הפרעת נפש או אי-התאמה חברתית?

פורום תמיכה נפשית, בו אתם יכולים לקרוא, לשתף, ולשוחח עם מתנדבי ער"ן

המנהלים: ערן תמיכה 1, רינה מנהלת פורום, ערן תמיכה 3

Re: הפרעת נפש או אי-התאמה חברתית?

הודעהעל ידי סלבה » 13 ינואר 2018, 21:38

אתם חשבתם פעם איך תחיו יום אחרון של חייכם? נניח ש אחרי "הדלת" אין גן עדן או גהנום או גלגול נשמות , יש רק אי קיום וזהו. כאשר מפיצי דת טוענים על גן עדן אחרי "הדלת" הם בעצם מאפסים ערך החיים. צמת ביום כיפור - קבל כרטיס לגן עדן ( 5 כוכבים).
אם היינו מאמינים לאי קיום אחרי "הדלת" היינו ממלאים את החיינו בדברים חשובים. תחשבו מה תעשו ביום אחרון שלכן בתנאי ש אין כלום אחרי "הדלת".
סלבה

הודעהעל ידי יאירי » 13 ינואר 2018, 22:03

זו שאלה טובה.
אבל אני חושב שדווקא זה ש'מפיצי הדת' אומרים שיש המשך לחיים, כלומר חיים אחרי החיים, דווקא מעודד לעסוק בחיים עכשיו בדברים החשובים. כי הם גם מדגישים, שהשכר בעולם הבא יהיה על פי מעשינו בעולם הזה, כך שאנו רוצים עוד יותר לעסוק בדברים משמעותיים בשביל שהחיים שאחרי החיים יהיו באמת טובים. זה לא אם צמת ביום כיפור יש לך כרטיס כניסה חופשי לגן עדן, צריך לעמול הרבה יותר בשביל להגיע לשם. אם אין 'דלת' אחרי החיים עכשיו, מה משמעותי מה נעשה ביום האחרון לחיינו? גם ככה לא ימשיך להיות לנו קיום וגם ממילא לא תהיה משמעות לכל הימים שחיינו בהם. דווקא כשנאמין שיש דלת זה יתן לנו כוח ומשמעות גם ליום האחרון בחיינו.
יאירי

הודעהעל ידי סלבה » 17 ינואר 2018, 08:22

@יאיר
סבורני שאתה חרדי. תרשה לי ליידע אותך שאני שונא קהילת חרדים (as class) אף כי לא שונא personally (כלומר אם חרדי כלשהו ברחוב ירגיש ברע אני אעזור לו).
אני מעדיף אי קיום על פני גן עדן עם חרדים, עו"דים ישראלים וח"כים (אם גן עדן קיים לכאורה רק לאנשים אלו יש זכות כניסה).
יש עיקרון מתודולוגי שנקרא Occam's razor, אני מפרש אותו כך: בין כל ההסברים על תופעה כלשהי הנכון הוא הסבר הכי פשוט. לפי דעתי העולם ללא אלוהים הוא יותר פשוט ולפי עיקרוןOccam's razor כנראה אלוהים לא קיים (בימי ביניים על היגד כזה היו שורפים אותי). אני אישית אגנוסטי (כלומר באמצע בין "אני מאמין" ו"לא מאמין"). למרות שעולם ללא כוח עליון נראה הרבה פשוט אך יש עוד עיקרון שמאוד מפריע לי - antropic principle.
לא רוצה להיכנס להסברים קוסמולוגיים אגיד בפשטות - שינוי הכי זעיר בקבועים של אחד מחוקים בסיסים של פיזיקה אמור להביא ליקום ללא מערכות יציבות (כלומר ללא יצורים חיים). כאילו מישהו calibrated בקפדנות את הערכים.
לא יודע מה האמת אך בטוח שיהדות כדת לא קשורה לאלוהים או לאמת.
סלבה

הודעהעל ידי סלבה » 23 ינואר 2018, 14:28

כפי שכתבתי מספר פעמים (סליחה על חזרות) לצערי רב הפרוייקט "מדינת ישראל" נכשל למרות שבהתחלה ובאמצע הוא נחל הצלחות רבות. לפי דעתי הסיבה העיקרית לכשלון - "חומר אנושי לא איכותי". מ"חומר אנושי פחות" נובע הכל - עוני, שחיתות, חלוקת משאבים לא שיוויונית (כאשר חרדים מקבלים הכל ללא למלא חובות כאזרחים), אלימות, התבהמות תרבותית של חברה וכו. אני עברתי ארבעה שלבים לקבל את "הלתי נמנע" - מדינת ישראל תחדל להתקיים תוך 5-10 שנים:
1) לא מאמינים. גם אני לא האמנתי.
2) זעם. זועמים על המזל. מה ביבי עושה עם המדינה? החרדים הורסים את המדינה! אני כתבתי מכתבים ואפילו מחיתי.
3) אדישות
4) משלימים עם העובדה. אני משלים עם "בלתי נמנע", ממשיך לעבוד, לקרוא ספרים ומחכה לקץ. אף כי מרגיש כאב על שני ילדים שלי שדינם נחרץ. אני מרגיש אשם על זה שהבאתי אותם לעולם האכזרי זה. כל מי שמביא ילדים במדינת ישראל ללא דרכון זר ביד הוא חורץ דינם. אני לא דואג על חרדים - מי שישטלת על שטח של פרוייקט "מדינת ישראל" הוא כמובן יפתור את בעיות ילודה מסחררת שלהם.
סלבה

הודעהעל ידי סלבה » 02 פברואר 2018, 19:19

שלום לקוראים יקרים
עקב בקורת חריפה שמתחתי בפורום ער"ן אני מקבל בדואר פרטי שלי (באחד מהשרשורים הבאתי דואר שלי ) וגם בפאלפון קללות ואיומים. לקללות אני מתייחס די רגוע אך לאיומים אני מתייחס deadly serious , במיוחד עם הם קשורים גם לילדים שלי. לכן אני חייב להתנתק מפורום זה ולזרז את התהליך עזיבת מדינת ישראל (אני אצרף את האיומים לבקשתי לבטל אזרחות ישראלית).
אם מנהל הפורום ירצה לקבל יותר פרטים או מישהו ירצה לעודד אותי, אני יצרתי כתובת מייל חדש וזמני slavah264@gmail.com
סלבה

הקודם

חזור אל ער"ן - פורום פתוח

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 14 אורחים