אין מה לעשות

פורום תמיכה נפשית, בו אתם יכולים לקרוא, לשתף, ולשוחח עם מתנדבי ער"ן

המנהלים: ערן תמיכה 1, רינה מנהלת פורום, ערן תמיכה 3

Re: אין מה לעשות

הודעהעל ידי מישהי אחת » 07 פברואר 2018, 00:47

לא מבינה מה העו"ס הזאת רוצה.
היא רוצה לעשות "פגישה משותפת" של כולם, בגלל הניסיון האובדני שלי לפני כמה שבועות.
בשביל מה?!
זה סתם עושה לי רע. לא בא לי שום פגישה וברור שגם לא משותפת.
מה, צריך כל כך לחפור עלי שצריך את כולם???
זה אפילו הצחיק אותי מה שהיא אמרה:"בפעם הבאה, אם יהיה עוד נסיון אובדני כזה, את לא תוכלי להישאר כאן".
אחרי נסיון אובדני - מתים, חמודה... לא יהיה מי שישאר...
מה, אני עד כדי כך טיפשה? ברור שאני לא אעשה שוב את אותה טעות. סתם לבלוע כדורים שוב? חבל סתם להתאשפז ושיעשו מיזה בלגן... זה לא הולך ככה.
מה נראה לה? גם מאיפה אני אמורה לדעת מה יהיה. באילו מצבי מצוקה אני אהיה ואיך אני ארגיש. מה זה אמור להגיד "זה ההסכם"?... אני אמורה לסכם עם הנפש שלי שתרגיש טוב?
מישהי אחת

הודעהעל ידי מאוכזבת » 07 פברואר 2018, 00:53

וואו, כל כך מייאש כל הזמן להתעסק עם אנשים אטומים...

למה שלא תגידי לה שאת לא מסכימה לכזאת פגישה? ואולי אם צריך, תגידי לה שלא תוכלי להמשיך לבוא אליה?
מאוכזבת

הודעהעל ידי מישהי אחת » 07 פברואר 2018, 01:15

תודה מאוכזבת יקרה.

אני לא יכולה שלא להסכים לפגישה כי זה התנאי להישאר שם. וזה לא שאני רוצה ממש להישאר שם, אבל אם אני לא אשאר אז אני אלך למקום אחר פחות טוב ואז זאת תהיה באמת בעיה...
ואני גם לא יכולה לא להמשיך להגיע אליה בגלל זה. וגם כי הפסיכיאטרית אמרה שאם אני לא אמשיך שם בגלל שאני לא משתפת פעולה, היא תראה מה לעשות איתי... מסובך קצת...
מישהי אחת

הודעהעל ידי תמר ל » 07 פברואר 2018, 02:16

הי מישהי אחת יקרה,

דבר ראשון, אני רוצה לשלוח לך אהבה וחום. נראה לי שאת קצת או הרבה לבד בתוך כל התסבוכת הזאת- זה מרגיש שאת מרגישה כאילו את בצד אחד ו'כולם' בצד השני. אז תדעי שאנחנו איתך. אנחנו בצד שלך ואת לא לגמרי לבד בתוך כל הדבר הזה.
אני לא יודעת מה זה אומר 'שם'- כתבת שזה התנאי להשאר שם, אם את רוצה לפרט ולהסביר יותר כדי שאבין את מוזמנת, אבל בכל אופן נראה לי שחשוב שתתרכזי במה טוב לך- זאת אומרת, גם אם יש אילוצים כמו פגישות, או כל מיני כללים שמנסים לקבוע לך- תנסי להשקיע את מירב האנרגיות במה שטוב לך, בחיזוק של עצמך, בדיבורים פנימיים שמחזקים אותך.
אני לא חושבת שזה קל, אבל אני חושבת שפגישה כמו שהיא רוצה לארגן היא משהו כמו שעה- שעתיים, והיא תעבור. חשוב שתשקיעי את מירב האנרגיות שלך במה שאת חושבת שבאמת יכול לקדם אותך.

לגבי הפגישה- אני לא יודעת מי זה 'כולם' שהעו"סית רוצה שיפגשו איתה, אבל- האם זאת לא הזדמנות בשבילך לומר מה טוב לך, מה נכון לך, מה פוגע?
כתבת מאוד יפה- "גם מאיפה אני אמורה לדעת מה יהיה. באילו מצבי מצוקה אני אהיה ואיך אני ארגיש. מה זה אמור להגיד "זה ההסכם"?... אני אמורה לסכם עם הנפש שלי שתרגיש טוב?" ואת לגמרי צודקת- אבל האם זאת לא הזדמנות בשבילך לומר את האמירה הזאת בקול- 'אני מתאמצת להרגיש טוב, אני עושה מה שאני יכולה. אני צריכה ורוצה שתחזקו אותי ולא תחלישו ולא תפחידו ותאיימו.
הנפש שלי במצב מורכב. אני מנסה לעשות מה שאני יכולה, אבל לפעמים זה קשה ומציף מדי- ולכן גם הגיע למצב של נסיון התאבדות.
מה שיכול לעזור לי זה א', ב' וג', (נניח- מילות הערכה, מינון נכון של מסגרת, חיזוקים ולא איומים), מה שלא עוזר לי אלא פוגע ומחליש אלו איומים, ביקורת, נסיון להכריח אותי לדברים שלא מתאימים לי (שוב, לדוגמא)'

