הפרעת נפש או אי-התאמה חברתית?

פורום תמיכה נפשית, בו אתם יכולים לקרוא, לשתף, ולשוחח עם מתנדבי ער"ן

המנהלים: ערן תמיכה 1, רינה מנהלת פורום, ערן תמיכה 3

Re: הפרעת נפש או אי-התאמה חברתית?

הודעהעל ידי סלבה » 19 דצמבר 2017, 20:22

פעם היה יושר ו אחראיות בפוליטיקה. צודקת גם "טבע" הייתה חזקה , אך דור ש הביא מדינת ישראל להצלחות אדירות בכל התחומים התחלף והחברה ישראלית התנוונה ושקועה בשחיתות וסחטנות של מפלגות חרדיות. מוסר עבודה ירד וחברות ישראליות התחילו להפסיד בתחרות. עכשיו תורו של היי-טק ישראלי.
סלבה

הודעהעל ידי סלבה » 19 דצמבר 2017, 20:40

@אנונימית
זה מאוד אנושי שאת מחפשת נקודות משען שיצילו אותנו מלשקוע בתהום. אני לא רואה שום נקודת אחיזה.
סלבה

הודעהעל ידי אנונימית30 » 19 דצמבר 2017, 20:42

עכשיו לפחות אני מבינה למה כל גלי הפיטורים הללו בהיי טק. זה כואב כי המצב שם כל כך לא יציב בשנים האחרונות... כל כמה זמן יש גלי פיטורים...
אנונימית30

הודעהעל ידי סלבה » 20 דצמבר 2017, 11:15

Anonymous30 et al

בינתיים אני לא רואה משבר בהיי-טק ישראלי. פיטורים בהיי-טק זה חלק מהחיים. חברות נסגרות, נפתחות, מגייסות ומפטרות. אם כל המפוטרים בהיי-טק היו יוצאים לחסופ כבישים המדינה הייתה פקוקה לצמיתות.
מצד שני יש מגמה מאוד מסכנת בהיי-טק ישראלי - ירידה ברמת השכלה של מהנדסים חדשים (אפילו בוגרי טכניון). מה אפשר לצפות מהמדינה אשר קרובה למקום ה50 בהישגי מתמטיקה ומדע? מהיכן לקחת מהנדסים מבריקים עם אופקי ידע רחבים? עוד עליה מרוסיה לא נראת באופק, להיפך יש מהנדסים טובים שחוזרים לרוסיה. אני אישית מקבל פעם בחצי שנה הזמנות לעבור לרוסיה עם תנאים לא רעים. הרוסים משקעים המון משאבים לפיתוח היי-טק המקומי. אינני מתכוון לצלול בעיניינים פנים כלכליים של רוסיה הבה נחזור ל למצב כאן.
משנות 2000 בהיי-טק נעשה מהפכה מבנית סמוייה. אני בכוונה משתמש במילה "מהפכה" במובן של revolution, בימי ביניים המונח "revolution" הייתה מונח רפאוי הבראה ממחלה או החלמה. היי-טק הפך יותר בשל ויותר specialized. לפני שנות 2000 כל מהנדס שידע ++C יכל לעבוד בחברת של עיבוד וידאו או cyber או internet applications. עכשיו לחברות שמתעסקות בעיבוד וידאו נדרשים מומחי וידאו (כלומר מהנדסים עם ניסיון מעל 10 שנים בוידאו). במילים אחרות היי-טק התפצל לתחומים "עמוקים" שונים. מאיפה להביא מומחים עם מהנדס היי-טק ישראלי מחליף עבודתו בממוצע כל שלוש שנים (פיטורים, עליית שכר, לא מעניין וכו.).
אני אביא אנלוגיה עם רפואה. לכל רופא משפחה יש היכרות בכל תחום רפואי (נפרולוגיה, קרדיולוגיה וכו) אך הוא איננו מומחה. הוא אמור לקבל חולה ובמידה של מחלה מסובכת הוא מעביר את החולה למומחה. כך עובדת מערכת בריאות בכל העולם.
נניח שרופא הוא מהנדס היי-טק וחולה הוא פרוייקט טכני. אם מחלה פשוטה (=פרוייקט פשוט) אז רופא משפחה(=מהנדס) פותר אותה אחרת הוא פונה למומחה. הבעיה ש אין מומחים בארץ , אין ל מי לשלוח את החולה. המומחיות לא נוצרת תוך לילה , זה דורש לפחות 10 שנים עבודה בתחום, התכתבויות בפורומים , קריאת מאמרים וכו. זה לא כמו פסיכומטריה - שילמתה כסף ובעוד חודשים אתה גאון , שיפרת ציוניך שבעתיים (זו עוד הוכחה ש אין קשר בין פסיכומטריה ואינטליגנציה , פסיכומטריה היא רק מכונה שמושכת כסף מהורים וחיילים משוחררים, הכנות למבחניפ פסיכומטריים לא מקנים שום דבר, זה רק ביזבוז כסף). איך אפשר לאגור ניסיון של 10 שנים עם כל שלוש שנים אתה מחליף מקום עבודה ובדרך כלל גם התחום. מה התוצאה? החולה (=פרוייקט טכני) עובר למדינה אחרת כמו אירלנד.
היי-טק מצטמק אך טרם נכנס למשבר. אבל משבר היי-טק ישראלי בלתי נמנע.
סלבה

