אני מרגיש שאני עומד להשתגע

פורום תמיכה נפשית, בו אתם יכולים לקרוא, לשתף, ולשוחח עם מתנדבי ער"ן

המנהלים: ערן תמיכה 1, רינה מנהלת פורום, ערן תמיכה 3

אני מרגיש שאני עומד להשתגע

הודעהעל ידי בו419 » 09 דצמבר 2017, 23:19

כואבת לי הנפש, כואב לי הלב. אני עייף כבר מלפנות לעזרה, יש לי משפחה והכל אבל אין לזה ערך עבורי, אני שונא את החיים שלי כי אין לי חברים אמיתיים.
אני פונה לאלוהים ומתפלל וזה לא מוציא אותי מזה.
אני מרגיש שהכל מתפרק. לחשוב שגם כשאני פחות בדיכאון שזה נדיר פתאום תוקפים אותי התקפי חרדה ארורים. שלוש פעמים בשבוע כל יום בחזרה מהעבודה עד היום למחרת.
אני מפחד מאנשים
אני מפחד מאינטרקציות במציאות, אני מפחד מאינטרקציות וירטואליות. אני מפחד שלא אדע איך להגיב ואגמגם. שלא אדע לאן להסתכל. בשיחות וירטואליות אני כל כך מפחד מזה שלא יענו לי. זה גורם לי להרגיש שאמרתי משהו לא בסדר, זה מכניס אותי לחרדות ופחד ונורא קשה לי עם המקום הזה.
אני רוצה חברים בחיי ובמיוחד קשרים עם בנות, אבל אני מרגיש מאויים מכל בחורה יפה שאני רואה ומעוניין להכיר.
אני מפחד פחד מוות מבנות.
אני שונא שאומרים לי פשוט לדבר עם מישהי שאני אומר שהייתי רוצה להכיר אבל לא יכול, כי הם לא מבינים את הקושי והפחד וכל מה שכרוך בו.
הייתה לי חברה פעם אחת לפני 7 שנים ומאז לא הייתה לי אף אחת, בקושי ידידות היו לי, וכבר מלא זמן שאין לי אף ידידה קבועה, חוץ מאיזו אחת שאני מדבר איתה קבוע אבל אני בכלל לא מתלהב ממנה ומלדבר איתה.
אני בודד מאוד.
ניסיתי ליצור שיחה אישית עם בחורה בפורום, והיא לא ענתה אחרי כמה הודעות שהיא כן ענתה. שאלתי אותה בת כמה היא. אולי זה לא היה במקום. הדבר הזה מייסר אותי.

החזה שלי כבד. כל הגוף שלי הרוס ומקולקל, שלא נדבר על הנפש. אני באמת מנסה בחיים....אני לא יודע אם אני יכול לנסות יותר מזה. כלום לא עובד. כלום לא עוזר.
אני סובל. הצילו.
בו419

Re: אני מרגיש שאני עומד להשתגע

הודעהעל ידי נאשי » 10 דצמבר 2017, 03:02

מזדהה עם ההרגשה. לפעמים מרוב הצורך בקשר ובאהבה זה רק מכשיל ומקלקל. למשל הפחד שידחו אותך גורם לך להימנע או להגיב בצורה לא מתאימה. אם כבר אתה בשיחה עם אלוהים תתפלל לקבלה עצמית, להרגיש את האהבה האינסופית והלא מותנית שלו כלפיך, לא משנה מי אתה איך וכמה... אתה בסדר כמו שאתה! ולהיות חופשי מהצורך באישור של אחרים. ברגע שנהיה פחות מרוכזים בעצמנו ובפחדים שלנו כשאנחנו עם אנשים, נצליח להגיב מתאים יותר ולהתייחס לאדם השני באמת כמו שזקוק. התוצאה תהיה שנקבל חיזוקים על מי שאנחנו באמת ולא על מי שאנחנו מתאמצים להיות כדי שיאהבו אותנו.
נאשי

הודעהעל ידי אנונימית30 » 10 דצמבר 2017, 04:42

אתה יודע מהיכן כל זה נובע..? לי נשמע שאולי עברת חוויה/יות קשות וכואבות מאוד מקשרים כלשהם מבני אדם.. אני צודקת..?
אנונימית30

