ספר עדות החיים שלי - עלול להוות טריגרים!!!

פורום תמיכה נפשית, בו אתם יכולים לקרוא, לשתף, ולשוחח עם מתנדבי ער"ן

המנהלים: ערן תמיכה 1, רינה מנהלת פורום, ערן תמיכה 3

ספר עדות החיים שלי - עלול להוות טריגרים!!!

הודעהעל ידי אנונימית30 » 14 מאי 2016, 01:13

שלום, אני עורכת את הפוסט הראשון שפרסמתי על מנת להזהיר מראש... הנושא הראשון שנתתי לפוסט שלי היה זקוקה לייעוץ כי הגעתי לכאן על מנת לקבל ייעוץ לגבי המשך או ניתוק קשר עם ידיד (היום זה כבר ידיד לשעבר...) אך מפה לשם התחלתי לפרסם פה פרטים על מקרים שעברתי בחיים ועל איך שגדלתי, על מחשבות ותחושות, על תהליכים שעוברת, על סמפטומים שסובלת מהם וכו. יצרתי לעצמי את ספר עדות החיים שלי. כתבתי הרבה בפורום הזה על חוויות קשות שחוויתי בחיים. חלק מהפרטים מאוד גראפיים. מזהירה מראש שחלק גדול מהדברים שרשומים עלולים להוות טריגר לכל מי שעבר אונס, פגיעה מינית או אלימות מכל סוג שהוא.
לא מתאים לקריאת קהל יעד צעיר.

להלן הפוסט הראשון שפרסמתי בפורום בפעם הראשונה... לנושא נתתי את השם: זקוקה לייעוץ.
שלום, יש לי ידיד טוב כבר שנים שתמיד היה מקסים אלי ומעולם לא פגע בי בכוונה אך יש לי נטייה להסתובב עם אנשים בעייתים ואפילו שלא קולטת זאת זה בסוף מתפוצץ לי בפרצוף אז לא יכולה לסמוך על שיקול הדעת שלי ולכן פונה אליכם לעזרה וייעוץ.
אותו ידיד מקבל כדורים פסיכיאטריים ולמרות שאסור לערבב עם זה סמים ואלכוהול - מתנסה בסמים לא חוקיים (כבר כמה פעמים בארץ ובחו"ל - לא סתם נסויי לראות איך זה מרגיש ואיך זה משפיע עליו...). אתמול התנסה בגראס לא רפואי.
השאלה אם אני צריכה לנתק איתו את הקשר. בן אדם יכול להיות בן אדם טוב ובכל זאת להשתמש בסמים לא חוקיים?
כששלחתי לו כתבה על הענישה בארץ לשימוש עצמי בגראס לא רפואי (שלוש שנות מאסר) ענה לי שאראה כמה תיקים נסגרים והסביר לי שהחוק בארץ פרוץ. לא עניתי על כך משום שבשליחת המאמר לא התכוונתי להכנס איתו לדיון של מה הסיכויים להתפס אלא לגרום לו להבין מה רמת החומרה של מה שעושה.
מה אתם חושבים? כדי לי לנתק איתו את הקשר אפילו שמעולם לא פגע בי מתוך כוונה לפגוע בי? בעיקר שהוא הבן אדם היחידי שאי פעם לא פגע בי בכוונה לפגוע בי... הוא גם הציל לי את החיים... מה אתם חושבים שכדי לי לעשות?
נערך לאחרונה על ידי אנונימית30 בתאריך 17 ספטמבר 2016, 23:39, נערך 9 פעמים בסך הכל.
אנונימית30

Re: זקוקה לייעוץ

הודעהעל ידי noyam20 » 14 מאי 2016, 14:37

אם את חושבת שאת עלולה להתדרדר ,
תסתובבי ותלכי ,
אם זה רק הוא שיש לו את הבעיה אין סיבה לא לשמור על קשר

אך גם אני היום בחיפוש לח'ברה ברמה , ולפעמים אין עם מי לצאת אז איתם(אילו שעושים סמים) יוצאים .
אבל שוב בתנאי שאת לא מושפעת מהם לרעה .
noyam20

