פרידה מחבר עם קשיים אישיותיים

פורום תמיכה נפשית, בו אתם יכולים לקרוא, לשתף, ולשוחח עם מתנדבי ער"ן

המנהלים: ערן תמיכה 1, רינה מנהלת פורום, ערן תמיכה 3

פרידה מחבר עם קשיים אישיותיים

הודעהעל ידי אשה צעירה » 11 אוקטובר 2017, 12:33

שלום, קוראים לי בת' ואתמול נפרדתי מהחבר שלי, היינו בזוגיות 5 חודשים, ואני אוהבת אותו מאד, הוא היא טוב אלי וקשוב ואוהב ומצחיק וחביב ובכל זאת נפרדתי ממנו.
אני בחורה דתיה שבאה מבית מאד דוסי, הסתרתי מההורים שלי את העובדה שהיה לי חבר. רצינו להתחתן והתכוונו להודיע להורים של שנינו כשיגיע הזמן, שנינו צעירים מאד.
אני חושבת שלחבר שלי היה דיכאון ונטייה לשתייה מופרזת מאד, הוא תמיד היה טוב אלי אבל זה היה לי קשה. כשהוא שתה המצב נהיה חמור יותר, הוא היה יכול לבכות, או להסתבך עם עצמו, או לזכר רק בדברים רעים. כשהייתי מעירה לו על השתייה הוא היה אומר שאני מגזימה ושהוא גם יכול בלי אבל זה משחרר וזה נחמד וזרמתי איתו. אבל קרה לפחות פעמיים בתקופה הזו שהייתי צריכה ללוות אותו שיכור, פעם אחת הוא גרם לעצמו להקיא, וזה היה סיוט. הייתי שם כל יום בשביל ההתמודדויות שלו, אבל לי היה קשה מוות. הוא היה נעלב מאד אם היה נרמז מאיזו שיחה שהוא לא שווה מספיק, והיה לו גם תסביכים עם הדימוי גוף שלו, הוא היה נכנס ללופים של אכילה אימון, לא אכלתי מספיק בשביל להתאמן, אני צריך לאכול בשביל להתאמן, אכלתי יותר מידי אני חייב להתאמן. הוא הולך לפסיכולוג אבל לא יודעת כמה זה משנה או עוזר. בתחילה שמרתי עליו בסוד, אבל לפני כחודש סיפרתי עליו לאחותי, היא פסיכולוגית, אבל קשה לי לקבל ממנה גץכי היא אחות. ההורים שלי דאגו לי נורא כל הזמן הזה כי פעלתי כל הזמן במנגנוני הסתרה ושיקרתי להם כך הזמן. הם ידעו עליו חודש ולא אמרו לי כלום, הם חיכו שאפנה אליהם, הם לא ידעו כלום עליו מבחינה אישיותית. כשסיפרתי עליו לאחותי זה הדבר הראשון שקפץ לי לראש, אמרתי לה שהוא יותר מסובך ממני, שיש לו הפרעת אכילה ונראה לי גם דיכאון. אמרתי לה גם שאני מוכנה לחיות עם זה כי אני אוהבת אותו. אני באמת אוהבת אותו. בגלל שההורים שלי רצו להכיר אותו אז הייתי צריכה לחשוב על הקשר בינינו יותר ברצינות. ישבתי עם חברה שסיפרה לי שלאבא שלה גם יש בעיות שתיה ושהוא לא נמצא שם בגלל זה לפעמים כשצריך. די החלטתי שהוא כנראה לא האדם שמתאים לי והחלטתי להפרד. נפרדתי ממנו אבל אני מפחדת שהכנסתי אותו לכאב, שזו הייתה אהבה שאני לא אמצא כמוה, שמשהו יקרה לו בגללי, שיכולנו לעבוד על זה ולהצליח להמשיך לחיות ביחד, ובכללי שאני נפרדתי סתם בגלל שאני פחדנית, למרות שאני יודעת שיכול להיות שהייתי נפרדת ממנו כבר במקרה הראשון אבל הוא כל הזמן אמר לי שאני מספר לך משהו והוא עלול להרתיע אותך ואולי תפרשי ממני בגללו ואני אמרתי לו שבחיים לא אפרד ולא משנה מה והוא עשה לי מצפון על זה שחברות אחרות עזבו בגלל זה והוא פתוח איתי כי הוא לא רוצה לאבד אותי, והאמנתי שאם אני אעזוב אותו זה אומר שאני אדם רע מאד שלא מוכן להקריב כלום למען אהבה. זה מה שאני מרגישה עכשיו. יכול להיות שזה לא המקום למה שכתבתי אבל הרגשתי טוב לכתוב, אשמח לכל עצה , עידוד, או סתם משפט שיעזור לי להבין אם עשיתי את הדבר הנכון.
אשה צעירה

