כניראה שאני פרודה או גרושה בקרוב ממש

פורום תמיכה נפשית, בו אתם יכולים לקרוא, לשתף, ולשוחח עם מתנדבי ער"ן

המנהלים: ערן תמיכה 1, רינה מנהלת פורום, ערן תמיכה 3

כניראה שאני פרודה או גרושה בקרוב ממש

הודעהעל ידי קשת » 16 פברואר 2018, 03:52

עברתי ימים קשים . בן זוגי התגלה כלא בריא נפשית . אני נשואה 3 חודשים ואצטרך להיפרד כניראה

הערב הוא עשה לי מסכת השפלה והתעללות והלכתי לבית הוריי בוכה . כעת אני אצלם ולא ברור לי איך אני ממשיכה הלאה סתוך כל המצב הזה .

אין בררה .

מה היה זה כואב לי ושורף לי מידי לרשום .

תודה לכל מי שיגיב . אני כאובה עד מוות .

הערב בכיתי ככ שרציתי להרוג את עצמי מרוב תסכול חוסר אונים וכאב

לילה טוב
קשת

Re: כניראה שאני פרודה או גרושה בקרוב ממש

הודעהעל ידי אנונימית30 » 16 פברואר 2018, 05:48

יקרה, זה נשמע נורא קשה.. נשמע שכרגע את מדברת מתוך הכאב. אני לא באמת יודעת מה קרה כי את בוחרת שלא לספר וזה בסדר אך לא יכולה להגיב ספציפית למקרה שקרה כי לא יודעת מה היה אך כן רוצה להציע לך משהו שלמיטב זכרוני דיברנו עליו מזמן - עוד לפני שהתחתנת וזה ייעוץ מקצועי. אני מבינה שזה לא מקובל אצלכם בזרם ממנו את מגיעה אך לפעמים כדי לתת צאנס אפילו שזה נוגד את תפיסת העולם - קחי בחשבון שאף אחד לא צריך לדעת חוץ ממך ומבעלך וזה יכול לתרום פלאים לתקשורת בינכם ואולי משם בכלל נובעת הבעיה - קושי בתקשורת. אני לא אומרת שזה מה שיציל את הנישואים - זה יכול להיות גם מה שיפרק אותם אבל אני אישית מאמינה גדולה במוסד הנישואים ומאמינה ששווה לעשות כל שאפשר לפני שמחליטים סופית לפרק את החבילה. אולי הבעיה זה משהו פתיר אם רק תתנו לזה צאנס להפתר..
זה כמובן נתון לבחירתך ולבחירת בעלך אך לפעמים גורם שלישי מקצועי שלא מעורב רגשית בכל הבלאגן בינכם יכול לסייע מאוד בתקשורת בינכם ולתת לכם כלים להתמודדות.
תזכרי שהשנה הראשונה של הנישואים נחשבת לקשה ביותר.
אך אם מדובר באלימות מכל סוג שהיא שהופעלה כלפיך אז כדי שבאמת תשקלי איך את בוחרת להתמודד גם מעבר לסיוע מקצועי למרות שלפעמים סיוע בתקשורת פותר את הבעיה אך אין שום מקום לאלימות כלפיך בשום אופן וצורה שהיא..
ואם באמת מדובר במחלה נפשית - אפשר לחשוב ביחד עם איש מקצוע איך ממתנים את הבעיה ומטפלים בה ואיך מתמודדים עם זה..
בקיצור - אני באמת ובלב שלם חושבת שאת צריכה לעשות את מה שנכון עבורך אך קחי בחשבון שאולי אפשר לפתור את הבעיה/הקושי מבלי לפרק את הנישואים לפני שניסיתם מה שאפשר על מנת לשמר אותה - בתנאי כמובן שאת רוצה להשאר נשואה לאותו בחור אם תצליחו לפתור את הקושי.
אבל כרגע את נסערת ומדברת מתוך כאב. מציעה שלבינתיים תשארי אצל הוריך - נשמע ששם את מרגישה מוגנת - ולאחר שתרגעי ממה שקרה באמת תחשבי עם עצמך מה את רוצה ומה נכון בשבילך. אופציות קיימות ובמקרים מסויימים שווה לנסות דברים שגם לא מקובלים בחברה הספציפית בה את חיה על מנת לשמר את הנישואים שלך.
גם ביהדות מותר לעשות דברים שנוגדים את דרך האמונה של הזרם על מנת להציל חיים ועל מנת לא לרדת מהדת והיהדות מאוד עושה הכל על מנת להשאר במערכת נישואים - רואים זאת מאוד חזק ברבנות כך שמאמינה שאפילו שזה לא נהוג - שווה לתת לאיש מקצוע צאנס.
אנונימית30