הודעהעל ידי אנונימית30 » 14 מאי 2016, 20:26

תודה על העצה (:
אנונימית30

הודעהעל ידי ערן תמיכה 7 » 14 מאי 2016, 23:31

שלום לך אנונימית יקרה
אני מבינה מאוד את ההתלבטות הקשה שלך לגבי הידיד הטוב שלך. אני שומעת גם שניפגעת בעבר מאנשים/חברים שהיו קרובים לך ואת חוששת גם להיפגע ממנו. ומצד שני את מספרת על בחור שהוא חבר אמיתי, דואג לך ומסור.
הייתי שמחה שתכתבי לנו עליו יותר. את מספרת שהיציל אותך. אם מתאים לך שתפי אותנו בקשר איתו. זה מאוד יעזור לנו לתת לך עצה.
נראה שצריך לשתף אותו בהתלבטות שלך לגבי המשך הקשר איתו, הרי חברים צריכים להיות כנים זה עם זה. מצד אחד את חברה טובה שלו ומצד שני את דואגת מהשימוש שלו בסמים ולא רוצה להיות בחברת אדם שהוא עובר חוק. החברות בינכם מאוד יקרה לך אבל הצד הזה שלו מוביל אותך לחשוב על ניתוק קשר עימו. יכול להיות שיכעס עליך על דרך ההתבוננות שלך בהתנהגותו אך אולי זה גם יעזור לו להפסיק. אולי גם הוא זקוק לייעוץ, נמצא במצוקה והסמים הם בריחה או דרך להירגע מהמציאות הקשה שלו. אינני יודעת אבל אולי גם הוא זקוק לתמיכה ולהקשבה, תפני אותו אלינו.
אשמח שתכתבי לנו
ןמקווה שקבלת איזשהו כיוון או דרך לשוחח עימו
שבוע טוב
עדנה
תורנית ער"ן
ערן תמיכה 7
מתנדב ער"ן

הודעהעל ידי אנונימית30 » 16 מאי 2016, 22:27

וואו! ערן תמיכה 7 - אתם בהחלט יודעים איך לענות! התשובה שלכם ממש סייעה לי. יש כל כך הרבה דברים שקרו שאם אתחיל לכתוב לא אצא מזה. זה סיפור חיים שלם...
הסרט No child of mine משנת 1997 מספר סיפור דומה לחיים שלי (רק שאצל הדמות הראשית זה מתפרס על כמות קצרה של שנים כשאצלי זה מתפרס פלוס מינוס על חיים שלמים) - לכן די מכורה לסרט הזה. רואה אותו שוב ושוב - מרגישה שרואה את עצמי בדמות הראשית.
מבחינת להציל אותי הוא שלח אותי לטיפול בעקבות כך שנסיתי לזרוק אותו מקומה שניה של הקניון. הטיפול הציל את החיים שלי...
הוא בן אדם מדהים, תמיד היה שם בשבילי ותמיד כיבד אותי ולא פגע בי מתוך כוונה לפגוע. אם יש בן אדם אחד טוב על פני העולם הזה שאני מכירה זה הוא. הוא ממש הבן היחיד - שזה עצוב. חוץ מאולי הפסיכולוגית שלי שגם היא מדהימה - לפחות אלי.
אני חושבת שלבינתיים אשים את זה על הקפאה. באותו רגע שכתבתי על כך הייתי פשוט עוד נסערת ממה ששמעתי, מדוכאת ומאוכזבת על עצמי שחשדתי ששוב נמצאת באותו מעגל אך מאז נרגעתי קצת כי עבר זמן וגם כי קצת התנתקתי מכל זה בעקבות שיחה שהייתה לי איתו היום (שדברנו על דברים אחרים).
המון! המון! תודה על התגובה הכל כך מושקעת וכל כך אכפתית שעניתם לי! מרגישה ממש מופתעת כי לא ציפיתי לכזאת תגובה. אני בן אדם שחי רב החיים שלו בשתיקה והסתרה של כל מה שקורה כי אסור לספר אז לכתוב משהו ולקבל כזאת תגובה - אני עוד קצת בשוק... אז המון תודה! ולילה טוב (:
אנונימית30

