חוות דעת שנייה, פסיכיאטר מומחה פרטי

פורום תמיכה נפשית, בו אתם יכולים לקרוא, לשתף, ולשוחח עם מתנדבי ער"ן

המנהלים: ערן תמיכה 1, רינה מנהלת פורום, ערן תמיכה 3

חוות דעת שנייה, פסיכיאטר מומחה פרטי

הודעהעל ידי איש אחד » 10 ינואר 2018, 11:11

קיבלתי חוות דעת שנייה שאיששה את הסיבה שפניתי בעקבותיה לבקשת טיפול לפני חודשיים (פניתי בעקבות חרדה חברתית לרופא המשפחה ואובחנתי בדיכאון אצל פסיכיאטר ציבורי) , האם קיים נוהל של קבלת חוות דעת שנייה וביטול הראשונה? כלומר ביטול אבחנת הדיכאון.

לפי בדיקה קצרה שעשיתי בנוהל זכויות החולה מופיעה הזכות של המטופל לחוות דעת שנייה, אך לא מצוין האם היא מתקבלת.

*למה אני חופר בנושא? כי האבחנה השגויה מטרידה את מנוחתי, מפריע לי שברישום הרפואי מופיעה אבחנה שהיא 'לא אני'. התור לרופא משפחה שלי הוא רק שבוע הבא, אני מנסה להרגיע את עצמי שחוות הדעת השנייה תתקבל והרופא משפחה ישנה לי במחשב את האבחנה.
נערך לאחרונה על ידי איש אחד בתאריך 11 ינואר 2018, 12:16, נערך 4 פעמים בסך הכל.
איש אחד

Re: לאחר מפגש עם הפסיכיאטר החדש הפרטי

הודעהעל ידי נאשי » 10 ינואר 2018, 21:43

לא כל כך מבינה. חשוב לך שהאבחנה תהיה דיכאון? מה הסיבה שנפגשת עם הפסיכיאטר?
נאשי

הודעהעל ידי אנונימית30 » 10 ינואר 2018, 21:56

שווה לנסות ואם הוא לא יכול אז תשאל אותו איך לשנות את האבחנה לאבחנה הנכונה....
אנונימית30

הודעהעל ידי איש אחד » 11 ינואר 2018, 04:28

לא נאשי, חשוב לי כי האבחנה שמופיעה לי ברישום הרפואי תהיה נכונה, כלומר - שאבחנת הדיכאון שאובחנתי בה לפני כחודשיים תוחלף ב-חרדה.
איש אחד

Re: חוות דעת שנייה, פסיכיאטר מומחה פרטי

הודעהעל ידי נאשי » 11 ינואר 2018, 15:37

לא חושבת שיש מה לדאוג שרופא המשפחה יתנגד לדעתו של הפסיכיאטר. חוץ מזה שחשוב שהרישום בתיק יהיה מדויק קיווית לקבל טיפול לחרדה?
נאשי

הודעהעל ידי איש אחד » 11 ינואר 2018, 16:29

[quote="נאשי"]לא חושבת שיש מה לדאוג שרופא המשפחה יתנגד לדעתו של הפסיכיאטר. חוץ מזה שחשוב שהרישום בתיק יהיה מדויק קיווית לקבל טיפול לחרדה?[/quote]

כמובן, שנים של התמודדות עצמית, מוצלחת ופחות מוצלחת חתכו לי את האופציות ביותר מחצי, עם טיפול נכון סוף סוף אזכה לחיים מלאים וללא מחסומים והגבלות. (חשיבה אולי לא רציונלית, אבל) אני מרגיש שברגע שתשתנה לי האבחנה לנכונה גם אוכל לקבל סוף סוף את עצמי, להכיל את מה רגשותיי, את חוויתי בעולם. אוכל לעשות שלום עם המצב, ולטפל בו.
שנים חייתי בהכחשה, הייתי משלה את עצמי לגבי היכולות העצמית שלי להתמודד עם זה, ולעתים הייתי מצליח והייתי מצליח פחות, אך החרדה החברתית תמיד ליוותה אותי ברקע, תמיד הייתה שם, זה היה מתיש אותי. לפעמים מתיש עד לנקודה שהייתי בוחר לפעמים להימנע מלצאת מהבית או לחלוף בשדרה הראשית על פני אנשים, או ללכת לקיוסק לקנות סיגריות. אני מרגיש שאחרי שאזרתי אומץ, אחרי כל השנים האלה אני צריך לקבל את האבחנה והטיפול הנכון. אולי השנים האלו עשו אותי מוכן להתמודד, כי באמת שלא כל חיי מבודדים ומפוחדים ולא כל שעות היממה, עשיתי דברים, הובלתי וריכזתי תהליכים, הרצאתי וייעצתי והצלחתי לאסוף לא מעט חברים במהלך השנים, אך יש תקופות משתקות אותי, קפואות ומפוחדות שבהן אני יותר מחסר ביטחון, מרגיש מאוים משום דבר.
איש אחד

הודעהעל ידי נאשי » 11 ינואר 2018, 16:42

לפי הדברים האחרונים הטיפול הכי חזק זה משהו שייקח ממך את האשמה על איך שאתה מרגיש ועל איך שהתמודדת עד החיים. כשחושבים על זה אתה לא תלוי באף אחד בשביל זה.
שים לב שלא נותן לאבחנה להוריד את האמונה ביכולת שלך לבחור ולשנות. אפשר לקבל עזרה כדי לא לאפשר לחרדה לנהל את החיים. ועם עזרה שהיא עמוקה ונוגעת בשורש של הדברים אפשר גם לרפא את החרדה.
מקווה בשבילך שהציפיות שלך לגבי טיפול שתקבל יתממשו בצורה הכי טובה.
נאשי

הודעהעל ידי נאשי » 11 ינואר 2018, 17:47

ערכת את ההודעה אחרי שהגבתי אז רציתי להוסיף ש-אני מזדהה מאוד
אני קוראת לזה בכל מיני שמות ונותנת לזה הסברים שהם לא פחד מאנשים
אבל בסופו של דבר זאת חרדה מלהתמודד עם החיים ולהסתכן בפגיעות ואכזבות. וזה לא משנה אם יש בזה היגיון או לא (יש אנשים די נוראיים). כי צריך לעבור דרך הכאב בחיים כדי לא להיות בסבל שההימנעות יוצרת. שהוא הרבה יותר גרוע.
לדעתי צריך להיות גאה על איך שהחזקת והתמודדת עד היום. להמשיך לא לוותר לחרדה ולנצח אותה כשאפשרי. וכשמרפה ולא מסוגל להיות רך וחומל עם עצמך.
נאשי

הודעהעל ידי איש אחד » 11 ינואר 2018, 18:01

תודה נאשי :)

ערכתי את ההודעה המקורית כי הבנתי שהייתי מפוזר מדי.
איש אחד

הודעהעל ידי נאשי » 11 ינואר 2018, 23:53

מפוזר זה טוב. זה אנטי חרדה חברתית לכתוב בלי לערוך את מה שאומר ובלי לסנן. אני צריכה להרשות לעצמי להיות מפוזרת כשזה באמת מה שמרגישה. סליחה שמנצלת כל הזדמנות כדי לומר משהו חופר יש לי כוונות טובות
נאשי

חזור אל ער"ן - פורום פתוח

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו 13 אורחים