לא יכולה לישון

פורום תמיכה נפשית, בו אתם יכולים לקרוא, לשתף, ולשוחח עם מתנדבי ער"ן

המנהלים: ערן תמיכה 1, רינה מנהלת פורום, ערן תמיכה 3

לא יכולה לישון

הודעהעל ידי אנונימית30 » 04 ינואר 2018, 02:19

די אני לא יכולה לישון אני מנסה ומנסה ומנסה ולא יכולה לא מצליחה
אנונימית30

Re: לא יכולה לישון

הודעהעל ידי נאשי » 04 ינואר 2018, 11:37

לא להצליח לישון זה קשה... למה את חושבת שזה קורה? מה יכול לעזור?
שמעתי כמה טיפים שאולי יעזרו... למשל שיבולת שועל ובננה בתור ארוחה אחרונה (3 שעות לפחות לפני השינה)
והבנתי שלפעמים שעוברים את השעה 11 אז העייפות עוברת ושכדאי לישון לפני
וכמובן להפחית קפה או להימנע בכלל
הלוואי והייתי מצליחה לאמץ אחד מהם לפחות חח
נאשי

הודעהעל ידי אנונימית30 » 04 ינואר 2018, 12:43

אני בתקופה כזאת של כמה לילות לבנים ואז נפילה למליון שעות שינה ואז שוב כמה לילות לבנים ואז שוב נפילה למליון שעות.
זה קשור להחמרת הניתוקים הנפשיים וזה כך מאז שהפסיכולוגית שהייתה לי פגעה בי מלפני חודש בערך שעזבתי אותה בגלל זה. זה התחיל מזה ולדעתי ממשיך כבר בתור התרגלות של הגוף... היום אני ללא שינה אך לא מרגישה את סימני העייפות אלא אם מדברת עליהם בגלל הניתוקים. אך אשאר ערה עד הלילה. אני יודעת שזה יחמיר לי את הניתוקים ויקשה על השינה עוד יותר בשעות הלילה אך לא יודעת מה לעשות אחרת. חובה להחזיר איך שהוא את שעות השינה לשעות הלילה ולישון בלילות כי צריכה לחזור לעבוד ולא מוכנה לנהוג לאחר מחסורים כאלו בשינה. אני אומנם מסוגלת לנהוג ללא שינה בעזרת הניתוקים אך מסוכן מידי לנהוג ככה אז לא מרשה לעצמי.... גם עכשיו נגיד השותפה רצתה שנקנה נייר טואלט בסופר פארם שנמצא במרחק נסיעה מהבית. מחר הולך להיות סערה קיצונית בחוץ על פי החזאים ואנחנו לקראת סיום הנייר טואלט אז בחרתי לשלם יותר מאשר לקחת את האוטו...
בכלל הניתוקים שלי הולכים ומחמירים מיום ליום...
אנונימית30

הודעהעל ידי נאשי » 04 ינואר 2018, 15:36

אוף... זה נשמע קשה...
אני לא מבינה בניתוקים וגם אין לי הבנה מאיפה מגיעים אצלך...
אבל אולי כמו שכתבתי למעלה יש דרך להרגיע את הגוף הפיזי
חיפשת דרכים כאלה? מתארת לעצמי שכן
מקווה שתצליחי להגיע לאיזון עם השינה, למצוא עזרה לזה
נאשי

