סוגיות ושאלות בנושא הפרעות אכילה, ביום ג' ה15.7 כאן בפורום

פורום תמיכה נפשית, בו אתם יכולים לקרוא, לשתף, ולשוחח עם מתנדבי ער"ן

המנהלים: ערן תמיכה 1, רינה מנהלת פורום, ערן תמיכה 3

סוגיות ושאלות בנושא הפרעות אכילה, ביום ג' ה15.7 כאן בפורום

הודעהעל ידי רינה מנהלת פורום » 04 יולי 2014, 06:55

ביום שלישי ה15.7 בין השעות 19:00-21:00 נארח בפורום את איל- שיענה על שאלות בנושא הפרעות אכילה, איל יענה על שאלות שיוצגו באותו מועד אבל אתם מוזמנים לכתוב כבר עכשיו ולהעלות שאלות , לבטים או כל מה שמטריד והייתם רוצים לדעת יותר בנושא הפרעות האכילה.
רינה מנהלת פורום
מתנדב ער"ן

שאלה של אפרת

הודעהעל ידי רינה מנהלת פורום » 05 יולי 2014, 14:03

אני משרתת בבסיס סגור, יש אצלינו חיילת שאנחנו יודעות שהיא מקיאה המון. היא אוכלת כמויות של אוכל גם בארוחות וגם בין, תמיד יש לה חטיפים, פיצוחים שוקולדים,
הבחורה היא מקסימה, תמיד מחלקת לחברות שרוצות ( רובינו משתדלות לשמור ולא להאביס יותר מדי), ותמיד אחרי ארוחה או אחרי שהיא אוכלת היא רצה לשרותים, גילינו שהיא מקיאה,
אני חייבת לומר מדובר בבחורה יפה לא רזה מדי ובטוח לא שמנה, היא בתפקיד מעניין עושה אותו מעולה, יש לה חברות . חברה טובה שלה ניסתה פעם לדבר איתה על ההקאות אבל היא הכחישה, אנחנו יו7דעות שלא מדובר בוירוס או משהו כזה כי זה משהו מתמשך. דיברנו בינינו כי נראה שבכל זאת משהו פה לא בסדר ואולי אפילו מסוכן. אפשר איך שהוא לעזור לה?
אני כותבת את ההודעה היום כי ביום שלישי אני אהיה בבסיס , לא מאמינה שאוכל לכתוב פה.
תודה
אפרת
רינה מנהלת פורום
מתנדב ער"ן

Re: סוגיות ושאלות בנושא הפרעות אכילה, ביום ג' ה15.7 כאן בפור

הודעהעל ידי פגיעה מינית בילדות » 14 יולי 2014, 03:55

הרבה שנים סבלתי מאכילת יתר כפייתית, בולמוסי אכילה ותזונה לקויה, שגרמו בסופו של דבר להשמנת יתר (BMI 38) ולהתפתחות של סוכרת סוג 2. ב-8 החודשים האחרונים בעזרתה של דיאטנית (לא קלינית, דרך הקופ"ח) וכדורים לסוכרת, ירדתי במשקל ואיזנתי את רמות הסוכר, ועברתי לאכול בריא יותר. בחודשיים האחרונים עקב שינויים גדולים והרבה מתח מרגישה שאיבדתי שליטה על האכילה, חזרתי לבולמוסים ועולות גם מחשבות יותר בכיוון בולימי (למרות שלא פועלת עליהן) כמו הקאות או לקחת משלשלים.
איך עוצרים את זה?
מרגישה שזו התמכרות לכל דבר, וכמו התמכרויות אחרות, גם זו הרסנית, ולמרות זאת אני לא מצליחה להפסיק. זה הורס לי את הבריאות, מחריף את הסוכרת, את המשקל, את מצבי הרוח (הנוטים לדיכאון) וממלא אותי בשנאה עצמית וגועל (מעצמי. אם זה לא היה ברור).
זה מגיע לזה שאני מקווה להיות חולה ולרצות להקיא, כדי לנקות את הגוף, לפחות קצת.
לא יודעת איך לעצור את כדור השלג הזה.
ומבקשת עזרה.