הודעהעל ידי סלבה » 20 דצמבר 2017, 17:26

שלשום הבעתי התנגדות שלי בפייסבוק בפני עובדי "טבע" על חסימת כבישים. לפי דעתי חסימת כבישים זה ביריונות שמתאימה ל"ערסים מבת ים". קיבלתי המון תגובות. אחת מהם אני חייב לצטט (לא היה סמל copyright):

סלבה לפני שתגיד ערסי מבת ים כדאי שתדע מול מי אתה עומד או שופט בדיוק כמו שאתה לא מעוניין שישפטו אותך על פי המראה שלך...
אגב לגבי החסימת כבישים וזה שלכם לא היה פרסום זה שהשלמתם עם פיטורים מעבודה שלא אהבתה ולא היה אכפת לך לעבד לא אומר שכולם כאלה...
ואני מוכן להתעקב חצי שעה שעה ואפילו שעתיים בגלל הפגנה או חסימת כביש לצורך מעבק על משהו שחשוב למישהו אחר ...
אז עכשיו אני יעשה בדיוק כמוך וישפוט אותך ללא הכרות אם היתה נשאר ברוסיה היום היתה רופא מהנדס טייס או לא משנה מה כשאתה רושם אתה יותר חכם ממה שאתה נראה מראה כמה אתה דביל (טיפש) כי בנתיים אתה תמשיך לחפש איך להציק לאנשים לעומת אחרים שמחפשים איך להמשיך לפרנס את.המשפחה שלהם אז קדימה תתקדם מהתמונה והסטטוסים של אנשים ותתחיל להתעסק איך אתה נראה ולא איך אחר נראה שלום ויום טוב
אגב אם לא נוח לך עם החסימות כבישים אתה יכול לחזור ךמקום ממנו באתה שם הדיקטטורה לא מאשרת את זה....

מאוד אהבתי את המשפט אחרון:
"גב אם לא נוח לך עם החסימות כבישים אתה יכול לחזור ךמקום ממנו באתה ..."

כל פעם ש אני מביע דעה אחרת - תחזור למקום ממנו באתה" . זה פרצוף אמיתי של חברה ישראלית וכותבים אנשים "אינטלגנטיים" ש עובדים בחברת "טבע".
אתם בטח חושבים שהצלתי אותי כאשר נתתם זכות לעלות ולהתאזרח? לא, אתם הרסתם לי חיים. אבל אני "רוסי המסריח" אשם ש עליתי לכאן.
סלבה

הודעהעל ידי אנונימית30 » 20 דצמבר 2017, 17:36

"פיטורים בהיי-טק זה חלק מהחיים. חברות נסגרות, נפתחות, מגייסות ומפטרות. אם כל המפוטרים בהיי-טק היו יוצאים לחסופ כבישים המדינה הייתה פקוקה לצמיתות."