האם אפשרות כזאת, שאת תגיעי לפגישה כזאת ממקום יותר חזק, עומד על שלו, מבטא את מה שחשוב לך- האם זה יכול לגרום לפגישה כזאת להיות נכונה לך ומועילה יותר? לא סתם חפירות ודיונים שרק עושים תחושה רעה, אלא ביטוי עצמי שלך שאולי אין תמיד הזדמנות לבטא אותו.
מה את אומרת?
תמר ל

הודעהעל ידי מישהי אחת » 08 פברואר 2018, 14:38

תודה תמר יקרה.

"שם" זה אומר המקום שאני מקבלת ממנו סל שיקום. יש עוד מקומות שאפשר לקבל מהם, אבל המקום הזה הוא אחד המקומות הטובים. חשבתי על זה הרבה ואני באמת הבנתי שאני לא רוצה בכלל להיות שם ואין גם בשביל מה. הם עוזרים למצוא תעסוקה ומגורים, וממילא אני לא רוצה את שניהם ככה שסתם חבל להיות שם. הבעיה מה יהיה אם אני לא אלך לשם.
כבר קבעו את הפגישה, ככה שאי אפשר לבטל. אבל 'כולם' זה אומר אמא שלי, הפסיכולוג, העו"ס, והמנהלת/ות שם.

ממש תודה על מה שכתבת. אני באמת אנסה להגיע לפגישה ממקום כזה, יותר חזק. ואני אנסה להגיד גם שחבל שאני נשארת שם כי אין בשביל מה. מקווה שהיא תעבור מהר ובטוב...
מישהי אחת

הודעהעל ידי מישהי אחת » 08 פברואר 2018, 22:43

חשבתי היום הרבה, שאני צריכה לעשות הלוויה למישהי אחת האמיתית, שמתה. במקומה הגיחה מישהי אחת אחרת, עם אופי אחר, עם צורת דיבור אחרת, הכל אחרת. מידי פעם מישהי אחת האמיתית מגיחה לגיחות קצרות להזכיר שהיא היתה פעם. אבל מה לעשות, היא כבר מתה. אין אותה כמעט. לאט לאט היא כבשה את מישהי אחת האמיתית וניצחה אותה. זה כבר מגיל קטן, לאט לאט היא משתלטת יותר ויותר. עד גיל עשרים ושלוש היא כבר כמעט השתלטה לגמרי. מה עדיף, להתאבל עליה ולקבור אותה או לנסות להחזיר אותה? אין לי מושג איך להחזיר אותה. אני אוהבת את הרגעים שמישהי אחת האמיתית נמצאת, כלומר, שאני באמת אני. של פעם. של עכשיו. למה היא הלכה? עצוב לי נורא שהיא נעלמה כמעט. באמת שיש לה אופי אחר וצורת דיבור אחרת והתנהגות שונה. בא לי לקרוא לה שתחזור.
מישהי אחת

הודעהעל ידי מאוכזבת » 09 פברואר 2018, 01:40

אוי! זה כזה נוגע בלב! ושורט אותו... במיוחד שאני כל כך מבינה אותך ומזדהה.
מדמיינת את מישהי אחת של פעם... שהיא בטח הייתה מלאת שמחה וחיות.
זה באמת כואב בטרוףףף. חיבוק עז.
מאוכזבת

הודעהעל ידי מישהי אחת » 09 פברואר 2018, 12:53

תודה מתוקה.
מישהי אחת

הודעהעל ידי מישהי אחת » 09 פברואר 2018, 17:19

פשוט שונאת פסיכולוגים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאלים, כל מה שקשור לנפש. שונאאאאאאאאאת. מה הם חושבים תצמם?
למה אני קשורה לזה??? לא רוצה!!!!! אני רוצה להשתחרר מכל הדבר הזה. לא רוצה להיות קשורה לזה.
מישהי אחת

הודעהעל ידי מאוכזבת » 10 פברואר 2018, 21:21

נראה לי שאת כבר יודעת עד כמה אני מזדהה איתך... אבל זה באמת הכי הזוי בעולם איך שמתיחסים אליך.
הלוואי הלוואי והיו לי כוחות ויכולת להעמיד שם כמה אנשים במקום!
מאוכזבת

הקודםהבא

חזור אל ער"ן - פורום פתוח

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 11 אורחים