Re: פרידה מחבר עם קשיים אישיותיים

הודעהעל ידי רינה מנהלת פורום » 11 אוקטובר 2017, 18:58

שלום לך בת' יקרה,
קודם כל אני מאד מעריכה את היכולת שלך לכתוב פה בכנות ולשתף אותנו במה שעברת.
את עצמך תיארת איך היתה מערכת היחסים בינך לבין החבר שלך.אהבת ואולי את עדיין אוהבת אותו,זו הזוגיות הראשונה שקיימת ואת אומרת שאת עדיין צעירה. אין ספק שזוגיות ראשונה היא מאד מרגשת וממלאת את כל כולך,אבל יחד עם זאת תיארת בעיות לא פשוטות שהיו בקשר ומאד הפריעו לך ובגללן יזמת להפרד מהבחור. האמת היא שאני מרגישה שההחלטה שעשית גם אם היא קשה עבורך היא החלטה נכונה,התבונה שלך הובילה אותך להבין שהקשר הוא יותר מדי בעייתי עבורך. סיפרת שהבחור שותה,נוטה לדכאונות ובכלל מלא בעיות.קשה לי קצת להאמין שבעיות כאלה יעברו ויתפוגגו.כפי שנראה ,המצב עלול רק להחמיר אם הבחור לא יקבל טיפול מתאים,וגם אז,לא בטוח שמצבו ישתנה כל כך מהר.
בת' יקרה,את עדיין צעירה,אני מבינה את ננרגשה שלך והחשש לפגוע בו,אבל חשוב שתנסי לבנות את עצמך, לעשות כל מה שחשוב לך לעשות כרגע,ללמוד,לעבוד ולבנות קשרים חברתיים עם חברות ובהמשך בטוח שתמצאי גם זוגיות עם אדם שלא תצטרכי להתמודד עם בעיות כמו שהיה עכשיו.פרידה מאדם שאהבת היא קשה אבל אני מקווה שבין אנשים תומכים סביבך תוכלי לקבל תמיכה וחיזוקים ועם הזמן גם תדעי להבין ולקבל שהקשר שהיה לא כל כך מתאים ותוכלי להמשיך הלאה.
בהצלחה רבה
רינה
רינה מנהלת פורום
מתנדב ער"ן

הודעהעל ידי פופ » 12 אוקטובר 2017, 07:32

אכתוב לך מתוך נסיון חיי אלכוהול וסמים הרסו לי זוגיות לי נראה שעשית נכון וכך גם הנשים שעזבו אותו למה להיות עם אדם שלא מוכן לטפל בעצמו ולהודות שהוא מכור ? אהבה אל תדאגי תהיה אחרת טובה יותר .
ללללללללמה את חשה אשמה ? את לא אחראית עליו .
פופ

הודעהעל ידי אשה צעירה » 12 אוקטובר 2017, 18:54

תודה רבה רינה על העידוד, את גורמת לי להרגיש הרבה יותר טוב עם ההחלטה שעשיתי.
פופ, אני חשה אשמה כיוון שאולי גרמתי לו כאב והוא עלול להתפרק מזה. אני יודעת שזה בעקיפין כי ממילא יש לו אישוז, אבל בכל זאת זה קשה כי אהבתי אותו.
אשה צעירה

הודעהעל ידי פופ » 12 אוקטובר 2017, 18:59

לא הבנתי כלום הוא עם אישה ואת היית עימו ? את לא צריכה לחוש רע תתחילי מחדש עם גבר שיהיה רק שלך עדיף רצוי וכדאי
פופ

הודעהעל ידי פופ » 12 אוקטובר 2017, 19:31

אז מה אם יש לו נושאים למי אין ? אבל כדי להצליח בחיים צריך לטפל בבעיות ואם הוא לא מעוניין זו בעיה ולא שלך מה תביאי הבייתה גבר אלכוהוליסט ?! ראית את הורייך את המשפחה שלך זה לא ככה נישואין זה לכל החיים זו עבודה יחד לוותר ולתת זה לזו
פופ

הודעהעל ידי אשה צעירה » 12 אוקטובר 2017, 19:36

נכון פופ, ולכן באמת נפרדתי. תודה רבה על העידוד.
אשה צעירה

הודעהעל ידי פופ » 12 אוקטובר 2017, 19:57

מבטיחה לך שתכירי גבר שישקיע בזוגיות כמו שהורייך משקיעים . בכיף ואהבה לתת לך מהנשמה
פופ

חזור אל ער"ן - פורום פתוח

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 8 אורחים