פיטורים זה חלק מהחיים כאשר מפטרים את מי שלא מתאים לחברה. אך כל השנים כל כמה חודשים יש גל פיטורים. כלומר לא מפטרים בן אדם שניים שלא מתאימים לחברה. אלא כל פעם יש קבוצות שלמות של אנשים שמפטרים באותו גל. סוגרים מחלקות. מחליפים אנשים בקצב שלי מרגיש ונראה מסחרר. אולי תמיד הייטק היה כך וזה לא יוצא דופן להייטק - אני לא יודעת. אך אם אשווה למקומות עבודה אחרים - זה לא קורה כך.
ומסכימה איתך שאם כל מפוטרי ההייטק היו חוסמים כבישים המדינה הייתה פקוקה לצמיתות - זה בדיוק מה שמנסה לומר. ההייטק מפטר כל כך הרבה כל הזמן ואנשים משכמם ומעלה באמת ברמות כאלו! זה בדיוק הטענה שלי על כך שיש כל פעם גלי פיטורים - כך שמלא אנשים מפוטרים כל שנה!!
אנונימית30

הודעהעל ידי אנונימית30 » 20 דצמבר 2017, 17:56

ובהמשך הסברת יפה מאוד את התוצאות של הטענה שלי.

אני רוצה להגיב על התגובה המכוערת של אותו בחור מחברת טבע שענה לך...
יש צד ישראלי מכוער שכל פעם שמשהו בא עם דעה אחרת משל אותו אדם ישר מתקיף. צריך לנסות לזכור שלא כולם כאלו. ממש כמו שבכל חברה יש צדדים מכוערים וצדדים יפים. אני במצב כזה הייתי מזכירה לעצמי שהדיבור המלוכלך הזה הוא על אותו אדם ולא עליך. זה קשור לחינוך האישי שהוא קיבל וכן - זה תת רמה בהחלט! אני מגנה כל אדם שמדבר כך ופוסל בצורה כוחנית ופוגעת דעה של מישהו אחר ועוד יורדת לפסים אישיים.
אני בשום אופן לא מצדיקה התנהגות כזאת אך גם מאוד יכול להיות שנאמרה ממקום של לחץ מטורף שיושב כרגע על אותו בחור שפוטר. כך שבוא נזכור:
א. לא כולם כאלו.
ב. הדיבור הזה זה עליו ולא עליך.
מפריע לך עניין חסימת הכבישים - אני מבינה את זה. אבל גם צריך להסתכל על התמונה המלאה - כל אדם מתמודד אחרת והם לא רוצים לשתוק על כך שפוטרו (אולי גם שם יש גלי פיטורים מטורפים ומורטרפים כל פעם והם רוצים לשים לשיטת פעולה הזאת סטופ). אני מבינה שגם אתה עברת פיטורים מחברות היי טק. אך תדע שאפשר להתנהל אחרת. עובדה שמקומות עבודה אחרים מתנהלים אחרת וכולם ממשיכים לתפקד ואם יש בעיה עם משהו ספציפי מפטרים אותו אך לא עושים גלי פיטורים כל כמה חודשים.
תחשוב ברפואה באמת מה היה קורה עם כל כמה חודשים היו גלי פיטורים של רופאים... מי שהיה משלם מחיר כבד מאוד היו החולים (יותר מהמחיר אותו משלמים היום) כי יש מקרים בהם צריך ללכת לרופא מומחה בעל נסיון של 20 שנה בערך ולא איזה רופא שרק עכשיו סיים את הפרקטיקה שלו.
אז בו אשאל אותך ככה. מה אתה מציע להם לעשות במקום חסימת כבישים? משהו שיגרום לכך שישמעו את הזעקה שלהם ומשהו שיביא לשינוי באופן התנהלות החברה אך לא חסימת כבישים..?
אנונימית30

הודעהעל ידי סלבה » 20 דצמבר 2017, 18:39

תודה אנונימית30 על התמיכה, את אישה נבונה אין הרבה כמוך.

לאותו איש מחברת "טבע" בטוח יש דרכון אירופאי וכאשר מדינת ישראל תחדל להתקיים אני מקווה ש הוא ישמע באירופה הנאורה פעמים רבות "תחזור למקום מאיפה באתה". הבעיה ש אני שומע דברים דומים לעיתים קרובות, זה לא תופעה שולית. אני חושב אם הייתי חוזר לרוסיה בטוח הייתי שומע "לך חזרה לפלסטין יהודי מסריח" או משהו דומה.
אז מתעוררת בי שאלה - ל מה אני שייך? כנראה אני שייך ל שום מקום (dangling) . אם היו בונים קולוניה על הירח אולי הייתי יכול להשתייך למדינת הירח!

