שאלות ותשובות לגבי השירות הצבאי עם הקב"ן עארף עלי

פורום תמיכה נפשית, בו אתם יכולים לקרוא, לשתף, ולשוחח עם מתנדבי ער"ן

המנהלים: ערן תמיכה 1, רינה מנהלת פורום, ערן תמיכה 3

שאלה של אלי _ (הגיעה למייל)

הודעהעל ידי רינה מנהלת פורום » 08 ספטמבר 2016, 21:57

שאלה לקב"ן

אני כבר בצבא חודשיים. איך שהתגייסתי ראיתי שאני לא מסתדר עם המפקדים בעיקר לא עם

המפקד הישיר שלי, לא אוהב את החברה שאיתי, הם ראו שאני יותר חלש ולא מתחבר איתם אז הם

מציקים ועושים כל מיני דברים שפוגעים בי. ניסיתי לדבר עם המפקד אבל הוא לא מתייחס. אני

מתקשר כל ערב הביתה ובוכה להורים שלי כי אני מתגעגע לבית ולמיטה שלי ופה הכל הפוך. בקושי

יצאתי שבת כי פעם הייתי בריתוק ושבועיים בבסיס זה נמשך נצח. המשקית תש אמרה לי לדבר עם

קב"ן, אבל עד שזה יסתדר ואני לא יודע מה בדיוק הוא יכול לעזור. אפשר לקבל ממך רעיון איך

להסתדר טוב יותר? עכשיו אני ממש מיואש.

תודה
אלי
רינה מנהלת פורום
מתנדב ער"ן

תשובה לאלי

הודעהעל ידי עארף עלי קבן » 08 ספטמבר 2016, 21:59

שלום אלי
ותודה על פנייתך. המעבר למסגרת הצבאית הנו קשה ורבים מהחיילים חווים משבר בשלבים הראשונים ומגיבים באופן דומה לך. נהגת נכון בכך שפנית למפקד הישיר ולמש"קית הת"ש. ממליץ לפנות בנוסף למפקד בכיר יותר ולבקש פניה לקב"ן היחידה אשר יכול לעזור בהתמודדות עם הקושי ממנו אתה סובל באמצעות שיחות תמיכה ובפניה למפקדיך לבדיקת דרכים אשר תוכלנה לתרום למצבך ולעזור להקל עליך.
בברכה
עארף עלי
עארף עלי קבן
מתנדב ער"ן

עריק

הודעהעל ידי הערים » 26 ספטמבר 2016, 22:10

שלום לקבן אני עריק כבר חודש וחצי היה לי חרדות ועוד דברים אז לא הגעתי לבסיס הייתי רק בצו גיוס ואמרו לי ללכת הביתה ולא חזרתי אז הלכתי לפני שבוע לפסיכאטר לחוות דעת ואובחן אצלי הפרעה דיכאונית מזרית ואני רוצה לדבר עם קבן או פסיכיאטרי צבאי אבל לא מצליח ניסיתי להתקשר למספרים של בהרן ולא עונים ואימא שלי התקשרה לפניית הציבור משהו כזה ואמרו לה שאני צריך קודם להסגיר את עצמי ואז אראה קבן אבל ראיתי באינטרנט שכדי לי קודם להגיע לבהרן ואז להסגיר את עצמי אז אני יכול ללכתוב לבהרן בלי תור ואם לא אתה יכול להביא לי את המספר שלהם ? או של מישהו אחר בצבא שיכול לעזור לי אני כבר לא יכול יותר לסבול את זה פשוט כל הזמן אני עם חרדות לא יושן טוב ואם אני יכנס לכלא אז אני יראה ישר קבן ואם כן אז אני יכול לבקש מימנו שישים אותי בצינוק או בידוד ותודה וסליחה על החפירה
הערים