הודעהעל ידי אנונימית30 » 16 מאי 2016, 22:46

https://www.youtube.com/watch?v=62e9zF39ck0
זה הלינק לסרט
No child of mine
משנת 1997 שדברתי עליו.
סרט מדהים! ולא פשוט לצפיה לחלק מהאנשים אני מניחה.
סורי שאין תרגום אך אני לא יודעת היכן אפשר להשיג את הסרט הזה עם תרגום.
סרט חובה לראות אך מי שרגיש לא ממליצה לו משום שזה סרט לא קל לרב האנשים.
אנונימית30

הודעהעל ידי ערן תמיכה 7 » 17 מאי 2016, 09:17

שמחה שעזרתי לך, יקרה ושוב תודה על השיתוף והכנות שלך. אני אראה את הסרט ואכתוב לך. שיהיה לך המשך שבוע טוב.
עדנה תורנית ער"ן
ערן תמיכה 7
מתנדב ער"ן

הודעהעל ידי אנונימית30 » 17 מאי 2016, 18:18

וואו! אני לא יודעת איך להגיב... תמיכה אדירה!!! אין לי מילים...
אנונימית30

הודעהעל ידי אנונימית30 » 17 מאי 2016, 22:15

הי, בקשת שאספר יותר על העולם שלי. להתחיל לכתוב - לא ידעתי מאיפה להתחיל אך כשקראתי משהו שמשהי אחרת כתבה הייתי חייבת לענות לה וכדרך אגב הוספתי פרטים על החיים שלי אז זה סוג של סיכום מתומצת מאוד על החיים שלי, אז עושה העתק הדבק...

