מוצפת [עלול להיות טריגר....]

פורום תמיכה נפשית, בו אתם יכולים לקרוא, לשתף, ולשוחח עם מתנדבי ער"ן

המנהלים: ערן תמיכה 1, רינה מנהלת פורום, ערן תמיכה 3

Re: מוצפת [עלול להיות טריגר....]

הודעהעל ידי אנונימית30 » 24 פברואר 2018, 22:24

בדיוק! לכן זה ממש ממש לא מתאים בשום אופן וצורה!! ועוד בעיקר מקרה כמו שלך שגם ככה היכולת שלך לסמוך היא אפסית כרגע - בחורה כמוך שתעיז להתקשר זה יכול לגמור את יכולת שלה לסמוך סופית ולהשתיק אותה לנצח...
גם לי נוצר נזק מכך....
מעדיפה לדבר עם המשיבון מאשר לדבר איתם טלפונית כי מספיק פעמים סגרו לי די בפרצוף. זאת התנהלות הרסנית בשביל נפגעות.
שוב - לא כולן כאלו - יש כאלו מקסימות שישארו איתך על הקו כמה שאת זקוקה - הייתה אפילו אחת שנשארה איתי על הקו 40 דקות פעם אחת כי ממש ממש הייתי ברע. היא אפילו דאגה לעמוד על כך שאחזור הביתה על מנת שלא אפגע בחוץ.... אך יש מספיק מתנדבות שדי סוגרות בפרצוף וזה ממש לא מתאים.
אנונימית30

הודעהעל ידי אנונימית30 » 24 פברואר 2018, 23:32

ואגב, למי שלא ברור - השיחה הזאת הייתה על הסיוע הטלפוני במרכז לנפגעות תקיפה מינית 1202.
אנונימית30

הודעהעל ידי אנונימית30 » 24 פברואר 2018, 23:35

ואין למי לפנות. הרבה פעמים הערתי להם על זה ודברתי איתם על זה וגם על זה שהם אף פעם כמעט לא עונים בתל אביב בלילה והשיחה לא מנותבת לשום מרכז אחר בו כן יש מתנדבת כמו שקורה בכל מרכז אחר אצלם כאשר יש מחסור במתנדבים בלילה - אך אין באמת עם מי לדבר שם.....
אנונימית30

הודעהעל ידי גאולה! » 24 פברואר 2018, 23:37

תתאגדו כמה בנות עם עבר דומה ותפנו אחת לשניה.
גאולה!

הודעהעל ידי אילמת » 25 פברואר 2018, 01:51

גאולה
האמת שזה יכול להיות רעיון טוב...
עכשיו נשארו שאלות כמו כמה נאלץ להיחשף? איך מארגנים את זה לוגיסטית? [רוב הפורומים לנפגעות שקטים לאחרונה
מי שתרים את הנושא תהפוך לכתובת עבור בנות. והשאלה מי מספיק חזקה כדי להתמודד עם זה [כלומר סיפורים קשים וטריגריים על פגיעות ועל הרשוית וכו׳.....
ואפשר להמשיך בעוד....
אילמת

הודעהעל ידי גאולה! » 25 פברואר 2018, 01:56

תתחילו מקבוצת וואטסאפ ותוכלו להקים עמותה, קו חם, שיחות ועידה, מפגשים קבוצתיים וכו'...
גאולה!

הודעהעל ידי אילמת » 25 פברואר 2018, 02:10

אני צריכה לישון קצת לפני העבדה ויש תחושה שלא הסברתי מספיק טוב
אז אפרט יותר מחר.....
אילמת

הודעהעל ידי גאולה! » 25 פברואר 2018, 02:15

כן, גם אני
גאולה!

הודעהעל ידי אילמת » 25 פברואר 2018, 02:36

לילה טוב ומבורך
אילמת

הודעהעל ידי אנונימית30 » 25 פברואר 2018, 07:23

אילמת, זה לא שלא היית ברורה מספיק - היית ברורה מאוד - אך פשוט הסברת את הדברים בשפה שנפגעות פוסט טראומה בעיקבות תקיפה מינית ואנשי מקצוע שמגיעים מהתחום יודעים להבין. אך מי שלמזלו אין לו קשר עם עולם הפוסט טראומה בעיקבות תקיפה מינית - לא מבין את השפה הזאת וזקוק לסוג של תיווך - תרגום....
אשתדל לעשות את התיווך - תרגום הזה בתיקווה שאצליח.
גאולה, זה מסובך מידי - תכנים יכולים מידי ומאוד להציף - משהי שתקרא משהו מציף זה יכול לשלוח אותה למקומות מאוד קשים ורעים - כולל אובדנות, ניתוקים קשים וקיצוניים, פגיעה עצמית, פגיעה באחרים וכו'. כך שאי אפשר לעשות דבר כזה ללא מנהל שמנתב את הדברים. מי שיכול לקרוא את התכנים של כולן מבלי שזה ישלח אותו לעבר ויוכל להיות בשביל כל הבנות ולתמוך בהן. אלו תכנים מאוד מאוד קשים והתמודדויות מאוד מאוד קשות. אז צריך מנהל שיכול להתמודד עם כל התכנים הללו והרב לא יכולים להתמודד עם תכנים קשים כל כך.
נסה יום אחד להתנדב במרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית ונראה לי שזה יתן לך תמונה וגם אז לא כי צריך להיות פוסט טראומטי על מת להבין מזה אומר לאבד את הכאן ועכשיו.
תחשוב שאתה נאנס חמש מאוד פעמים ביום כל יום שוב ושוב ושוב. ממש יכול לראות את זה ולהרגיש את זה פיזית ונפשית. זה פנים אחד של פוסט טראומה. וזה מה שנקרא פלאשים. תחשוב על זה כמו סיוט שאתה חולם בלילה ולא מודע לכך שאתה ישן במיטה וחולם אלא החלום מרגיש מציאות - אז תחשוב שזה ככה בזמן ערות. סיוט בזמן שאת ער. ולקרוא תוכן טריגרי (משהו שמזכיר באופן מודע או לא מודע, באופן ישיר או לא ישיר את הזוועות שעברת) יכול להביא בן אדם פוסט טראומטי בדיוק לזה ולניתוקים (וניתוקים עלולים אף להיות מסוכנים - כל אחת איך שזה משפיע עליה...).
זאת התמודדות שונה מאשר נגיד דיכאון קליני - שאגב ללא משהו חיצוני שמנהל את הדברים גם שני אנשים שסובלים מדיכאון קליני יכולים לדרדר אחד את השני - לתמוך לכיוון אובדנות לדוגמא.
צריך היה שארגון שזה ההתמקצעות שלו ידע להתנהל מול פונות - זה הכל. בוואטס אפ ובצאט הם בסדר גמור - כנראה משום שמדברים עם מספר אנשים במקביל אך טלפונית הם לא מתנהלים טוב - לפחות בחלקם.
אולי אילמת תוכל להסביר את הדברים טוב יותר אך גם אני השתדלתי.
נערך לאחרונה על ידי אנונימית30 בתאריך 25 פברואר 2018, 08:20, נערך 3 פעמים בסך הכל.
אנונימית30

הקודםהבא

חזור אל ער"ן - פורום פתוח

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], רינה מנהלת פורום ו 26 אורחים