Re: שאלות ותשובות לגבי השירות הצבאי עם הקב"ן עארף עלי

הודעהעל ידי ערן תמיכה 10 » 28 ספטמבר 2016, 22:03

שלום לך פונה יקר
העברנו את הפניה שלך לקב״ן שהתארח אצלנו,
ואני מקווה שבקרוב תקבל מענה ואולי הוא יוכל להציע איך נכון לפעול כאן.
בינתיים אומר שברור שאתה נמצא במצב מאוד מלחיץ,
ויחד עם זאת תזכור שזה מצב זמני,
אתה תמצא את הדרך הנכונה וזה יעבור.
בכל מקרה חייבים למצוא את הדרך לפתור את זה,
אתה לא יכול להישאר עריק ולהיות במתח תמידי,
יכול להיות שהשלב הראשון יהיה כרוך באי נעימות
אבל משם תוכל להגיע לקב״ן.
בכל מקרה תדע שאנחנו כאן איתך ונחכה למענה של הקב״ן.
תודה ועוד קצת סבלנות,
אייל, ער״ן
ערן תמיכה 10
מתנדב ער"ן

תשובה לעריק מנופר תורנית ער"ן

הודעהעל ידי רינה מנהלת פורום » 29 ספטמבר 2016, 12:12

שלום רב,
היטבת לתאר בדברים שלך את המצב שבו אתה נתון. תתפלא, אבל מבחינתי (ולא רק..), התופעה שאתה מתאר היא די ״נורמאלית״: סוג של ״שוק״, או בהלה שכנראה נתקפת כשרק נכנסת בשערי הצבא - לשכת גיוס. מסכים איתי?
טוב עשית ומאוד אחראי מצדך, שפגשת פסיכיאטר שתמך בממצאיו במה שאתה מרגיש וחווה.
אינני יודעת, אם המידע שקראת באינטרנט הוא מהימן (כך אני רואה כל מידע שאיננו נכתב ע״י מוסד או ממסד רשמי ובשמו).
מכיוון שמאוד קשה לך כבר במצב שבו אתה נמצא (חודש וחצי בבית) וגם מכיוון שאין לך בינתיים מפקד ישיר, שניתן היה לפנות אליו, הייתי מציעה לך לשקול את הדברים הבאים:
1. לגשת לאחד מבתי החולים הגדולים בארץ, שקרובים למקום מגוריך: רמב״ם, תל-השומר, סורוקה או אחר שיש להם ״סניף״ של הצבא בהם. שם תוכל לראות קב״ן או פסיכיאטר של בית-החולים מהמיון, שאליו אני ממליצה להגיע עם תסמיני החרדות והמצב הנפשי שלך. לספר להם את עת מה שכתבת לי כאן. אני רואה בזה משהו עוקף בריאות הנפש בצבא יחד עם גישה לשם.
2. מכיוון שאתה כבר בתוך המסגרת הצבאית, יש לה החוקים של במקרים של עריקות.. בגלל המצב הנפשי שלך, מה שאני יכולה להמליץ לך הוא לשתף את איש המקצוע שתפגוש בכל התחושות, המצוקות, החולשות ויחד עם זאת הרצונות שלך. ולמה אני מתכוונת? אין לאף אחד גם לא לאיש המקצוע הכי הכי מומחה בתחומו דרך לקרוא את מה שקרוה לנו בתוכינו בראש ובלב. ככל שתיטיב לתאר מה שעובר עליך ומה הן הסיבות הכי אמיתיות ופנימיות ועמוקות שמנעו ממך לחזור לבסיס אחרי צו הגיוס. האחריות היא על האדם לחשוף את נבכי נשמתו...
3. מציעה לך גם לשקול היטב עם עצמך ועם בני משפחתך או מי שאתה מרגיש כקרוב אליך לחפש בפנים בפנים בנפש שלך, אם אתה באמת מעוניין לשרת בצבא ועד כמה זה חשוב לך (ורק לך !!!!) לשרת בצבא. אומר לך מדוע אני חושבת כך: אנשי המקצוע יודעים לזהות את אילו ברוצים וקשה להם. כל תוכל לרתום את המערכת לעזור לך להתמודד ולהצליח. אם המצב איתך אינו כזה, שכנע אותם שאינך מסוגל. עבודת ההכנה לפגישה עם איש מקצוע בריאות הנפש במבא חשובה מאוד, לתפיסתי.
בבקשה המשך לפנות אלינו בכל אחד מהערוצים של ער״ן לכל נושא ועניין
מאחלת לך הצלחה רבה, בחירות נכונות ושנה טובה
רינה מנהלת פורום
מתנדב ער"ן

הקודם

חזור אל ער"ן - פורום פתוח

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 13 אורחים