נטע
פגיעה מינית בילדות

הודעהעל ידי ערן תמיכה 6 » 15 יולי 2014, 19:12

שלום אפרת,
תודה רבה על פנייתך וכל הכבוד על האכפתיות!
את מתארת את חברתך לבסיס כבחורה יפה, מוצלחת וחברותית. עם זאת, את כותבת שבכל זאת משהו, ככל הנראה, מפריע לה, ובא לידי ביטוי בסימפטומים של אכילה מרובה והקאות. פעמים רבות אנשים הסובלים מהפרעות אכילה מפגינים רמת תפקוד גבוהה ביותר כלפי חוץ, אך ישנם חלקים כואבים ונסתרים בעולמם הפנימי, המובילים אותם להתנהגויות שעשויות לפגוע בהם. ייתכן וחברתך לבסיס סובלת ממצוקה כלשהי, שהיא אינה מבטאת כלפי חוץ, אך שבאה לידי ביטוי בהתנהגויות אכילה לא נורמטיביות, אליהן את וחברותיך שמות לב.
לדעתי, אם חברתך מפגינה לאורך זמן התנהגויות של בולמוסים (אכילה מרובה ללא שליטה) ופיצויים (הקאות או פעילות ספורטיבית מוגברת, למשל), היא זקוקה לעזרה מקצועית. האם את יכולה לנסות לדבר איתה ישירות ולשאול אם יש משהו שמפריע לה? האם את יכולה לנסות להציע לה לפנות לטיפול בצה"ל? האם יש גורם טיפולי בבסיס שאפשר להתייעץ עימו כיצד לפנות אליה, אפילו מבלי להזכיר את שמה של החיילת? לחילופין, האם יש מישהו קרוב יותר אליה שאת יכולה להציף את המצב מולו? אני מקווה שמבין אפשרויות אלה תמצאי את האופציה שמתאימה לך, שתסייע לך ולחברותיך להפחית את דאגתכן ושתעזור לחברתכן לבסיס לשפר את מצבה.
חשוב לי להדגיש שממכתבך עולה אינטיליגנציה רגשית ועירנות רבה לסביבתך החברתית, ושדאגתך מרגשת ומרשימה מאוד. אני מאחל לך הצלחה בהמשך שירותך הצבאי, ומייחל שחברתך תמצא סביבה טיפולית שתיטיב עימה, ושתעזור לה להתבונן במצוקותיה, לעבד אותן וכפועל יוצא מכך לשנות את דפוסי האכילה שלה. אני מאמין שהפנייתה לטיפול מקצועי יכולה לעזור לה מאוד.
את מוזמנת להמשיך לפנות ולהתייעץ בפורום ער"ן בנושא זה או בנושאים אחרים.
שיהיה המשך שבוע נעים,
בתקווה לימים שקטים יותר,
איל
ערן תמיכה 6
מתנדב ער"ן

הודעהעל ידי efratgoren » 15 יולי 2014, 19:25

שלום איל
במקרה נשארתי בבית וזכרתי את השאלה שהעליתי פה
אני לא יודעת אם נצליח לשכנע אותה ללכת לטיפול שמבחינתה זה קב"ן והיא בטוחה תחשוש שזה יפגע לה בקידום בצבא ובכלל,
בכלאופן ננסה בין החברות לדבר איתה.
תודה על המענה המפורט וגם על המחמאות (-:
תודה בכלל לער"ן
ושיהיה כבר שקט
אפרת
efratgoren

