הפרעת נפש או אי-התאמה חברתית?

פורום תמיכה נפשית, בו אתם יכולים לקרוא, לשתף, ולשוחח עם מתנדבי ער"ן

המנהלים: ערן תמיכה 1, רינה מנהלת פורום, ערן תמיכה 3

Re: הפרעת נפש או אי-התאמה חברתית?

הודעהעל ידי סלבה » 23 דצמבר 2017, 20:00

@אנונימית30

תודה על איזכור כל הצרות ש יש בעולם. אני מסכים איתך , יש חטיפת ילדים באר"ב ואנטישמיות אך צעירי ישראל נוהרים ומתיישבים באר"ב ו לא נראה לי ש רוצים לחזור.
בקשר לאזרחות רוסית, אני נולדתי בבלארוס ולא זכאי לאזרחות רוסית ובלארוס לא כל כך מעוניינת להחזיר אזרחות. אני שמח ש את אופטימית אבל אל תחמיצי לברוח מכאן.
תמיד יש גלי התנגדות בקרב אנשים : נגד יוקר המחיה, נגד פטור גיוס לאברכים, נגד פיטורים ועכשיו נגד שחיתות. כתוצאה החיים מתייקרים, אברכים ממשיכים לקבל פטורים ושחיתות רק מתרחבת. יש אימרה ברוסית (סליחה היא לא כל כך מנומסת) - כאשר עסקים בבית בושת על הפנים לא מחליפים רהיטים אלא זונות.
השלטון התנוון (כנסת, רשויות מקומיות וכו) וכל ההפגנות נגד ... הן חסרות תועלת. יש אנשים תמימים שמאמינים ש ניפנוף פלקטים מול מצלמות כן עוזר ומשפיע. אם יהיו בחירות עכשיו נקבל "אותה גברת בשינוי אדרת". אם הספינה תטבע בודאות אולי לחשוב איך להציל נוסעים , לחשוב על בית לאום אחר ובמקום אחר (at least as backup plan)?

אני לא עונה על ביטוים ש קשורים לחזרתי למקום מאיפה באתי (אני לפעמים אומר כי באתי מ מעגל ראשון של גיהנום למעגל שני) כי זה חסר תועלת. אני נמנע לנהל ויכוחים עם ישראלים כי הם בדרך כלל לא יודעים להקשיב ו ויכוח בדרך כלל חסר תועלת. בשביל רוב הישראלים לנהל ויכוח זה לייצר גלים באוויר (sound waves).
סלבה

הודעהעל ידי אנונימית30 » 23 דצמבר 2017, 21:23

"תודה על איזכור כל הצרות ש יש בעולם" - זה לא הכל זה רק חלק. יש עוד מלא צרות בעולם. אלו היו רק מספר דוגמאות....
אנונימית30

הודעהעל ידי סלבה » 24 דצמבר 2017, 10:33

Anonymous30

תרשי להשלים את מה ש את כתבת.

קניבליזם כתופעה קיימת גם אצל זנים שונים בטבע (למשל אצל חולדות), עוד דוגמא עכבישים - עכביש זכר אחרי ש עשה "את זממו" לנקיבה מקבל נקמה ממנה , היא אוכלת אותו. יש היגיון אבולוציוני הנקבה צריכה חלבון להביא ילדים לעולם וזכר הוא מקור של חלבון.
קניבליזם אצל אנשים קורה רק במדינות איפה אין שום בעיה עם מזון - פפואה גינאה החדשה (יש שפע מזון מגוון שם בשפע כל השנה). קניבליזם ב פפואה גינאה החדשה הוא פולחן , הם מאמינים ש תכונות בן אדם ש הם אוכלים עוברים להם. אם הוא היה לוחם חזק או איש חכם או מוסרי, הם לא אכלים כלומניקים. לח"כ ישראלים אין מה לפחד ב פפואה גינאה החדשה , אם ח"כ ישראלי יראה מקומי כלשהו המתקרב אליו הוא אמור לצעוק "שלום חבר , אני חבר כנסת של ישראל" והמקומי יברח.
סלבה

הודעהעל ידי אנונימית30 » 24 דצמבר 2017, 16:53

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח אהבתי (:
אנונימית30

הודעהעל ידי סלבה » 24 דצמבר 2017, 18:19

אירוניה היא דרך יחידה לא להשתגע ב תיאטרון absurd
סלבה

הודעהעל ידי סלבה » 26 דצמבר 2017, 11:37

תקופת בצורת , צרור של חורפים שחונים. מקטינים כמות מים לחקלאים (כתוצאה זינוק במחירי פירות וירוקות כבר בחודשים הקרובים), בדרך עליית מחירי מים לתושבים, כינרת תהפוך לביצה ומלא צרות אחרות. מה עושה ממשלה וח"כים - מתפללים!!! כי להתפלל יותר קל מ לחשוב על פתרונות (למה לסגור תחנות שטיפת מכוניות, להטיל היטל לבעלי בריכות פרטיות וכו). החרדים כבר למדו ש כאשר מתפללים יש אוכל (כי גוזלים כסף מ "סלבה הרוסי" דרך מיסים ונותנים להם במקום לשפר מערכת בריאות או חינוך).
פרזיטיזם זו תופעה די שכיחה בטבע. למשל בגוף אדם יש לא מעט פרזיטים אך הם חיים או בסימביוזה איתנו או לא מפרעים יותר מדי. אין להם שום אינטרס אבולוציוני להמית אותנו כי בן אדם הוא מקור מזון עבורם. אבל יש סוג פרזיטיזם יחסית נדיר שאוכלים גוף אורח מפנים ע"מ להתרבות ולעבור לגוף חיי אחר. לצערי מדינת ישראל נדבקה במחלה זו ונאכלת מפנים בהיותה עדיין חייה.
בקשר לאיום שביתות של מורים, הסתדרות מורים כבר למד היטב איך להשתמש בנשק "שביתות" (על חשבון תלמידים כמובן). זה מסביר למה מעמד מורה בחברה ישראלי הוא כל כך נמוך .
סלבה

הודעהעל ידי סלבה » 26 דצמבר 2017, 14:07

תכירו אנשים שישלטו ברחובות ערי ישראל בשנים הקרובות מכתבה "תקיפת המאבטחים באיכילוב: "מו"מ מתקדם על הסדר טיעון" (https://www.ynet.co.il/articles/0,7340, ... 92,00.html)
ישראלים היקרים אין לכם מושג עד כמה זה דומה לבר"מ בסוף שנות ה80. עבריינים אלימים מסתובבים חופשי , מאיימים על שופטים, שוטרים ופרקליטים וכתוצאה משתחררים מכלא.
אתם כולכם מפחדים מהם ובצדק הם בקלות יכולים להרוס לכם חיים ובריאות. אני לא מפחד מהם כי אני אובדני (לא אכפת לי למות). הם פשוט יורקים עליכם בפומבי. שכחתי אתם עדיין מאמינים במשטרת ישראל ואכיפת חוקים וכו.
סלבה

הודעהעל ידי סלבה » 28 דצמבר 2017, 10:18

יש תכונה אחת ארורה באופי של בן אדם - יהירות. יש מלא דוגמאות בתולדות האנושות כאשר יהירות הייתה גורמת להתרסקות אימפריות. דוגמא הכי בולטת היא מלחמת העולם הראשונה. בפרוץ המלחמה כל צד האמין שינצח את האוייב תוך מספר חודשים (רוסים האמינו שתוך חודשיים ישתו קפה בברלין ו וינה, גרמנים האמינו שתוך כמה חודשים ישתו קפה ב סנקט-פטרבורג ו פריז וכו. ). היהירות הביאה למלחמות חפירות, להתפוררות ארבע אימפריות (רוסית, אותומנית, אוסטרו-הונגרית וגרמנית), ל ניסוי סוציאלי חסר תקדים באכזריותו ב רחבי אימפריה הרוסית (ש נקרא ברית המועצות), לעליית נציזם ופשיזם, למלחמה הקרה (כאשר כל המשאבים הושקעו לפיתוח נשק), להקמת מדינת ישראל (עוד ניסוי סוציאלי ש לא היה אח ורע בתולדות האנושות).
יהירות השתרשה עמוק (כמו מחלה חשוכת ריפוי) בממשלות ישראל ובקרב ח"כים וגם בציבור הרחב. המוח יהודי הוא הכי חזק (לא ברור למה מדינת ישראל במקום קרוב ל 50 בהישגי מתמטיקה ומדעים?). הצבא שלנו הכי חזקה - מטוסים הכי משוכללים, יש שפע של צוללות בגלל אובססייה לצוללת אצל ראש הממשלה (לא ברור למה ב 2006 בזמן מלחמת לבנון השניה כמה מאות לוחמי חזבולח הכריחו כל צפון הארץ להישאר במקלטים ו השביתו מפעלים?).
יכול להיות שבין הקוראים של שירשורים שלי (מקווה שמספרם לא עולה על 5-6) יש מישהו שתוהה למה אני כל כך מתעניין בחברת "טבע"? אני מאמין ש חברת "טבע" מחקה את העתיד מדינת ישראל. אם לפני 5 שנים מישהו היה אומר ש חברת "טבע" בעוד חמש שנים תהיה על שפת אי קיום היו מתייחסים אליו כמו שמתייחסים כיום אליי (האיש הוא מישוגע ש חי בבועה). איך חברה כל כך איתנה עם תמיכה כל כך אדיבה של ממשלות ישראל תחדל להתקיים בתקופה של שגשגוש עולמי? עכשיו כל המומחים חכמים (חוכמה בדיעבד) ואומרים שחברת "טבע" נכנסה לסף אי-קיום עקב יהירות של הנהלה (יהירות גורמת לשאננות ו משרשת עבודה "חפיפית" גם בקרב מנהלים וגם בקרב עובדים, מחירי המוצרים עולים ואיכות פוחתת). עתיד של "טבע" ברור אם תשרוד היא לא תהי כבר חברה ישראלית.
תולדות חברת "טבע" זה רק מודל של עבר ועתיד של מדינת ישראל.
איך אפשר להבריח תחושת יהירות בצמרת המדינה? צריך להחליף את הצמרת כולה (ובמיוחד רב יהיר ביבי) עם אנשים בעלי חשיבה ביקורתית וספקנית. היכן הם אנשים עם חשיבה ביקורתית? תשובתי - מדעניםץ מאז ביטוי של הוגה דעות צרפתי דקרט cogito ergo sum נולדה המדע מודרנית שמבוססת על ספקנות וביקורתיות. הספקנות הוא ההבדל בין דת ומדע . לפי הדת - משה קיבל את התורה על הר סיני. לפי הדת זו עובדה מוגמרת ללא צל של ספק. במדע אין עובדות מוגמרותת מדען תמיד משאיר מקום קטן לספק אחרת הוא לא מדען אלא איש דת. עלינו לעשות מהפך ולהביא מדענים לנהל את המדינה (דומה ל אוטפיה של פלטו - עיר ש מנהל ע"י פילוסופים).
סלבה

הודעהעל ידי סלבה » 06 ינואר 2018, 16:19

שוב אני חוזר להביע ביקורת על חברה ישראלית ( אני עדיין חי למרות ש חלק מאנשים היו מעדיפים לשלוח אותי לטיול חד כווני לבית קברות ).

בתמצית כל מה ש אני אמרתי עד כה - בגלל ש חומר אנושי במדינת ישראל הפך בעשורים אחרונים ל "לא איכותי" (במילים רכות), הניסוי הסוציאלי שנקרא "פרוייקט מדינת ישראל" נכשל. בגלל חומר אנושי לא איכותי כנסת ישראל הפך למושב לצים, כולם משחקים בקומבינות (ח"כים חרדים הם אלופים בקומבינות). החברה מוכת שחיתות והתבהמות, מוטיבציה לחיות כאן יורדת אצל דור חדש (אלו ש יכולים להבין את המצב).

עד שנות 2000 מדינת ישראל הייתה מובילה בעולם בהשקעות למחקר מדעי per capita . זה הביא לצמיחה כלכלית עקב העברת ידע מדעי (שנוצר באקדמיה) לתעשייה. דוגמא, מכון וויצמן פיתח תרופה קופיקסון (נגד טרשת נפוצה). חברת "טבע" קיבלה חינם את הזכות בלעדית לתרופה ו אין ספק ש"טבע" הרוויחה הון.
זה דוגמא איך ידע אקדמי עוברת לתעשייה וגורם לצמיחה כלכלית. חלק גדול ממוצרים שלנו הם פרי מחקר אקדמי. האקדמיה היא לא מגדל שן עם קומץ מדענים מנותקים מהעולם אלא גוף ציבורי עם "גשרים" לתעשייה. ברור ש מחקר אקדמי מונע מסקרנות אלא חברות טכנולוגיות מונעות ע"י רווח. תעשייה ואקדמיה הם שני עולמות שונים ע"מ לגשר ביניהם במדינות מפותחות שי משרדי יישום. רוב הישראלים חושבים ש היי-טק מייצר ידע. זו שטות! היי-טק רוכש או מקבל ידע מאקדמיה והופך אותו למוצר. הידע נוצר האקדמיה! האקדמיה בעצם היא מנוע להיי-טק.
השקעה במחקר מדעי במדינת ישראל פוחתת כי ממשלות תחת לחץ חרדים מעדיפות להשקיע באברכים ובלימודי תורה. מדענים בורחים מהמדינה וכל הפרוייקטים להחזיר אותם לכאן הולכים לטמיון. הנה עובדה - בין מאה מוסדות חינוך המובילות בעולם אין שום מוסד ישראלי כי כמות ואיכות עבודות מחקר בישראל פוחת בקצב מסחרר (דומה לקצב ריבוי החרדים). אקדמיה ישראלית הופכת יותר ויותר לבית ספר ולא למכון מחקר. אין מחקר - אין ידע - אין רעיונות לחברות טכנולוגיה ... .
לפני שבוע ח"כים התפללו לגשם, איזה תמימים הם היו אמורים לבקש מבורא עולם את השכל ולא גשם. צריך להכניס מנהג חדש במשרדי ממשלה ובכנסת - כל בוקר תפילת בקשת השכל. מתוך ייאוש גם אני הייתי מצטרף לתפילה זו. אנחנו במצב שרק אלוהים (אם הוא קיים) יכול לעזור.
סלבה

הודעהעל ידי סלבה » 09 ינואר 2018, 17:25

"חוק המרכולים" עוד מסמר בארון קבורה של פרוייקט "מדינת ישראל" שיעצים את הקיטוב בתוך החברה. העובדה מעניינת ב"חוק המרכולים" היא חנויות נוחות בתחנות דלק יהיו פתוחות בשבת. לחץ של בעלי תחנות דלק עבד ועכשיו הם יכולים להעלות מחירים בשבתות וליהנות מתוספת רווח. איזה יכולת הישרדות פוליטית יש לח"כים ישראלים (במיוחד ח"כים ממפלגות חרדיות וליכוד). אם נניח לאסוף את ח"כים ישראלים ולהסיע אותם על אי בודד באוקיינוס הקרח הצפוני הם יישרדו (אני אישית לא אשרוד אפילו חודש). אני אוהב לצפות במחזות של תאטרון אבסורד אך שונא לחיות בו. נראה שתהליך התפוררות מדינת ישראל מאיץ את עצמו.

בתקופה זו צריך ללמוד איך להתמודד עם רגשות שליליות. אין בכוחינו לשלוט על אמוציות שליליות (וגם על חיוביות) אבל עלינו ללמוד לחיות איתן (כי מקורות רגשות בחלקים מאוד קדומים של המוח ולא בקליפת המוח, נציין שקליפת המוח היא חלק יחסי חדש מבחינה אבולוציונית). אם מישהו ממקלל סתם אותך ברחוב עליך לדעת - המשך כל אמוציה עד 12 דקות (בדוק ע"י עשרות ניסוים פסיכולוגיים), במשך התקף האמוציונלי קליפת המוח שלנו מנותקת או כמעט לא פועלת וכל מה שאתם תעשו בזמן זה יהיה כמעט בוודאות לא יעיל ואפילו יזיק לכם. יש כל מיני שיטות לעבור את הכאב האמוציונלי. אני למשל מדמיין איך אני לוקח רובה או אקדח ויורה ... תזכרו אחרי 12 דקות כל אמוציה שלילית או חיובית תעבור וניתן לחשוב בקפדנות איך להגיב ואם כדאי להגיב (למשל אם עבריין אכזרי או עו"ד ישראלי מקלל אותך - עדיף לא להגיב בכלל, לפחות לא בפומבי). בצונמי אלימות שישטוף מדינת ישראל בקרוב עליכם לשמור על קור רוח ע"מ לשרוד (הערה זו מתייחסת לאנשים שאין להם דרכונים זרים ואין לאן לברוח, אריה דרעי וביבי יברחו ואתם תישארו).
עליכם גם לחשוב על התגוננות עצמית. אני בהמשך אתן כמה טיפים.
סלבה

הקודםהבא

חזור אל ער"ן - פורום פתוח

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: dondoni, HSB, shi123 ו 23 אורחים