מה לעשות לעובדים מפוטרים שאיכשהו חיו בסוציאליזם עם ועד עובדים ו בוודאות מדומה? חרב עולמם, עבורם זה אפוקלפסיס. אם הם חיים בתבנית סוציאליסטית - הם הופכים לסיעודיים. המדינה צריכה לבנות מפעלים ולקחת אותם ביד כמו בגן ילדים ולהביאם למפעל החדש ולהסביר להם מה לעשות ולדאוג על צרכים שלהם ולהתחשב במגבלויות שונות וכו.
מחאות לא יסתימו בחסימת כבישים, זה כמו כדור שלג. אחרי חסימת כבישים יהו עוד עבירות (למשל חסימת משרדי ממשלה וכו.). ברגע ש המשטרה חסרת עונים אין גבול לפנטזיה.

מדינה דמוקרטית לפעמים צריכה להיות קשוחה לעבירות חוק. חסמת כביש - קבל עונש. אחרת מחר הם יתחילו לשרוף ביניינים ולפוצץ גשרים (כמחאת פועלים זועמים על פיטורים). אבל במדינת ישראל לא משטר דמוקרטי אלא absurdocracy .
סלבה

הודעהעל ידי אנונימית30 » 20 דצמבר 2017, 19:13

"אני חושב אם הייתי חוזר לרוסיה בטוח הייתי שומע "לך חזרה לפלסטין יהודי מסריח" או משהו דומה." - לצערי לדעתי באמת זה מה שהיו אומרים הצד המלוכלך... אני לא יודעת מה קורה ברוסיה אך יכולה לספר לך שבארצות הברית מאז עליית טראמפ הגזענות גדלה וגם האנטישמיות.
לצערי בכל חברה יש את הצד המלוכלך...
מבחינת שולי או לא - זה תלוי בחברה ובסביבה - כלומר במקומות עשירים בהן יש אוכלוסיה מושכלת ובנויה תשמע פחות משפטים כאלו לעומת במקומות עשירים ומושכלים פחות. אף על פי שכן - גם במקומות עשירים ומושכלים ישנם אנשים ברבריים שכאלו.
אך רוצה להזכיר את הצד השני. אני אזרחית כאן בדיוק כמו כל אחד אחר ואני בחיים לא זוכרת את עצמי אומרת משפט כזה וגם לא הסביבה שלי... מי שבוחר לדבר כך בעיניים שלי הוא ברברי סלש איש מערות.
אני חושבת שאתה שייך להיכן שליבך שייך. וזה ממש לא מעניין דעתו של איזה איש מערות ברברי.
תחשוב על כך שגם אם היית חי את כל חייך במדינה בה נולדתך בין אם זה במדינת ישראל, ברית המועצות לשעבר או אפילו אם ביבשת אירופה, אפריקה, אסיה וכדומה... לא משנה איפה - תמיד יהיה מי שבריון ואומר דברים מגעילים ומלוכלכים כי כאלו לצערי קיימים בכל חברה אנושית. כפי שאמרתי בעבר - יש פלוסים ומינוסים בכל חברה אנושית. אך הם לא אלה שמכתיבים את האמת שלך - אתה מי שמכתיב את האמת שלך. כך שלאיפה שאתה מרגיש שייך - לשם אתה שייך. והירח זה לא אופציה (:
נערך לאחרונה על ידי אנונימית30 בתאריך 20 דצמבר 2017, 19:23, נערך 4 פעמים בסך הכל.
אנונימית30

הודעהעל ידי אנונימית30 » 20 דצמבר 2017, 19:17

"מדינה דמוקרטית לפעמים צריכה להיות קשוחה לעבירות חוק. חסמת כביש - קבל עונש. אחרת מחר הם יתחילו לשרוף ביניינים ולפוצץ גשרים (כמחאת פועלים זועמים על פיטורים)." - פה כבר אתה נכנס לבעיה נוספת שבשבילי טריגרית ולכן לא אכנס לנושא הזה יותר מידי - מתנצלת. נושא המערכת המשפטית בישראל.
אני חושבת שצריך היה להרוס את כל המערכת הזאת ולבנות אותה מחדש...
בגדול אבל יודעת שזה חוקי לחסום כבישים כאשר יש תיאום ואישור של המשטרה. לצערי זה בהחלט יכול להתדרדר מאוד בהמשך... ברגע שהזעם יצא מכלל שליטה. זה גם קרה באירופה אני זוכרת...
אנונימית30

הקודםהבא

חזור אל ער"ן - פורום פתוח

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 16 אורחים