הודעהעל ידי ערן תמיכה 6 » 15 יולי 2014, 19:31

נטע שלום,
תודה רבה על פנייתך הכנה והרגישה!
ראשית, כל הכבוד על עבודתך המרשימה בשמונת החודשים האחרונים! נשמע שאת עוברת דרך משמעותית ופונה לאורח חיים בריא יותר. זה בכלל לא מובן מאליו שבחצי שנה האחרונה הצלחת לרדת במשקל ולאזן את רמות הסוכר. זה מרשים ביותר ואל תשכחי או תתעלמי מההישגים שלך!
בתקופה האחרונה את מרגישה התרופפות בדיאטה וחזרה לדפוסים נושנים, שאת מעוניינת להיפטר מהם. חשוב לי להדגיש שבכל תהליך של שינוי ושל גמילה יש תקופות קשות יותר, שבמהלכן יש "נפילות", מחשבות מטרידות ומשאלה לחזור להתנהגויות ההרסניות שהתרגלנו אליהן. זה טבעי ונפוץ ביותר. אבל גמילה היא אפשרית, גם כשהיא קשה ביותר, וחשוב שלא תתני לקשיים להסיט אותך מהדרך הבריאה שבחרת בה. מדהים לשמוע שבתוך התקופה הקשה האחרונה, את המחשבות "הבולימיות" שלך לא מיממשת, אלא הצלחת להילחם בהן ולדבוק בדרכך.
אני מבין שאת רוצה להפסיק התנהגויות שמפריעות לך, אבל בכל זאת יש חלק בתוכך, שלעיתים מפריע, מציק ומקשה. בחלק הזה, שגם גורם לך להרגיש שנאה עצמית וגועל, את מבקשת להילחם, ונשמע שאת גם מצליחה, לרוב, יפה מאוד. מה לדעתך יעזור לך במאבק עימו? האם את משתפת את סביבתך בקשייך? האם את מדברת עם הדיאטנית על כך? האם פנית לגורם טיפולי מקצועי, כדי לשתף אותו במתח שאת חווה ובקשיי המאבק? אני חושב שזה יכול לעזור לך.
נטע, אני שומע הן את הכוחות האדירים שאת מגייסת כדי לפנות לאורח חיים בריא יותר ולהתנהגויות אכילה אדפטיביות יותר והן את הקושי שנלווה לכך בתקופה האחרונה. על אף הקושי, אל תשכחי את ההישגים האדירים שהשגת.
את מוזמנת להמשיך לשתף כאן בפורום ער"ן בקשייך, ואני ממליץ לך לשתף גם את מי שאת מרגישה בנוח עימו בסביבתך. בנוסף, כאמור, לדעתי טיפול נפשי מקצועי יכול לסייע עלייך להבין את השינויים שאת עוברת ולהקל עלייך בקשיים שאת חווה.
המשך שבוע נעים ותקווה לימים שקטים יותר,
איל
ערן תמיכה 6
מתנדב ער"ן

הודעהעל ידי ערן תמיכה 6 » 15 יולי 2014, 19:57

אפרת,
אני מקווה שחברתך תגייס כוחות ותפנה לגורם טיפולי מקצועי כלשהו, שיסייע לה במצבה. אני מאמין שטיפול בבסיס יעזור לה יותר ממה שהוא יפגע בה.
שוב – כל הכבוד על הדאגה.
אכן, שיהיה כבר שקט, איל
ערן תמיכה 6
מתנדב ער"ן

הודעהעל ידי פגיעה מינית בילדות » 17 יולי 2014, 15:53

תודה רבה על התגובה.
לא יכולתי להיכנס בשלישי בערב. לכן לא הגבתי.
תודה שוב.
פגיעה מינית בילדות

הודעהעל ידי helengee25 » 12 אוקטובר 2015, 06:58

:P :P :P :P
helengee25

התקפי אכילה

הודעהעל ידי מעין » 14 דצמבר 2016, 14:27

שלום רב,

שמי מעין, בת 30, שנים אני מתמודדת עם בעיית השמנה שמעסיקה אותי לפעמים יותר ולפעמים פחות.
בזמן האחרון הצלחתי להתייצב על משקל שנכון ובריא לי ואני מרגישה הרבה יותר טוב אבל שמתי לב שהתקפי האכילה שאני חווה אחת לכמה ימים עדיין קיימים ומלווים אותי. דווקא היה אפשרי לצפות שאחרי ירידה כזאת גדולה וכשאני מרוצה מהגוף שלי עכשיו יחדלו אותם דפוסים ישנים.
אני שומרת מאד יפה כמה ימים מרגישה טוב עם עצמי ועם הגוף שלי ואז מגיעים אותם התקפים בהם בלי לחשוב אני מתנפלת על המקרר ואוכלת עד שאני מתחילה להרגיש לא טוב. זה לא חייב להיות דברים מאד לא בריאים אבל בהחלט בכמויות לא הגיוניות ומעל מעבר למה שהגוף שלי זקוק...
סוג של תחושה שאם כבר חטאתי וסטיתי מהתפריט של הדיאטה שלי אז זה כבר לא משנה, כמו מדרון.
אשמח לעצות מה ניתן לעשות עם בעיה מהסוג הזה?
תודה מראש,
מעין
מעין

הבא

חזור אל ער"ן - פורום פתוח

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 11 אורחים