הודעהעל ידי רינה מנהלת פורום » 16 פברואר 2018, 07:50

קשת יקרה
מאד עצוב היה לי לקרוא הבוקר את ההודעה שלך. אין ספק שהכאב הוא מאד גדול. אמנם ידעת מראש שישנן בעיות אבל לא ציפית למצב הלא טוב שאת נמצאת בו היום. אני לא אתן לך פה שום עצה מה בדיוק לעשות, אני מבינה שיש לך הורים שתומכים בך, אני מקווה שבסביבה הקרובה שלך תמצאי תמיכה בקרב משפחה, חברות או אולי גם איש מקצוע. משבר הוא תמיד קשה אבל בוודאות אני יכולה לומר לך שממשבר אפשר לצאת אם תעשי את הדברים נכון. כרגע מותר לך לבכות ולהיות הכי הכי ב" דאון" זה בסדר ומובן. כשתרגישי שיש לך יותר כוחות תנסי לבדוק לאיזה כיוון הכי טוב לך ללכת. את עדיין צעירה , כל החיים לפניך ואין לי ספק שתוכלי לקום ולהמשיך הלאה , לבנות חיים טובים, להגשים חלומות ולעשות דברים טובים עבור עצמך.
כרגע מותר לך גם לבכות וגם לפנק את עצמך בכל מיני צ'ופרים אפילו קטנטנים שיעשו לך טוב. מגיע לך שיהיה לך טוב וזה יקרה.
בינתיים אני מאחלת לך שתרגישי הכי טוב שאפשר, תאזרי כוחות ותשתפי בכל מה שנוח לך את מי שטוב לך לשתף.
קבלי חיבוק שמגיע לך
רינה
רינה מנהלת פורום
מתנדב ער"ן

הודעהעל ידי תמר ל » 16 פברואר 2018, 11:53

שלום קשת,

וואי, נשמע ממש מטלטל.... היו לך התלבטויות לפני החתונה, אבל יש ציפיה שאכן התקבלה החלטה נכונה ושאחרי החתונה דברים יסתדרו ויגיעו למקום טוב... ופתאום דבר כזה... לא פירטת, אבל גם זה שאת אומרת שהוא עשה לך מסכת השפלה והתעללות זה נותן מספיק מידע על התחושות הקשות שאת מן הסתם מרגישה.
דבר ראשון, אני רוצה להגיד לך שאת אמיצה. יש נשים שחוות דברים קשים בזוגיות אבל מנסות להתמודד לבד, 'להכיל' את הקושי, מפחדות לשתף מתוך חשש וגם בושה. עצם זה שהלכת לבית הוריך (ומקוה שגם שיתפת אותם) זה צעד טוב ואמיץ. זה לא נכון להיות לבד בסיטואציות כאלה ולסחוב את כל הקושי והתמודדות לבד.

אני חושבת שבשלב הזה בו את נמצאת כדאי לעצור, לכאוב על מה שקרה, לתת לדברים קצת זמן להרגע- נראה שנכון יותר להשאר אצל הוריך בשלב הזה עד שדברים יתבררו, ולהתייעץ- גם עם אנשי מקצוע וגם עם אנשים קרובים לך- האם יש מקום לשינוי ושיפור של ההתנהגות שלו (לפעמים התנהגות פוגעת מגיעה מחוסר מודעות, מחוסר רגישות..) או שזה משהו עמוק יותר אצלו שלא נכון לך להמשיך ולהתמודד איתה.

בכל אופן- חשוב שתדעי שאת לא אשמה בכלל במה שקרה. אם היתה אלימות או פגיעה בך- זה משהו שקשור אליו, אשמה שלו. הצד הפוגע הוא הצד האשם. אין לגיטימציה לאלימות בשום צורה שהיא, ובמיוחד לא כמו שאת מתארת את זה- מסכת של השפלה והתעללות... זה לא נשמע כמו משהו נקודתי, אלא משהו הרבה יותר מקיף ופוגע...

