שאלה על ocd

פורום תמיכה נפשית, בו אתם יכולים לקרוא, לשתף, ולשוחח עם מתנדבי ער"ן

המנהלים: ערן תמיכה 1, רינה מנהלת פורום, ערן תמיכה 3

שאלה על ocd

הודעהעל ידי קשת » 04 פברואר 2018, 12:16

שבוע טוב לכולם.
אני שוב כותבת מתוך כאב אמיתי .

התחתנתי לפני חודשיים ואני מתמודדת כרגע עם כמה בעיות שמפריעות לי מאוד בחיי נישואים .

הדבר הראשון זה אבא של בעלי שמתקשר אלי כל יום לאחרונה להזכיר לי לעשות דברים שברור שאזכור . .

הוא תומך בנו כלכלית בצורה די אינטנסיבית וזה בעיקבות כמה סיבות וגם כי הוריי כרגע בחובות ולא יכולים לעזור .

העיניין הוא שבעלי הוא הבכור ואביו התרגל כל החיים לדאוג לו וממש להאכיל אותו ולרפד לו כל קושי .

ועקב המצב הוא מתקשר כל יום להזכיר לנו משהו אחר שצריך לעשות .

הוא מתקשר אלי וכשאני לא עונה אז לבעלי .

הקטע שהוא אדם מאוד טוב לב ומאוד אכפת לו מאיתנו ולא נעים לי לומר לו שאני מסתדרת ואחראית מספיק והוא לא צריך להזכיר לי כל דבר ושזה ממש גובל בהטרדה .

וגם הכי גרוע שלא ידעתי עד כמה ה אוסידי של בעלי עמוק עד שהתחתנתי וכעת כבר אני יודעת ומתקשה מאוד להתמודד עם זה
קשת

Re: שאלה על ocd

הודעהעל ידי shi123 » 04 פברואר 2018, 17:21

הי קשת,

בקשי מחמך שבמקום לצלצל ישלח הודעה כתובה כי את לומדת /עובדת/ קשה לך/ לא זוכרת מה נאמר בשיחה דקה אחרי שהיא מסתיימת.
שישלח לך ווטסאפ ותשתיקי אותו בווטסאפ, תסתכלי על ההודעות רק אם את רוצה ונוח לך.

לגבי האו סי די של בעלך - לא חושבת שיש מנוס חוץ מטיפול זוגי, אם האופציה של פרידה כרגע לא רלוונטית אליך.

שי
shi123

הודעהעל ידי shi123 » 04 פברואר 2018, 19:12

בעיני אתם יכולים לגור בבתים שונים ולהמשיך את הזוגיות. יותר טוב מאשר שתגורי איתו ותסבלי, לא מגיע לך לסבול משום סיבה שהיא!
shi123

הודעהעל ידי ערן תמיכה 102 » 05 פברואר 2018, 09:56

היי קשת,
מרגיש את הכאב שלך, את הקושי שאת מתמודדת איתו. כאן איתך.
נשמע לי שאת מודעת לצרכים של אבא של בעלך ויודעת למה הוא מתקשר הרבה. את גם מעריכה את התרומה שלו. ולכן קצת קשה "לנפנף" אותו ולהתעלם ממה שיש לו להגיד.

יכול להיות שיעזור לך להעביר את התקשורת ביניכם להודעות כמו ששי הציעה. יש גם אפשרות לקבוע איתו מראש איזושהי מסגרת (למשל, שיחה יומית, כל יום בערך באותה שעה) שבמהלכה הוא יוכל לומר לך את כל הדברים שהוא מצפה שתעשי, אבל בלי לוודא את זה אחר כך בשיחות חוזרות. אם הוא מתקשר עוד - זאת לא חובתך לענות. לפעמים, אם אנחנו מציעים מסגרת מסוימת, היא מבהירה לשני הצדדים את הגבולות ויכולה לעזור.

לגבי הOCD של בעלך - זה נשמע שקשה לך עם זה, ואם תרצי את מוזמנת לכתוב יותר על הקשיים שהמצב הזה מעורר. איך את מרגישה ביחסים האלה באופן כללי, בנוסף לעניין של ה-OCD?
אמיר
ערן תמיכה 102
מתנדב ער"ן

הודעהעל ידי מאוכזבת » 06 פברואר 2018, 03:56

הי קשת יקרה,
תגידי, יש מצב שתנסי לדבר עם חמיך אבל לא בקטע שאת אומרת שזה מפריע ומטריד או כאלה... כי זה באמת פוגע.
אולי כדאי להגיד לו שאת רוצה להרגיש שהוא סומך עליך, ושהוא סומך על בעלך, שהוא מאמין בכם. נראה לי שאם תבטאי את זה לא בצורה דוחה אלא הפוך,
כאילו, כל כך חשובה לי/לנו האכפתיות שלך, והדעה שלך עלי/עלינו, שאנחנו ממש זקוקים שתשדר לנו שאתה מעריך ומאמין בנו.

מאחלת מלא הצלחה ואהבה, ואשמח לשמוע עדכונים, אם מתאים.
מאוכזבת

הודעהעל ידי קשת » 13 פברואר 2018, 01:44

היי לכולם .

העיניין הסתדר בצורה הפשוטה ביותר .

אבא שלי הסביר לו שזה לא מתפקידו להתקשר אלי .

השיחות המטרידות פסקו באחת .

נשארו מיליון נושאים אחרים להתמודד איתם .
קשת

הודעהעל ידי גאולה! » 13 פברואר 2018, 01:47

"השלך על השם יהבך והוא יכלכלך". את ההתמודדויות תזרקי על בורא עולם, כי הוא יכול להתמודד עם הכל.
גאולה!

הודעהעל ידי shi123 » 13 פברואר 2018, 15:55

שלום קשת יקרה שמחה שהסתדר.
בעיני כל יום שאת סובלת בו הוא יום מבוזבז!
תלכי לייעוץ כדי להתמודד עם מיליון הבעיות ואל תשכחי שלא חייבים לגור ביחד כדי להיות בזוגיות.
shi123

הודעהעל ידי ערן תמיכה 102 » 13 פברואר 2018, 19:26

היי קשת,
משמח שהסתדר - כמו שכתבת, בפשטות.
גם עם מיליון הדברים האחרים אפשר להתמודד. לאט לאט, לפעמים בפשטות ולפעמים בצורה מורכבת, לפעמים מיד ולפעמים בתהליך ארוך. בכל מקרה אנחנו כאן להיות איתך בזה. את לא לבד.
אמיר
ערן תמיכה 102
מתנדב ער"ן

חזור אל ער"ן - פורום פתוח

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 11 אורחים