הודעהעל ידי אנונימית30 » 04 ינואר 2018, 15:46

זה ניתוקים של פוסט טראומה. תודה יקרה על האכפתיות (:
אנונימית30

הודעהעל ידי ערן תמיכה 19 » 04 ינואר 2018, 21:07

היי אנונימית,

תודה לך על הפנייה. אני מבין שמדובר בדיסוציאציות בפוסט טראומה. מידע כללי, אני מכיר שאחד התסמינים לפוסט טראומה עלולים להיות בעיות שינה.
הבנתי שיש כרגע בעיה עם הטיפול הפסיכולוגי. אני חושב שאם טיפול כלשהוא לא עושה לך טוב, מסיבה כזו או אחרת, את לא חייבת להמשיך עימו.
מעבר לכך, אולי טיפול בפוסט טראומה הוא הדבר העיקרי שיש לטפל בו- בעיות השינה הם התוצר של הפוסט טראומה. אני מצרף לך כאן לינק עם שיטת טיפול שנקראת 'חשיפה ממושכת' של עדנה פואה. היא מוכחת כעובדת על הפרעות דחק פוסט טראומטיות. מעבר לכך, באופן אישי, הייתי ממליץ לבצע פעילות גופנית, דבר שיעייף את הגוף בשעות הלילה. מאחל לך המון בהצלחה.

http://www.betipulnet.co.il/lexicon/%D7 ... 7%99%D7%AA

חיבוק גדול,
אופיר
ערן תמיכה 19
מתנדב ער"ן

הודעהעל ידי אנונימית30 » 04 ינואר 2018, 21:41

אופיר יקר, תודה על העצות הבעיה היא שאני סובלת מדיסוציאציה קיצונית ולכן אני לא מתאימה לטיפול בחשיפה ממושכת. זה רק יחמיר את הדיסוציאציה.....
פעילות גופנית זה חשוב - זה לא פותר אצלי את בעיות השינה כי בעיות השינה נובעות מניתוקים נפשיים ופלאשים והתקפי חרדה אך פעילות גופנית בהחלט חשובה לכל בן אדם באשר הוא.
אנונימית30

הודעהעל ידי אנונימית30 » 05 ינואר 2018, 03:33

אתם מבינים שאני עדיין לא ישנה...? מעניין מתי תהיה הפעם הבאה שאתמוטט.....
אנונימית30

הודעהעל ידי תמר ל » 07 ינואר 2018, 23:19

יקרה, מה שלומך?

קראתי שהיה לא קל בכלל... גם חוסר שינה, גם ניתוקים, גם מצב רוח מוזר...
מה שלומך? הצלחת לישון ולהתאפס חזרה על עצמך?
חושבת עליך. אני גם התגעגעתי :)
תמר ל