חרדתית יקרה, אני חדשה כאן. מקווה שיכולה לסייע לך מנסיון אישי...
אני אישית מאובחנת עם התקפי חרדה, דיסוציאציה, רהויקטימיזציה, פוסט טראומה מורכבת ופוסט טראומה רגילה - מטופלת כבר 4 שנים.
קראתי מה רשמת ואני לא רואה שרשמת את הסיבה שמעוררת אצלך את התקפי החרדה (בתקווה שלא פספסתי משהו...).
אצלי הסיבה להתקפי חרדה זה אלימות מילולית ופיזית מצד המשפחה ופגיעות מיניות, תקיפות מיניות (שחלקן קשות מאוד) חלק על ידי אנשים שהכרתי וסמכתי עליהם וחלק מאנשים שלא הכרתי. פעם ראשונה כנראה הייתה סביב גיל 5 ופעם אחרונה הייתה ממש לפני מספר חודשים.
אני גם הגעתי למיון מספר פעמים בעקבות התקפים. לפעמים לא ישנה לילות שלמים...
נהייתי אלימה כלפי הסביבה שלי - באלימה אני מתכוונת לדברים רציניים כגון נסיון לזרוק ידיד מקסים! מקומה שניה של הקניון, נסיון לגרום לו להתאבד, אלימות פיזית ומילולית כלפיו, נסיתי להציט באש בן אדם שלא הכרתי, נהנתי מכאב וסבל של אחרים, ראיתי החייאה שלא צלחה והייתי בעננים, התעללתי בכלב שלי... זה לא כל מה שעשיתי אבל זה נותן תמונה כללית ככה על הדברים שעשיתי. נהייתי כל כך חשדנית בכל בן אדם שרק אי פעם חייך אלי. אפילו הבחור שהיה בן זוג שלי לא סמכתי על כך שהבית שלו זה באמת הבית שלו, השם שלו זה באמת השם שלו, מי שמציג את עצמו בתור משפחה שלו זה באמת משפחה שלו וכדומה. היו לי נסיונות אובדניים ופגיעה עצמית. בתקופה מסויימת שכל כך חפשתי ביטחון הבן אדם שבחרתי רק ניצל אותי כלכלית ומינית ובודד אותי מהעולם. אני שלמתי לבד את כל הוצאות המחייה של שנינו ולא הרווחתי מספיק על מנת לגור במקום נורמלי אז גרנו בדרום תל אביב איפה שכל הסודנים והפיליפינים. ראינו מלא עסקאות סמים וזה אזור של זנות אז אנשים היו עוקבים אחרי ומנסים להכריח אותי לעלות לרכבים שלהם משום שחשבו שאני זונה כי אחרת מה אני עושה שם...? עולם הזנות זה עולם נורא ומפחיד! הסתובבתי עם אנשים עם תיקים פליליים, חלקם גם על אלימות פיזית קשה (לדוגמא שנים מהם התקיפו משהו אחר עם סכין יפנית והכניסו לקומה בחור אחר...) זה ככה תקציר (מאוד בקצרה) על החייים שלי על מנת לתת רקע. זה ממש לא הכל ויש הרבה דברים וחלקם אסור לי לספר על מנת לשמור על פרטיות של המשפחה.
המשטרה לא עזרה לי! עד היום שונאת!!! את המשטרה והפרקליטות כי לא עזרו לי ורק הפכו את הכל לגרוע יותר. אני בחיים לא פונה אליהם שוב וגם לא פניתי לאחר מקרים שקרו משום שהם לא עזרו לי! לפני שנתיים בעקבות מוות של משהו מאוד אהוב וקרוב נסיתי להתאבד כי הרגשתי שהוא זקוק לי ושככה גם הכל יפסיק להציק (כל הפלאשים וההתקפים) ולא יתקיפו אותי יותר גברים. הייתי נעדרת ולאחר יומיים מסוק משטרתי מצא אותי והייתי מאושפזת בטיפול נמרץ מורדמת ומונשמת כי בלעתי מלא כדורי טוקסיקה.
בקיצור, מתוך נסיון יכולה לנסות לעזור לך...
חשוב שאם לא ברור לך מאיפה מגיעים ההתקפים הללו (התקפי החרדה) תנסי להבין לאיפה לשייך אותם על מנת להתמודד מול מה שמפריע לך (אבל בגרעין מאיפה זה מגיע - הכוונה מתי זה התחיל? בעקבות מה נגרם? כל כמה זמן קורה? על בסיס יומי? כמה פעמים ביום? ימים מסויימים בשבוע? שעות מסויימות? על בסיס שבועי? האם יש זמנים ביום בהם החרדה גוברת? האם יש תקופות מסויימות בהן החרדה מתעצמת? למה זה מתעצם דווקא בזמן הזה? האם במיקום פיזי מסויים את סובלת מיותר התקפי חרדה? האם תנוחות מסויימות מגבירות או גורמות להתקפי הרדה? אולי משהו שאת רואה מולך מעורר את זה? וכדומה. כלומר ממש לעקוב אחרי מה שקורה ואם יש בעיה של זיכרון לאחר ההתקף של מה בדיוק עבר עליך באותו רגע - תנסי לרשום ולחפש בתוכך ממש בדיוק מה קורה לך, אילו מחשבות עוברות לך בראש, מה בדיוק את מרגישה - רגשית ופיזית, אולי תנסי לצייר מה עובר עליך באותו זמן שעוברת את ההתקף... כל זה עלול וכנראה גם יגביר מאוד את החרדה באותו רגע אך זה הדרך שאני מכירה לפחות מנסיון אישי על מנת להתמודד. אולי אם יש משהו שאת מרגישה בטוחה מספיק על מנת לחלוק את אותם רגעים ברמה של ממש להכנס לכל הפרטים - זה גם יכול לסייע (רשת של תמיכה והוצאה החוצה של מה שקורה). בנוסף, לפעמים עוזר להזכיר לעצמך אני יכולה לנשום, אני לא נמצאת בתוך אותה סיטואציה שבה לא יכולתי לנשום, אני בת ככה וככה, אני בבית שלי, אני רואה חלון לידי, אני יושבת על הכסא וכדומה. זה כמובן בתנאי שהחוויה שלך מגיעה ממקום של איום כזה או אחר על החיים (כמו שאני עברתי...). אם זה נובע מדברים כגון לחץ כלכלי - תנסי להתמודד מול זה (לעשות לעצמך תוכנית כלכלית לעתיד וכו). שוב אני לא יודעת מהיכן מגיעים ההתקפים הללו שלך - אולי אם תפרטי יותר יוכלו לעזור לך יותר.
אני לא ממליצה לרוץ מהר לכדורים. הם ממכרים ויכולים להיות להם השפעות קשות מאוד עד כדי אובדנות. אני מכירה אנשים שהתאבדו כשהיו על כדורים וכאלו שנהיו יותר אובדניים בעקבות הכדורים. תנסי לקחת משהו ממה שרשמתי ולראות איפה זה מתאים בתוך החיים שלך. אם שום דבר לא עוזר ואין שום ברירה אחרת - אז ממליצה לנסות כדורים.
אני גם לא זוכרת - רשמת שאת מטופלת על ידי פסיכולוגית? אם לא, אולי עדיף להתחיל בטיפול בשיחות לפני ריצה לכדורים. יש גם דברים טבעיים שאולי יכולים לעזור לך והם ללא מרשם רופא וללא תופעות לוואי קשות. אני יכולה להגיד שאני נסיתי כדור טבעי אך זה עייף את הגוף שלי אך לא אותי ובעקבות כך הרגשתי איבוד שליטה על הגוף שלי (הרגשה שקצת מזכירה ניתוק רגשי כשאת כבר בטיפול ומודעת לכך שאת מנותקת כאשר מתנתקת - מודעת למה שקורה לך בזמן שזה קורה...) והפלאשים התגברו ואני נכנסתי לחרדה כל כך גדולה שהגעתי למיון רועדת ובוכה וסובלת מפלאשים שהיו לי קשים עד שכל פעם נעצרתי כי לא יכלתי ללכת בגלל ההרגשות הפיזיות מהפלאשים, התחבאתי בשמיכה. הצוות של אמבולנס הזכיר לי - אנחנו בדרך למיון, אנחנו פראמדיקים, במיון יטפלו בך ויעזרו לך... זה החזיר אותי לכאן ועכשיו וככה יכולתי להמשיך להתקדם למיון.
רוצה לציין ששתי התקיפות המיניות האלימות ביותר שעברתי היו לפני שלוש שנים (על ידי בחור שעבדתי איתו) וכשהייתי ילדה בת 13 (על ידי איש מבוגר - אולי פועל זר - שלא הכרתי. הוא התקיף אותי עם סכין ליד הבית שלי כשברחתי מהבית בעקבות ריב עם ההורים. ההורים אפילו כבר לא היו בבית. הם יצאו עם הרכב אבל אני לא יכולתי לנשום בבית בעקבות הריב אז יצאתי החוצה על מנת לנשום אויר ולהרגע וזה מה שקרה. הוא איים עלי שאם אני אתנגד ואם אספר מה קרה הוא ירצח אותי).
מאחלת לך הצלחה עם ההתמודדות הכל כך קשה הזו ומקווה שתעדכני אם עזרתי לך אפילו במעט. שולחת חיבוק גדול (:

