Discrimination of people with mental disorders in Israel

פורום תמיכה נפשית, בו אתם יכולים לקרוא, לשתף, ולשוחח עם מתנדבי ער"ן

המנהלים: ערן תמיכה 1, רינה מנהלת פורום, ערן תמיכה 3

Re: Discrimination of people with mental disorders in Israel

הודעהעל ידי פופ » 12 אוקטובר 2017, 15:24

עברתי על כל הסקלה מדכאון ועד בכלל ואני כאן אין התאבדות בלקסיקון שלי יש התמודדות היו לי הצקפי חרדה והחלטתי להרגע בצורה שלדמיון מודרך ונשימות והחלטות אם אני אתאבד אני יפסיד את במתנה של חיי הבן שלי הגאון שגידחתי טיפחתי בעשר אצבעות ידיי לבד !!! בתאבדות זה לא חלק מחיי משפחתי נהרסה בגלל התאבדות אין סיכוי תעשה הכל כדי לא להגיע למצב הזה בבקשה
פופ

הודעהעל ידי סלבה » 21 אוקטובר 2017, 17:17

לפני שבוע הצטרפתי לוואטספ שכונתי (טעות נוראית). אחרי כמה הערות קריטות על ניהול עיריה וצואת כלבים אני קיבלתי צרור של איומים וקללות (הכל מתועד), הינה כמה מהם שניתן לצטט:
"אם לא יחסמו אותך. אני אעשה את זה.", "תניח כבר לדימיונות ולתעתועים שעוברים עליך בלילה", "חוכמולוג ..." וכו.

agumentum ad baculum and argumentum ad hominem

זה בעצם שיטת dispute שישראלי המצוי מסוגל לנהל: לקלל ולאיים. דרג אגב אני ברצינות מתייחס לאיומים. כמובן אני יצאתי מהקבוצה. רציתי להגיד שפורום זה הרבה יותר סובלני לדעות שונות (לפחות לא מאיימים). זו עוד דוגמא להתבהמות החברה - אי כבוד לדעה אחרת ואי יכולת לנהל ויכוח קונסטרוקטיבי.
סלבה

הודעהעל ידי פופ » 27 אוקטובר 2017, 13:12

קודם כל גש להתלונן זכותך להגן על עצמך ואל תכתוב יותר בפורום השכונתי . מצטערת שכך אתה חווה את החיים כאן מקווה שעוזרת לך איך שהוא אם תוכל תעבור דירה
פופ

הודעהעל ידי סלבה » 27 אוקטובר 2017, 13:57

@פופ
לא אכתוב יותר בשום פורומים חוץ מ פורום ער"ן (כי כאן מתייחסים אליי כחולה נפש ובחברתינו לא מתייחסים ברצינות למופרעי נפש, זה נותן חופש להתבטא) ופורומים טכניים בינלאומיים (שם אף אחד לא יעיז להגיד מילה גסה או אפילו לרמוז, מעיפים תוך שניה גם מהפורום וגם מעבודה). את\אתה כותב\ת - גש להתלונן. כן agreed , אסע לכותל מערבי ואשים פתק עם תלונה מפורטת. יש לי אמצעי הגנה, שינסו.

אני כבר אמרתי שאני אישית מתייחס לפסיכולוגיה כ אלכימיה. הפסיכולוגים מימינו הם כמו אלכימאים מימי ביניים (שניסו להפוך ברזל חלוד לזהב, אף כי בכור טרמו-גרעיני ניתן להפוך Fe ל Au) הם גם מנסים ע"י דיבורים ומבטים להפוך איש שסובל מהתקפי חרדה לאיש מאושר ללא חרדות ועם תכלית נעלה. ידוע ש אלכימאים גילו תכונות חשובות וביססו כימיה מודרנית. גם בפסיכולוגיה יש תחומים עם גרעין טוב. פסיכולוגיה סוציאלית מסבירה למה מתייחסים אלי בצורה מקופחת. אנשים אינסטינקטיבי משייכים אחרים לקטגוריות שונות. אני אעבור ל אנגלית - יותר קל.
Two persons considered by an individual as belonging to same category , they tend to be perceived as more similar than they objectively are. Inversely, differences between two persons pertaining to different categories are accentuated
כאשר אני מחפש עבודה אני implicitly מוגדר ע"י מעסיק פוטנציאלי כשייך לקטגוריה "מטורפים" (אחרי שאמירות כמו אני סובל מדיכאון) וכל פגם קטן שלי to be seen כ תהום (לא באשמת המראיין, זו התנהגות אינסטינקטיבית לקשה לשבור). זה מסביר למה בהיי-טק ישראלי כמעט ואין ערבים, לא בגלל שהם פחותים מיהודים ולא בגלל שכל המראיינים הם ימין קיצוני (נראה לי ההפך הוא נכון), הסיבה היא כדלקמן -ערבי ישראל משתייכם לקטגוריה "זרים" וכאשר משווים בין מועמד מקטגוריה "שלנו" עם מועמד מקטגוריה "זרים" או "מטורפים" המועמד שלנו מקבל כזה "בונוס" (אפילו אם הוא אובייקטיבי חלש מקצעוי לפלאים) שהוא עובר. עכבר הפך לפיל ופיל לעכבר.
סלבה