בהצלחה יקירה, עכשיו בטח הכל נראה מבולבל וחסר אונים. מקוה שדברים לאט לאט יסתדרו...
תמר ל

הודעהעל ידי shi123 » 16 פברואר 2018, 13:13

הי קשת,

עדיף להיות לבד וחופשיה, מאשר נשואה וכבולה. נכון שאת מפרקת חבילה אבל ממה שסיפרת אני אישית הרגשתי שאת יכולה להשיג בן זוג הרבה יותר ראוי.

שי
shi123

הודעהעל ידי shi123 » 16 פברואר 2018, 13:15

אני מאמינה גדולה שרק כשאת מאושרת כשאת לבד את יכולה להשיג זוגיות מוצלחת ובונה.
shi123

הודעהעל ידי מישהי אחת » 16 פברואר 2018, 14:53

הי קשת יקרה,
אני מכירה מקרוב זוג שהיו פרודים כמה חודשים, האישה היתה אצל ההורים שלה הרבה זמן כי לבעלה יש בעיה נפשית. הם חשבו להתגרש. היא הציבה לו תנאי, שהיא חוזרת רק אם ילך לטיפול ויטפל בעצמו. לאחר כמה חודשים היא חזרה לבית שלה, כשהיא והוא הולכים לטיפול ולאט לאט מנסים לשקם את מה שהיה. רק אל תתייאשי, לא תמיד נכון מיד להתגרש, אולי יש עוד אפשרות תיקון.
את בטח עוברת תקופה מאוד קשה, מאחלת לך מכל הלב המון בהצלחה וחיבוק.
מישהי אחת

הודעהעל ידי ערן תמיכה 142 » 17 פברואר 2018, 11:57

קשת היקרה מכל.

קראתי את מה שכתבת וליבי נקרע. כל כך כואב.
אני שמחה שהלכת להורייך לעזרה ותמיכה ואני כולי תיקווה שאת בבית הורייך מתחילה להחלים אט אט.
אנחנו איתך.

שולחת כוחות ככל הניתן,
מאיה
תורנית ער"ן
ערן תמיכה 142
מתנדב ער"ן

הודעהעל ידי מאוכזבת » 17 פברואר 2018, 22:06

הי יקרה, מבינה אותך נוראאאא ושולחת חיבוק חם. מקווה כל כך שיהיה לך טוב!
מחזקת את ידייך בכל החלטה שתחליטי.
מאוכזבת

הודעהעל ידי קשת » 17 פברואר 2018, 23:46

תודה מעומק לב לכל המגיבים .

אין לנו סיכוי בייחד כי האיש שאני נשואה אליו התגלה כסובל מבעיות נפשיות קשות .

אמנם הוא לא פגע בי פיזית אבל היו פה פגיעות מילוליות והשפלה .

כעת אני מוגנת אצל הוריי . כעת אנחנו לא בקשר .

אני מרגישה תלושה כי הכל ככ טרי נפרדנו בפרדה מאוד לא נעימה ביום חמישי בלילה

וכעת אנחנו בארוע משפחתי ובנות הדודות שואלות אותי כרגיל מה נשמע איפה אתם גרים . . .

ואני מציגה כאילו הכל בסדר . .

פשוט עליתי למעלה לנוח בכורסא .

אני לא יודעת מה מצפה לי בתקופה הקרובה אבל מה שבטוח שאני בסוג של פוסט טראומה .

האיש שאני כרגע נשואה לו פגע בי מילולית ויש רגעים שככ כואב לי ואני לא יודעת ממה .

הוא בן קרוב ל 30 ומתנהג ריגשית כמו ילדה קטנה

נעלב מכל מילה ולא מוכן להתגמש בשבילי .

הוא מטופל בכדורים יותר קשים משלי וזה מידע שהם הסתירו מאיתנו את המצב האמיתי שלו לפני החתונה .

הוא אומר לי שאני זאת שלא רוצה אותו ואני זאת שצריכה טיפול וכל מיני כאלה דברים וזה אחרי שהשקעתי את ליבי בקשר שלנו כל יום מחדש .

כואב לי לכתוב את זה פה אבל אני סומכת שהתגובות יהיו מבינות ותומכות .
קשת

הבא

חזור אל ער"ן - פורום פתוח

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 25 אורחים