מניחה שזה פלוס הסרט ששלחתי נותן תמונה בגדול ככה על החיים שלי.
לילה טוב (:
אנונימית30

הודעהעל ידי ערן תמיכה 7 » 18 מאי 2016, 12:59

אנונימית יקרה ואמיצה
קראתי היום את מה שכתבת למישהי כדי לעודד אותה. אני נדהמת מהכוח שיש בך, מיכולת ההתמודדות שלך עם סיטואציות כל כך קשות בחיים ועם הכנות שלך לשתף ברגעים שגם את כמעט איבדת צלם אנוש ופגעת באחרים. תודה שאת סומכת עלינו בער"ן ותודה שהגבת לנערה חרדתית שהייתה במצוקה וכתבה אלינו ואת היא זו שענתה לה ועודדה אותה, מתוך הניסיון הכאוב שלך. את מתארת חיים מאוד אכזריים ואני מקווה שבתוך האכזבות הכל כך רבות שלך, יש לך גם אנשים טובים שהקשיבו ועזרו לך לצאת מההתקפים שהיו לך, ליוו אותך והקלו על הסבל הנפשי שלך. בואי, נסי לכתוב את תמונת חייך דרך הדמויות המיטיבות שהיו איתך. מה דעתך? מתאים לך?
שלך ואיתך
עדנה
תורנית ער"ן
ערן תמיכה 7
מתנדב ער"ן

הבא

חזור אל ער"ן - פורום פתוח

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 13 אורחים