הפרעת נפש או אי-התאמה חברתית?

פורום תמיכה נפשית, בו אתם יכולים לקרוא, לשתף, ולשוחח עם מתנדבי ער"ן

המנהלים: ערן תמיכה 1, רינה מנהלת פורום, ערן תמיכה 3

Re: הפרעת נפש או אי-התאמה חברתית?

הודעהעל ידי סלבה » 13 ינואר 2018, 21:38

אתם חשבתם פעם איך תחיו יום אחרון של חייכם? נניח ש אחרי "הדלת" אין גן עדן או גהנום או גלגול נשמות , יש רק אי קיום וזהו. כאשר מפיצי דת טוענים על גן עדן אחרי "הדלת" הם בעצם מאפסים ערך החיים. צמת ביום כיפור - קבל כרטיס לגן עדן ( 5 כוכבים).
אם היינו מאמינים לאי קיום אחרי "הדלת" היינו ממלאים את החיינו בדברים חשובים. תחשבו מה תעשו ביום אחרון שלכן בתנאי ש אין כלום אחרי "הדלת".
סלבה
 
הודעות: 218
הצטרף: 20 יולי 2015, 10:37

Re: הפרעת נפש או אי-התאמה חברתית?

הודעהעל ידי יאירי » 13 ינואר 2018, 22:03

זו שאלה טובה.
אבל אני חושב שדווקא זה ש'מפיצי הדת' אומרים שיש המשך לחיים, כלומר חיים אחרי החיים, דווקא מעודד לעסוק בחיים עכשיו בדברים החשובים. כי הם גם מדגישים, שהשכר בעולם הבא יהיה על פי מעשינו בעולם הזה, כך שאנו רוצים עוד יותר לעסוק בדברים משמעותיים בשביל שהחיים שאחרי החיים יהיו באמת טובים. זה לא אם צמת ביום כיפור יש לך כרטיס כניסה חופשי לגן עדן, צריך לעמול הרבה יותר בשביל להגיע לשם. אם אין 'דלת' אחרי החיים עכשיו, מה משמעותי מה נעשה ביום האחרון לחיינו? גם ככה לא ימשיך להיות לנו קיום וגם ממילא לא תהיה משמעות לכל הימים שחיינו בהם. דווקא כשנאמין שיש דלת זה יתן לנו כוח ומשמעות גם ליום האחרון בחיינו.
יאירי
 
הודעות: 95
הצטרף: 05 נובמבר 2016, 20:44

Re: הפרעת נפש או אי-התאמה חברתית?

הודעהעל ידי סלבה » 17 ינואר 2018, 08:22

@יאיר
סבורני שאתה חרדי. תרשה לי ליידע אותך שאני שונא קהילת חרדים (as class) אף כי לא שונא personally (כלומר אם חרדי כלשהו ברחוב ירגיש ברע אני אעזור לו).
אני מעדיף אי קיום על פני גן עדן עם חרדים, עו"דים ישראלים וח"כים (אם גן עדן קיים לכאורה רק לאנשים אלו יש זכות כניסה).
יש עיקרון מתודולוגי שנקרא Occam's razor, אני מפרש אותו כך: בין כל ההסברים על תופעה כלשהי הנכון הוא הסבר הכי פשוט. לפי דעתי העולם ללא אלוהים הוא יותר פשוט ולפי עיקרוןOccam's razor כנראה אלוהים לא קיים (בימי ביניים על היגד כזה היו שורפים אותי). אני אישית אגנוסטי (כלומר באמצע בין "אני מאמין" ו"לא מאמין"). למרות שעולם ללא כוח עליון נראה הרבה פשוט אך יש עוד עיקרון שמאוד מפריע לי - antropic principle.
לא רוצה להיכנס להסברים קוסמולוגיים אגיד בפשטות - שינוי הכי זעיר בקבועים של אחד מחוקים בסיסים של פיזיקה אמור להביא ליקום ללא מערכות יציבות (כלומר ללא יצורים חיים). כאילו מישהו calibrated בקפדנות את הערכים.
לא יודע מה האמת אך בטוח שיהדות כדת לא קשורה לאלוהים או לאמת.
סלבה
 
הודעות: 218
הצטרף: 20 יולי 2015, 10:37

הקודם

חזור אל ער"ן - פורום פתוח

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Adi66 ו 16 אורחים