הודעהעל ידי בו419 » 10 דצמבר 2017, 19:33

[quote="נאשי"]מזדהה עם ההרגשה. לפעמים מרוב הצורך בקשר ובאהבה זה רק מכשיל ומקלקל. למשל הפחד שידחו אותך גורם לך להימנע או להגיב בצורה לא מתאימה. אם כבר אתה בשיחה עם אלוהים תתפלל לקבלה עצמית, להרגיש את האהבה האינסופית והלא מותנית שלו כלפיך, לא משנה מי אתה איך וכמה... אתה בסדר כמו שאתה! ולהיות חופשי מהצורך באישור של אחרים. ברגע שנהיה פחות מרוכזים בעצמנו ובפחדים שלנו כשאנחנו עם אנשים, נצליח להגיב מתאים יותר ולהתייחס לאדם השני באמת כמו שזקוק. התוצאה תהיה שנקבל חיזוקים על מי שאנחנו באמת ולא על מי שאנחנו מתאמצים להיות כדי שיאהבו אותנו.[/quote]
איך אפשר לקבל את עצמך אם יש הרבה דברים שהם לא תקינים אצלי שאני רוצה לשנות ולעבוד עליהם?
מה זה אומר לקבל את עצמך בעצם?
תודה על המילים שלך
בו419

הודעהעל ידי בו419 » 10 דצמבר 2017, 19:43

[quote="אנונימית30"]אתה יודע מהיכן כל זה נובע..? לי נשמע שאולי עברת חוויה/יות קשות וכואבות מאוד מקשרים כלשהם מבני אדם.. אני צודקת..?[/quote]
אני חושב שכן. זה נובע מהרבה מקומות שחורים ולא פתורים אצלי.
הרגשות שמניעים את ההתקפי חרדה בפרט או בכלל את המצבי רוח רעים ודכאונות שלי הם פחד, בושה, תחושת התבזבזות, ביקורת עצמית על כך שאני שיפוטי ופוסל אנשים על פי כל מיני קריטריונים לא בהכרח מוצדקים, הרגשת פספוס, בדידות, תחושת ניכור ושלאף אחד לא אכפת ולא מעריך כמה שאני משקיע בכל מיני תחומים וביניהם מוזיקה, אשמה, וקולות שאני שומע בראש בזמן התקפי החרדה. תחושה של הפסד מאוד חזקה.
עברתי חוויות קשות מאוד גם עם בני אדם(החטיבה, צלקת שנשארה איתי עד היום ועיצבה את הבן אדם הלחוץ והחרדתי ומפוחד שאני היום ואי אפשר פשוט לנער את זה לא משנה מה אומרים לי ו"מייעצים"
בגלל זה אני אמור להתחיל סיביטי בקרוב.
הייתי ילד רגוע, חופשי, נונשלאנט ועם ביטחון, וההתנהגות שלי בחטיבה שלוותה בביזוי ודחייה הובילה לצניחה של הביטחון שלי לבור.
גם עברתי אשפוזים פסיכיאטריים.
ההתקפי חרדה נובעים ממצב פסיכוטי שהייתי בו כמה תקופות מהחיים, יש בהם מן הפסיכוטיות. אבל מאז האשפוז האחרון ההתקפי חרדה הקשים האלו מכים בי גם כשאני מאוזן עם תרופות, וזה דבר חדש.
זה סיוט...
כתבתי על זה יצירה מוזיקלית עם ספוקן וורד, זה בסדר אם אפרסם פה? או שזה נוגד את החוקים של הפורום?
בו419

הודעהעל ידי iritbrm » 10 דצמבר 2017, 20:26

ערב טוב, אני רוצה לומר לך תודה על השיתוף ושולחת לך הרבה אור ואנרגיות חיוביות. אני בהחלט חושבת שאתה בכיוון הנכון עם המוסיקה. היא יכולה לתת הרבה מנוח לנפש וגם לייצר אפשרויות להתחבר לאחרים על בסיס שאינו מחייב. בנוסף, הכיוון של תחילת טיפול סיביטי הוא מאוד חיובי. אני רואה הרבה כוחות הך ומאחלת לך הצלחה בשני הכיוונים שבחרת. אשמח אם תמשיך לעדכן.. אירית
iritbrm