הודעהעל ידי אנונימית30 » 08 ינואר 2018, 00:42

תודה יקרה. זה לא משנה מה אני עושה אני לא מצליחה להחזיר את השינה לשעות מסודרות בלילה. התחלתי לקום באופן מכוון מוקדם אך זה לא משפיע על היכולת לרדם - רק מוריד לי שעות שינה.
הבעיה היא הגברת הניתוקים - לכן לא יכולה לישון.
גם המצב רוח המוזר הוא חלק מהניתוקים.
זה בעיה כי זה מעיין מעגל שלילי שמאכיל את עצמו.
בשביל טיפול צריך משכורת.
בשביל משכורת צריך לעבוד.
בשביל לעבוד צריך לישון.
בשביל לישון צריך שהניתוקים פחות ישפיעו חזק.
בשביל שהניתוקים פחות ישפיעו חזק צריך טיפול.
בעקבות עזיבת הטיפול והנזק שנגרם מהטיפול הניתוקים מאוד התגברו אצלי.
לתפקד במקום עבודה בניתוקים חזקים כאלה קשה ואף מסוכן.
תחשבי שלפני כמה זמן כמעט שרפתי את היד ובמקרה אחר כמעט שרפתי את הבית בגלל התגברות הניתוקים. אני לא מצליחה לעקוב הרבה פעמים אחרי שיחות. הקשר עם עצמי הולך ומתרחק הרבה. הראיה נהיית מעורפלת הרבה ולקרוא או לכתוב הרבה פעמים קשה בגלל הטשטוש ראיה עד שחוזרת. נתקעת בדברים, שופכת דברים, דברים נופלים לי מהידיים וכדומה כי הערכת מרחק והיכולות המוטוריות נפגעות בעקבות הניתוקים. הילדה מתחילה לקפוץ ולהשתולל או לבכות ונשכבת על הרצפה ומוצצת אצבע והרבה לא מוכנה לצאת מהשמיכה (ההגנה שלה) - והיום גם גופי גוף לא היה מוכן לצאת מהשמיכה. מאבדת זמנים, מאבדת פעולות. זיכרון משובש שלא זוכרת אפילו לרמה של האם כבר חפפתי בשמפו בזמן שאני במקלחת. מוצאת דברים בבית ולא יודעת אם אני שמתי אותם שם והאם הם שלי בכלל או שאולי זה של השותפה שלי. קשה לעקוב אחרי הוראות כי לא זוכרת את ההוראות והסדר שלהן. לפעמים מאבדת תחושה שאיברים שלי שייכים לי ולכן גם לא יכולה לתפעל אותם. ופועלת בצורה רובוטית - אוטומטית. לפעמים רואה בעיניים במראה שפשוט רגש לא קיים! העיניים שלי מתות לפעמים - פשוט חסרות רגש. זה מפחיד אותי אבל מבינה שזה חלק מהניתוקים. גם עכשיו שכותבת לך מרגישה מנותקת מאוד חזק לרמות שאם אסתכל במראה עכשיו מאמינה ששוב העיניים שלי יהיו חסרות רגשות. פשוט אוטומטית - רובוטית.......
באופן כללי יש לי ניתוקים מאוד חזקים גם אחרי שהשתפרתי. הצוות בבית אלה היו אומרים לי תמיד שאני תמיד מנותקת - כל יום וכל היום ואז עוד הייתי במקום שמאוד שימרתי את הנקודה אליה הגעתי בטיפול המדהים שהיה לי - בחודש האחרון מאז שעזבתי את הטיפול עם המטפלת האחרונה הניתוקים אצלי ממש בהחמרה. פשוט בחזרה אחורה. אך אני גם פחות נלחמת בזה - פחות מנסה כבר לשמר את הנקודה אליה הגעתי בטיפול המדהים כי כבר חלקים בי כבר מתייאשים. עברתי כל כך הרבה מטפלים ורק אחת הצליחה לסייע לי ולשנות את חיי (המטפלת המדהימה שהייתה לי בין השנים 2012-2016). חוץ ממנה כל המטפלים שעברתי (ועברתי הרבה) במקרה הטוב לא קדמו אותי ובמקרה הרע גרמו לי נזק. משהו בתוכי כבר מתייאש ומתחיל לקבל את המצב כמו שהוא פשוט מבלי לנסות להלחם ולתחזק את הנקודה אליה הגעתי בטיפול המדהים שהיה לי. יש בי גם חלקים שעוד מאמינים ורוצים להתקדם ולהשתפר ולהחלים ועדיין מאמינים בטיפול (כי הם זוכרים את התהליך המדהים שעברתי בטיפול המדהים שהיה לי ארבע שנים) ויודעים שאני זקוקה לטיפול מייטיב אך היאוש מתחזק ומחליש את החלקים המאמינים והנלחמים כבר. אני פשוט מקרה מורכב מאוד וקיצוני מאוד לרמות שכפי שכתבתי פה בפוסט אחר - אני כמעט נס שיש לי יכולת להרפא בכלל בעקבות כל מה שעברתי מגיל 0 ועד היום - כך אמרו כל אנשי המקצוע שמכירים את סיפור חיי. אני זקוקה לאשת מקצוע מאוד מאוד רצינית בידע ובהשכלה ובנסיון שלה ולא קל למצוא כזאת. בין כל מי שעברתי בינתיים מצאתי רק אחת שהצליחה לשנות את חיי ולפתח אצלי קשרים נוירונים שמעולם לא התפתחו אצלי בעבר.....
וואו! אני כל כך מנותקת כרגע שזה מפחיד.
אנונימית30

הבא

חזור אל ער"ן - פורום פתוח

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 11 אורחים