואני נכנסתי לרשימה השחורה.
ההנהלה האמינה לה, ואני נשארתי במצב פחות טוב משהתחלתי.

אני יודע שלא כתבתי את זה הכי טוב, אבל אין לי את הכוח ברגע זה לעבור על העניין, מקווה שתיבינו אותי בכל זאת!
_persov_

Re: בית ספר

הודעהעל ידי ערן תמיכה 10 » 04 יוני 2018, 15:07

היי פרסוב
אגב, מה משמעות השם?

במובנים רבים אתה צודק לגמרי,
מערכת החינוך הייתה צריכה להשתנות מזמן,
וממה שאני יודע היא גם מנסה להשתנות אבל במציאות אנחנו יודעים ששינויים של מערכות גדולות לוקחים זמן.

חבל לי לשמוע על מורה שלא מסתדרת עם הכיתה ולהפך ודווקא שמחתי לשמוע שאתם מצליחים למצוא כל מיני פתרונות,
והאמת היא שבמובנים רבים כשאנחנו פוגשים פה ושם מורה לא טוב, מדריך באיזה שהוא חוג שהוא פחות טוב וכן הלאה,
אנחנו קצת פוגשים את החיים הבוגרים.

הסיבה לזה היא שבעתיד, כשתהיה במסגרות אחרות כמו צבא, שירות לאומי, לימודים באקדמיה, מקומות עבודה או כל מסגרת אחרת,
לעיתים תתקל באנשים שאתה לא מסתדר איתם או כאלה שאתה לא מבין איך הם הגיעו לתפקיד שבו הם נמצאים.
ובמקרים רבים אנו צריכים לדעת איך להתמודד עם מה שיש,
לא יחליפו לנו את המפקד בצבא ואנחנו נצטרך ללמוד להסתדר איתו,
לא יחליפו לנו מרצה מעצבן במכללה או באוניברסיטה ואנחנו עדיין נצטרך לסיים את הקורס בהצלחה,
בוודאי שלא יחליפו לנו את הבוס בעבודה ואנחנו נצטרך להבין מה נכון לנו ואיך להסתדר איתו בכל זאת,
וזו הסיבה שבגללה אני מתעודד מהפתרונות שמצאתם לכם,
נכון, עדיף היה שהדברים ייראו אחרת,
אבל אם הם כבר כאלה,
אז התהליך שלכם למציאת הדרך לעמידה במטרות האישיות שלך ושלכם נשמעת לי נהדרת.

ועד שיהיה לנו עולם אופטימלי,
אשמח מאוד לשמוע על הרעיון שלך למערכת רמזורים חדשה :-)
אייל, ער"ן
ערן תמיכה 10
מתנדב ער"ן

הודעהעל ידי גוף עם אדם מת » 04 יוני 2018, 15:28

היי פרסוב היקר,
אכן מערכת החינוך מיושנת שריד למהפכה התעשייתית מכשירה מוחות לחשוב בצורה חדגונית כשבדורנו מה שחשוב הוא חשיבה יצירתית.

לגבי מה שאתה מספר, זה אכן לא נשמע טוב.
אני משער שמדובר בחרוצים ולא חרוצים - מי שבדרך כלל מבצע עבודות ופעם אחת שכח - היא מוותרת לו אך אם זה באופן סידרתי - לא.
במידה וזה לא כך והיא מפלה לא על פי הפרעות בשיעורים או הגשת עבודות אלא על פי עדה או מין - אפשר להקליט אותה ולהשמיע למנהלת היא כבר תטפל בעניין.
תרגיש טוב חבר.
גוף עם אדם מת

הודעהעל ידי ערן תמיכה 55 » 04 יוני 2018, 23:18

פרסוב יקר,
אתה מעלה הרהורים על אופי בתי הספר, ויש לא מעט אמת בכך שבתי הספר לא הצליחו ממש להתאים את עצמם לשינויים העצומים שתמיד מצליחים להדביק ולהשיג את המערכות השמרניות, וזה כולל הרבה מערכות, גם בתחומים אחרים שאינם מצליחים להשתנות בקצב הראוי. כך נוצר פער גדול מידי בין הרצוי למצוי. ופעם זה הולך ומתעצם.
עם זאת, מערכת החינוך בכל זאת עוברת שינויים, ההוראה פחות פרונטלית ויותר מותאמת לתלמיד, יש יותר חשיבה ופחות שינון מאשר בימים שאני הייתי תלמידה (וזה היה מזמן) ויש הרבה שימוש באינטרנט ובמדיה להעשרת וגיוון הלמידה.
אתה מדבר על מורה ספציפית שאתה לא מסתדר אתה. אני מניחה שיש לך עוד מורים ,וביניהם גם כאלה שאתה מרגיש טוב במחיצתם.
בכל מערכת, בכל חברה או מפעל יש עובדים מסוגים שונים וברמות שונות הן מבחינת יכולותיהם והן מבחינת אישיותם.
לעולם לא נחיה בעולם אידיאלי שבו כולם נהדרים, טובים ומוצלחים ומסוגלים לתת מענה לכל הצרכים והמשאלות של כולם.
כך בבית הספר, כך יהיה בשירות הצבאי, באוניברסיטה, בעבודה, בחיים הזוגיים, בחיי המשפחה וכו'.
מילת המפתח היא הסתגלות לצד יכולת לעשות שינויים בעיקר בך, אך לעתים גם בסביבה. כן, גם לקבל את העובדה שלא כולם מוצאים חן בעיניך ויש בהחלט אנשים עם חסרונות גדולים יותר או פחות שנגזר עלינו להיות במחיצתם.
אם יש בעייה קיצונית ואם מספר גדול של תלמידים חשים כמוך לגבי אותה מורה, אפשר להתארגן ולנסות לשוחח עם מנהל בית הספר שיחליט איך אפשר לשפר את התקשורת ביניכם לבין אותה מורה.
במקרה קיצוני, אתה יכול לבקש לעבור לכיתה שבה תוכל להרגיש טוב יותר.
חשוב מאד שתאמר לעצמך שלא הכל מושלם ונסה ליהנות מאותם שיעורים שמנוהלים על ידי מורים שהם לרוחך ולהבין שלא כולם מוצאים חן בעיניך. אתה יכול למצוא את התחומים שאתה אוהב בבית הספר וליהנות מהם ולשים עליהם את מרכז הכובד, כך שאותה מורה שאינה לרוחך תהיה משהו יותר שולי בחיים שלך.

יש לך דרכים לא מעטות להרגיש יותר טוב בבית הספר, וחלק גדול מזה תלוי בך ובדגשים שתשים יותר על הדברים החיוביים ופחות על השליליים.
שלך,
עדן, מתנדבת בער"ן
ערן תמיכה 55
מתנדב ער"ן

חזור אל ער"ן - פורום פתוח

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 28 אורחים