הודעהעל ידי נאשי » 10 דצמבר 2017, 23:49

אלה בדיוק המילים שלי. איך אפשר לקבל את עצמי ויותר מזה לאהוב כשיש בי כל כך הרבה מה לתקן
אז התשובות שקיבלתי לזה, והשתכנעתי (לתת להם לחדור ללב דורש עוד עבודה) הם:
שקבלה עצמית היא הסיכוי הטוב ביותר שלנו לתקן את הדברים שדורשים תיקון בעצמנו. התנאי הבסיסי ביותר. לא יצמח שום דבר על קרקע של ביקורת והלקאה עצמית
הפגמים האלה שאנחנו מזדהים איתם הם שלנו אבל לא אנחנו. הם כמו בגדים שאפשר לפשוט (אולי לא ככ בקלות) וללבוש בגדים אחרים
המאבק להיות אדם טוב יותר, לבחור מחשבה דיבור ומעשה נכונים, לא נגמר אף פעם. הוא מלחמה ארוכה שמורכבת מהמון מערכות/רגעים שאפשר לנצח או להיכנע לשלילי ולמנמיך
גם כשנופלים. קיים בנו גרעין ששואף לאור ולטוב והוא לעולם לא נעלם. הגרעין הזה הוא אנחנו יותר מכל דבר אחר
תזכור שאתה טוב שלם ואהוב כבר עכשיו כמו שאתה. ולא לבד בכל הקשיים וההתמודדויות האלה. מחשבה שגורמת לריחוק ולניכור מאנשים (והופכת את ההתמודדות לעוד יותר קשה כי המשמעות לכל עשייה בעולם הזה קשורה בסוף לאנשים אחרים. נראה לי..)
(מחשבות שהגיעו מספר שנקרא לנצח כל רגע מחדש)
נאשי

הודעהעל ידי אנונימית30 » 11 דצמבר 2017, 01:26

אין לי הרבה מה להוסיף מעבר לתגובות שרשמו לך אז רק רציתי לעודד ולהגיד שאני גם חושבת שאתה בכיוון הנכון. נלחם למען חיים טובים יותר בשבילך. ולשלוח אנרגיות טובות, מחזקות וחיוביות מפה - ממאחורי המסך.
בהצלחה!
אנונימית30

הודעהעל ידי ערן תמיכה 102 » 11 דצמבר 2017, 09:14

היי בו,
קראתי את ההודעות שלך כמה פעמים. היה לי חשוב ומשמעותי לקרוא. קודם כל חשוב לי שתדע שאפשר מאוד להזדהות איתך. המגע והקשר עם העולם מעוררים המון חרדה לפעמים. אני מבין שכרגע זה מאוד עוצמתי בתחושה שלך, בין השאר בגלל דברים שעברת, ונראה לי שטיפול סיביטי הוא דבר שיכול לעזור. כתבת שגם שיחות וירטואליות הן דבר שאתה מפחד ממנו. אני לא יודע אם הכתיבה בפורום נכללת בזה אבל בכל מקרה, יפה שכתבת פה למרות התחושות האלו.
כתבת שאתה באמת מנסה בחיים ואני מרגיש את זה, יודע גם שכל מיני פתרונות קלים לא עוזרים, שאי אפשר ללחוץ על מתג ולהפוך את המחשבות לטובות, לשכוח מהחרדות. הלוואי שהטיפול והכתיבה פה והמוזיקה יעזרו לך לצמוח ולהתפתח. תרגיש חופשי לכתוב פה.
גם הצ'ט של ער"ן עומד לשירותך אם תרצה.
אמיר
ערן תמיכה 102
מתנדב ער"ן

הודעהעל ידי בו419 » 11 דצמבר 2017, 10:07

[quote="ערן תמיכה 102"]היי בו,
קראתי את ההודעות שלך כמה פעמים. היה לי חשוב ומשמעותי לקרוא. קודם כל חשוב לי שתדע שאפשר מאוד להזדהות איתך. המגע והקשר עם העולם מעוררים המון חרדה לפעמים. אני מבין שכרגע זה מאוד עוצמתי בתחושה שלך, בין השאר בגלל דברים שעברת, ונראה לי שטיפול סיביטי הוא דבר שיכול לעזור. כתבת שגם שיחות וירטואליות הן דבר שאתה מפחד ממנו. אני לא יודע אם הכתיבה בפורום נכללת בזה אבל בכל מקרה, יפה שכתבת פה למרות התחושות האלו.
כתבת שאתה באמת מנסה בחיים ואני מרגיש את זה, יודע גם שכל מיני פתרונות קלים לא עוזרים, שאי אפשר ללחוץ על מתג ולהפוך את המחשבות לטובות, לשכוח מהחרדות. הלוואי שהטיפול והכתיבה פה והמוזיקה יעזרו לך לצמוח ולהתפתח. תרגיש חופשי לכתוב פה.
גם הצ'ט של ער"ן עומד לשירותך אם תרצה.
אמיר[/quote]
מדוייק
הכתיבה בפורום פה לא מפחידה אותי משום מה.
תודה לך
ולכולם
בו419

הבא

חזור אל ער"ן - פורום פתוח

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים