שאלות ותשובות לגבי השירות הצבאי עם הקב"ן עארף עלי

פורום תמיכה נפשית, בו אתם יכולים לקרוא, לשתף, ולשוחח עם מתנדבי ער"ן

המנהלים: ערן תמיכה 1, רינה מנהלת פורום, ערן תמיכה 3

שאלות ותשובות לגבי השירות הצבאי עם הקב"ן עארף עלי

הודעהעל ידי רינה מנהלת פורום » 13 אוגוסט 2016, 06:10

ביום חמישי ה8.9 התארח בפורום עארף עלי מנהל סניף ער"ן בכרמיאל. עארף הוא עובד סוציאלי
ששרת כקב"ן בצבא. בשבועות האחרונים הוצגו לעארף שאלות שנכתבו בפורום וגם שאלות שנאספו על ידי מתנדבי ער"ן . חלק מהשאלות הוצגו בשיחות הצ'אט ומכיוון שהנושא הוא חשוב לרבים ממשתתפי הפורום, הן הוצגו לקב"ן וקיבלו מענה.
רינה מנהלת פורום
מתנדב ער"ן

שאלה של נועם

הודעהעל ידי רינה מנהלת פורום » 13 אוגוסט 2016, 06:12

שאלה לקב"ן
אני משרתת כקצינה במקום טוב כבר 4 חודשים.תפקיד טוב אנשים איכותיים ומפקד שאני מסתדרת איתו ומעריך אותי מאד. ותן לי להרגיש שאני עושה תפקיד חשוב והכי טוב שאפשר.אני גם יודעת שזה נכון.על פני שטח נראה שהכל סבבה אבל זה ממש לא כך.אמנם סביבי כולם אנשים מצויינים גם המפקדים שלי וגם החברה מהצוות שאני אחראית עליהם.אבל בעצם אין לי פה אף נפש קרובה, מישהו שאני יכולה לדבר איתו ולשתף במה שעובר עלי מה שמטריד אותי מעבר לתפקיד. לפעמים אני מסיימת פה יום עבודה שפוכה לגמרי,הולכת לחדר ומרגישה לבד. החבר'ה יוצאים לפעמים בערב לעיר לאכול או סתם לנקות ראש אבל אני אף פעם לא מצטרפת מרגישה לא מתחברת. ניסיתי כמה פעמים לצאת איתם אבל הרגשתי מין זרות,חזרתי מתוסכלת כי לא הצלחתי להנות מערב שהיה אמור להיות נחמד ומהנה. אז אני לא מנסה יותר. וכמובן כבר לא מזמינים אותי כי יודעים שאמצא תירוצים למה לא לצאת. אבל בכל זאת רע לי. למה אני לא מצליחה להיות כמו כולם?ככלפי חוץ לא רואים עלי,חושבים שבסדר לי ככה. אבל יש פער בין מה שרואים בחוץ ומה שאני מרגישה בפנים. יש לילות שאני לא מצליחה להירדם כל הזמן טוחנת עם עצמי למה לא מצליח לי להתחבר, יש ימים שאני על אופטלגינים בגלל שהראש מתפוצץ מכאבים.אני יודעת שאין לי שום דבר זבה רק מהלחץ.
זה לא היה ככה בתיכון. היו לי חברות ויצאתי לבלות עם חברים.עכשיו גם כשאני בחמשוש אחת לשבועיים בקושי אני נפגשת עם חברים. כולם בצבא.לא יוצאים תמיד ביחד,אני גם עייפה פיסית אז יש שבתות שאני מבלה כל הזמן במיטה חוץ מהאילוצים המשפחתיים של לקום לארוחות.
חשבתי לבקש פגישה עם קב"ן בבסיס אבל האמת,אין לי אומץ ואני לא יודעת כמה הוא יכול לעזור. בעבר דיברתי אתכם פעם אחת בצ'אט והרגשתי שהתורנית הבינה את הראש שלי. ראיתי את ההודעה פה וחשבתי שאוכל אולי לקבל איזה רעיון איך לשנות את המצב
תודה
נועםר
רינה מנהלת פורום
מתנדב ער"ן

תשובה לנועם

הודעהעל ידי עארף עלי קבן » 08 ספטמבר 2016, 13:24

שלום נועם.
ניכר מהתיאור שאת חווה רגעים לא קלים. ולבטח מצב זה דורש ממך, כוחות רבים. לאור מצבך ממליץ כן לשקול בחיוב. פנייה לקב"ן היחידה או לבדוק עם רופא היחידה אפשרות לפנות לקב"ן במרפאה הפיקודית. ואו לבדוק אפשרות לפנות למכון לטיפול באנשי קבע. יחד עם זאת חשוב לשתף בחוויה מקורות תמיכה משמעותיים וזמינים ולא להישאר לבד עם רגשות מכבידים.שיחות תמיכה עם קב"ן יכולות לתרום הרבה למצבך. השיחות כמובן תחת חסיון וסודיות.
בברכה
עארף
עארף עלי קבן
מתנדב ער"ן

איך מגיעים לפגישה עם הקב"ן?

הודעהעל ידי רינה מנהלת פורום » 08 ספטמבר 2016, 13:45

איך מגיעים לפגישה עם קב"ן? האם המפקד שלי חייב לדעת מזה? האם החברים מהשירות חייבים לדעת מזה? איך הפרטיות נשמרת?
כמה פגישות מתקיימות עם הקב"ן? איפה הן מתקיימות?

התשובה של עארף

שאלה מצויינת במקרה זה נכון לפנות למפקדו הישיר של החייל ורצוי בידיעת החייל, ו/או לרופא היחידה שהוא אמון על בריאות החיילים כולל הבריאות הנפשית.
רינה מנהלת פורום
מתנדב ער"ן

כשאני חש שחבר במצוקה, איך אני מפנה אותו לקב"ן?

הודעהעל ידי רינה מנהלת פורום » 08 ספטמבר 2016, 13:49

כמפקד - אם יש חיילים / חיילות שאני מכיר שלדעתי צריכים להגיע לקב"ן, מה עליי לעשות?
וגם אם אני חש שחבר שלי או כל חיל גם אם הוא לא פקוד שלי, חש מצוקה ואני חושב שהוא זקוק לעזרה, למי אני מפנה אותו? איך?
רינה מנהלת פורום
מתנדב ער"ן

תשובה לגבי הפניה לקב"ן

הודעהעל ידי עארף עלי קבן » 08 ספטמבר 2016, 20:29

קבן" הינו קצין בריאות נפש ותפקידו מתן ייעוץ בנושאי בריאות הנפש למפקד היחידה ולמפקדים אחרים. ולגורמי רפואה ותנאי שרות. הוא כתובת למצוקות כלל חיילי היחידה. הטיפול ניתן באופן ישיר כשהחיל מגיע לפגישה עם הקב"ן או באופן עקיף באמצעות המפקד או גורמים אחרים. ההתערבות של הקב"ן תחת חסיון מוחלט ובהתאם לכללי האתיקה.
עארף עלי קבן
מתנדב ער"ן

שאלה נוספת של נועם

הודעהעל ידי נועםר » 08 ספטמבר 2016, 21:00

שלום עארף
תודה על התשובה ,דווקא חשבתי לפנות לקבנית אצלינו,אפילו היא נראית לי נחמדה,אבל השאלה שלי היא אם המידע שיהיה אצלה יעבור אחר כך גם למקומות עבודה באזרחות ,אני חושבת גם ללמוד פסיכולוגיה או חינוך האם הקשר שהיה לי עם קבן בצבא יכול להפריע לי להתקבל ללימודים כאלה..
תודה נועם
נועםר

Re: תשובה לנועם

הודעהעל ידי עארף עלי קבן » 08 ספטמבר 2016, 21:08

שלום נועם, שיחות עם קב"ן מתקיימות תחת חסיון וסודיות. ונשמרות ע"י הקב"נית. כל העברה והוצאה של חומר לגורם חיצוני מחייבת הסכמה וחתימה שלך על ויתור סודיות. באשר להשלכות של פגישות עם קבן על לימודייך בתחומים שציינת, פניה לטיפול במקצועות אלה נתפסת באורח חיובי ומעידה על בגרות ובשלות ומן הסתם מגבירה את מודעותך לעצמך.
עארף עלי קבן
מתנדב ער"ן

שאלה של אורן

הודעהעל ידי רינה מנהלת פורום » 08 ספטמבר 2016, 21:49

שלום לקב"ן
אני כבר שנה משרת בקרבי, בסך הכל השרות שלי הוא בסדר התפקיד בסדר, החברים אחלה, אני מסתדר גם עם המפקדים, הבעיה היא עם ההורים שלי, אני הכי קטן במשפחה ( מעלי עוד 4 אחים), אף אחד לא שרת בקרבי, הבנות עשו שרות לאומי. ההורים שלי מלחיצים כל הזמן, אני יוצא הביתה והם מתחילים לטחון שאני יעזוב את הקרבי וויעבור לשרת ביחידת עורף, הם מתקשרים הרבה למפקדים ועושים לי פאדיחות. והשיא היה ובגלל זה אני כותב פה, שבפעם האחרונה שהייתי בבית אבא שלי עשה מין הצגה של התקף לב וזרק עלי את האשמה, אני דואג לך בגלל זה אני יכול למות , ואמא שלי רק מצדיקה אותו. וזה ככה כל הזמן. בחמשוש הזה החלטתי לא לצאת הביתה אלא לבית של חבר כי הלחץ שלהם עושה לי רע. ואני יודע שאבא שלי בריא לגמרי וההצגות הן רק בשביל שאני יעזוב את הקרבי. ואת זה אני ממש לא רוצה.יש לך אולי כמה טיפים איך אני יכול להתמודד איתם?
תודה
אורן1996
רינה מנהלת פורום
מתנדב ער"ן

תשובה לאורן

הודעהעל ידי עארף עלי קבן » 08 ספטמבר 2016, 21:55

שלום אורן
הערכה רבה על נחישותך ורצונך העז להמשיך ולשרת בתפקיד קרבי למרות הלחץ הכבד המופעל עליך. הסוגיה שהבאת מורכבת ולהערכתי יש מקום לשקול בפניה להתערבות של גורמים נוספים אשר יתווכו בינך לבין הורים, כגון, דודים ודודות. פנייה למפקדים. הייתי ממליץ לפנות לייעוץ לקב"ן היחידה.
בברכת חזק ואמץ
עארף
עארף עלי קבן
מתנדב ער"ן

הבא

חזור אל ער"ן - פורום פתוח

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 18 אורחים