הודעהעל ידי פופ » 27 אוקטובר 2017, 14:19

למה אתה מזלזל ???
פופ

הודעהעל ידי סלבה » 27 אוקטובר 2017, 14:39

לא מזלזל בפסיכולוגים, רובם מאמינים בכנות שעבודתם יעילה. יש סוגי דיכאון שעוברים , בו אדם עם דיכאון עובר ניגש לפסיכולוג , מפטפט איתו ואחר כך מרגיש טוב. הוא מסיק הפסיכולוג עזר לו. עוד דוגמא, מישהו תפס שפעת , כולו מנוזל, חום, כאבי גרון הוא רץ להומאופת ומקבל כדורים ופלא תוך 4-5 ימים השפעת עוברת . מה המסכנה? הומאופתיה עוזרת.
סלבה

הודעהעל ידי פופ » 27 אוקטובר 2017, 18:35

לא כל אחד מתאים לו פסיכולוג ולא כל אחד מתאים לו הומאופטיה ממש לא
פופ

הודעהעל ידי סלבה » 28 אוקטובר 2017, 10:09

יש אנשים עם כשרון טבעי לרכך התקפי חרדה. זה כשרון - כמו לכתוב שירה. אי אפשר ללמוד כתיבת שירה כי זה כשרון ולא מלאכה. סבורני כי פסיכולוגיה טיפולית כמקצוע חסרת תועלת. בקשר להומאופטיה, ברפואה יש תופעה שנקראת placebo effect. הצלחות של הומאופטיה מבוססות על התופעה זו.
@פופ אני אישית שמח שאת חולקת על דעותיי, אני זקוק נואש לבקורת.
סלבה

הודעהעל ידי פופ » 28 אוקטובר 2017, 13:24

טוב אז רק שתדע שצחקתי מאוד תרופת פלסיבו בחייך תעורר אתה מייצר כזו בגוף שלך כל יום כל היום למה לקחת לגוף דמה כאשר אתה יכול לבד ? מקווה שהביקורת שלי באמת עוזרת ולא פוגעת .
שאלה הומאופטיה עוזרת לך ? אם כן ואני מבינה שכן אז קשה לי לתת לך ביקורת על כך
פופ

הודעהעל ידי סלבה » 31 אוקטובר 2017, 10:35

תודה פופ
בימים אלו אני חווה התקפי חרדה ולכן לא יענה promptly. מנסה לחשוב כאשר כולי גוסס מחרדות.
גם פגישות עם פסיכולוג הוא פלסבו רק די יקר. לפי דעתי גם אמונה לאלוהים הוא סוג של פלסבו כמו כן מילוי טוטו (יש סיכוי קלוש לזכות). תופעת פלסבו הרבה יותר רחבה וגולשת מגבולות רפואה.
בן אדם הוא מכונה לא רציונלי (כלומר הוא לא בוחר פתרון אופטימלי), לפי סטיסטיקה תוחלת זכיה בלוטו היא שלילית ו"מכונה רציונלית" לא תשחק לוטו אך בן אדם כן (כי הוא זקוק נואש לתקווה). אף כי אני חושב שבן אדם זקוק למישהו שיקשיב לו. יש תוכנת מחשב ELISA שמדמה "פסיכולוג" , כדאי להציע למארגני הפורום שיתקינו את התוכנה ואז כל אחד יכול להתכתב איתה (אף כי כרגע היא דוברת אנגלית).
סלבה

הקודםהבא

חזור אל ער"ן - פורום פתוח

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], מישהי אחת ו 20 אורחים